NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
email na policję w Holandii
Autor Wiadomość
piotret 
Poczatkujacy

Wiek: 44
Dołączył: 13 Cze 2011
Posty: 2
Wysłany: Pon Cze 13, 2011 3:41 pm   email na policję w Holandii

Cześć

Poszukuję jakiegoś ogólnego maila na policję holenderską. Zostałem oszukany przez komis i chciałem to opisać i przesłać gdyż słabo znam angielski o holenderskim już nie wspominając.
Jest taki mail czy można tylko zadzwonić ?

Pozdrawiam,
Piotr
 
 
auger 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 50
Skąd: Dordrecht
Wysłany: Pon Cze 13, 2011 4:31 pm   

http://www.politie.nl/aangifte/
_________________
:-)
 
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Pon Cze 13, 2011 4:34 pm   

powinienes bezproserdnio isc na policje i tam to osobiscie zgloscic. nie znasz jezyka wez kogos kto umie spokojnie sie dogadac, takie sprawy zalatwia sie osobiscie a nie przez maila.
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Pon Cze 13, 2011 4:38 pm   

agata napisał/a:
powinienes bezproserdnio isc na policje i tam to osobiscie zgloscic. nie znasz jezyka wez kogos kto umie spokojnie sie dogadac, takie sprawy zalatwia sie osobiscie a nie przez maila.


z tym ze musisz sie liczyc ze na skladanie zeznania bedziesz musial tydzien odczekac... aangifte afspraak.
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Pon Cze 13, 2011 4:52 pm   

no nie wiem jak to jest w innych miastach ale ja w ostatnim miesiacu 2 razy bylam gosciem policji i nie musialam czekac - przyjeto mnie od razu .
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Pon Cze 13, 2011 5:47 pm   

dokladnie tak jak piszesz agatka (sama napisalam ze musi sie z tym liczyc, taka mozliwosc istnieje) w moim przypadku czekalam 7 dni po tym jak mi zapierniczyli szope :/ zeby zlozyc zeznanie na komendzie, ale tutaj forumowicze pisali ze np w hadze od razu ich przyjmowali na zeznania.
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
piotret 
Poczatkujacy

Wiek: 44
Dołączył: 13 Cze 2011
Posty: 2
Wysłany: Pon Cze 13, 2011 8:29 pm   

Dzięki za odpowiedzi. Problem w tym że nie mieszkam w Holandii. Wybrałem się tylko po auto i zostałem zrobiony "w bambuko" przez komis w Maurik Wal 7 (to dla przestrogi). Sprzedali mi auto, które ma przebieg ponad 236000 km ale wg. licznika wychodzi że 143000 km. Najgorsze że na fakturze jest małym druczkiem że nie biorą odpowiedzialności za przebieg.
Zgłosiłem sprawę na Policję (mam nadzieję że zrozumieją o co chodzi) ale jestem realistą i wydaję mi się że nie wiele wskóram (domagam się zwrotu różnicy). Co sądzicie o tej sprawie. Jest szansa że komis zmięknie jak wpadnie do nich Policja ?
Mam dowody w postaci książki serwisowej i potwierdzenia poprzedniego właściciela o prawdziwym przebiegu.

Pozdrawiam,
Piotr
 
 
senior024 
Nieśmiały użytkownik
senior024

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 54
Wysłany: Pon Cze 13, 2011 8:51 pm   

Piotret jakby nie było szansa jakas jest ale mam kilka pytan:
1.Czy dostałes ksiazke NAP tam jest skontrolowany orginalny przebieg?
2.Jezeli widziałes ze w ksiazce jest inny przebieg niz na liczniku to po co kupiłes to auto?
3.Masz wpisany przebieg w umowie?
4.Czy poprzedni własciciel tego auta był jego pierwszym?

Czy da sie z tym cos zrobic to zalezy od wielu czynnikow ale jak napisałem wyzej szansa jest zawsze.Rada dla Ciebie i innych nie kupuj auta w Nl ktore nie ma potwierdzonego przebiegu przez NAP bo "wtopisz".
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Pon Cze 13, 2011 8:59 pm   

ale czemu mialaby do niech wpasc policja? zawarles umowe kupna-sprzedazy i raczej nastepnym krokiem jest wystapienie na droge sadowa.
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
czarna1912 
Poczatkujacy
czarna

Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 35
Skąd: Zeewolde
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 2:41 pm   

Bo na zdrowy rozum to policja jest pierwszym punktem gdzie sie kierujemy i to oni pomagaja (powinni pomoc ) nam w kazdej sytuacji i powiedziec co ma zrobic czy co zrobia ,jak by kazdy zaraz do sadow latal to kazda sprawa toczyla by sie niewiadomo ile bo zawaleni by byli robota,poza tym jeszcze nie slyszalam by przy kupnie ktos zawieral umowe jak w Polsce ,tu tego niestosuja co ja wiem
_________________
czarna1912
 
 
 
legalhelp 
Poczatkujacy


Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 6
Wysłany: Wto Lip 12, 2011 1:44 am   

Jeżeli sprzedawca podał nieprawdziwe informacje dotyczące zakupionej rzeczy których nie można było na miejscu z łatwością skontrolować to można spokojnie SKUTECZNIE dochodzić swoich praw. W omawianej sytuacji proponuję odpuścić sobie Policję a pomocy szukać tutaj: http://konsument.gov.pl/ W świetle prawa jest Pan konsumentem a na podanej stronie uzyska Pan wszelkie informacje dotyczące dochodzenia swych praw (począwszy od możliwości złożenia skargi do Europejskiego Centrum Konsumenckiego przez internet). Życzę powodzenia. "niech moc będzie z Wami
_________________
LegalHelp
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Śro Lip 13, 2011 9:23 pm   

Dokladnie co napisal legalhelp, na tej stronie musisz zrobic zgloszenie. Co policja ma Ci pomoc tak naprawde ? Byl to zakup wiec tam musisz zglosic skarge i kontaktowac sie z nimi. Zrobilam to kiedys, dostalam kase z powrotem - fakt byla inna sytuacja, ale naprawde dzialaja.

:039:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group