NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z mieszkaniem
Autor Wiadomość
MishaPl 
Poczatkujacy

Wiek: 35
Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 2
  Wysłany: Wto Lip 12, 2011 10:48 pm   Problem z mieszkaniem

Witam, jestem nowy na forum. Mam taki problem razem z kolega chcemy wynajac mieszkanie i najpierw ja znalazlem mieszkanie na marketplaza czy jakos tak. Oferta wygladala tak ze wlasciciel jest w UK i wszystko ma sie odbyc przez firme TNT + WU.. Czyli ja mam wplacic pieniadze na konto TNT jak TNT odnotuje ze sa piedziadze wysylaja do mnie klucz z umowa. Ja mam 3 dni na zastanowienie sie i obejzenie. Jak sie zdecyduje to daje znac do TNT zeby przelali mu pieniadze te ktore ja wczesniej placilem, albo odeslac klucze z umowa i TNT wyplaca mi moje pieniadze z powrotem. Wciagu kontaktu z wlascicielem wszystko bylo dobrze juz mialem podawac dane gdzie ma wyslac klucze na drugi dzien i ja mam 48 godzin na wyslanie pieniedzy do TNT, ja w pracy rozmawialem z menagerem i on powiedzial zebym zalatwil mu numer do wlasciciela i on z nim porozmawia po holendersku sie dobrze dogadaja i przy okazji sprawdzi czy ktos nas nie kantuje. Wrocilem po pracy do domu i pisze e-mail do wlasciciela zeby podal numer ze moj menager chce z nim porozmawiac, i od tego czasu nie odpisywal wiecej. Minol tydzien i nic kontakt sie urwal.


Teraz moj kolega znalazl prawie identyczna oferte tylko ze potoczylo sie to w inny sposob wlascicel podaje wiecej szczegolo, kolega nawet wyslal e-mail do TNT czy jest mozliwie przeprowadzenie takiej tranzakcji przez ta firme. Odpisali mu ze jest to mozliwe i bezpieczne. Zastanawiamy sie co zrobic. Ktoś przezyl podobna sytuacje albo moze cos doradzic?




Podobne tematy przewijaly sie na forum ale nikt nie napisal ze zostal tak oszukany albo ze ktos tak mieszkanie wynaja.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Lip 12, 2011 11:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
worst 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 32
Skąd: Hilversum
Wysłany: Wto Lip 12, 2011 11:16 pm   

Lipa jak smok. Nigdy nie wpłacaj kasy w ciemno i zapomnij o tych ofertach. Szukaj czegoś normalnego. Tyle w temacie.
 
 
adamek88
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 113
Wysłany: Wto Lip 12, 2011 11:17 pm   

W Nl w takiej sytuacji właściciel załatwia sprawy przez maklera. To bezpieczniejsze dla niego i dla klienta. Mi by w życiu do głowy nie przyszło żeby pójść na coś takiego. Ta sprawa śmierdzi wałkiem na kilometr
 
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Śro Lip 13, 2011 10:45 am   

nie wydaje mi sie aby tak mozna bylo zrobic i nie zostac oszukanym....

a co z komntraktem, a co z mieszkaniem - widziales je? zdjecia zdjeciami ale byles w tym mieszkaniu? czy ono istnieje?

takich spraw sie w taki sposob nie zalatwia z nieznajomymi, chyba masz na tyle rozumy by to zalapac...... stracisz pieniadze i nawet nie bedziesz mogl ich odzyskac. chyba ze do niego wyslesz list do UK i powiesz by ci je oddal ;)
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Śro Lip 13, 2011 11:25 am   

proponuje lekture: https://www.moneybookers....ypowe-oszustwa/
albo http://londynek.net/czyte...64132&cat_id=87
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
MishaPl 
Poczatkujacy

Wiek: 35
Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 2
Wysłany: Śro Lip 13, 2011 7:43 pm   

Dzieki moje przypuszczenia sie potwierdzily ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group