NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
stała praca i dziecko w domu:)
Autor Wiadomość
rafi 
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 15
Skąd: den haag
Wysłany: Wto Sty 31, 2012 4:40 pm   stała praca i dziecko w domu:)

Witam, mam stałą umowę pracy na czas nieokreślony i w czerwcu urodziłam dziecko.Wróciłam do pracy po macierzyńskim a moja córeczka jest z opiekunką, mam pytanie czy muszę pracować nadgodziny bo w umowie mam 38h, i jezeli ktoś wie ile należy mi się chorobowego na dziecko w roku bo pani z mojego biura powiedziała mi że tylko 10dni w roku!!!!! jeżeli ktoś ma jakieś linki związane z moim tematem to poproszę:) z góry dziękuję i pozdrawiam!!!! Basia
_________________
rafi
 
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Wto Sty 31, 2012 5:13 pm   

nadgodzin nie musisz robic
a chorobeowe moze jest w cao zapisane
u mnie w pracy jest chyba 12 tygodni chorobowego z tym ze chorobowe na dziecko to tylko pol dniowki pamietaj o tym
jesli dziecko zachoruje nagle i jeden dzien bedziesz "organizowac" dla niego opiekunke to mozna by to podrzucic na hama pod calamiteit verlof
 
 
rafi 
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 15
Skąd: den haag
Wysłany: Wto Sty 31, 2012 5:32 pm   

Witaj bejupi:) właśnie teraz moja mała jest chora i jestem na chorobowym od piątku, patrzyłam teraz na jarograf i mam wpisany piątek chorobowe 70% i pani w moim biurze uprzedziła mnie ze mam tylko 10dni chorobowego w roku:( dlatego nie wiem co o tym myśleć i jak jest naprawde, bo co dziecko może byc chore tylko 10dni w roku!!!!! oczywiście dobrze by było gdyby wogóle nie chorowało !!!! to można w spokoju pracowac i nie stresowac się że dziecko z gorączką w domu a mama w pracy:).Może masz jakiś kontakt z radcami prawnymi którzy podpowiedzieli by mi troszke o tym prawie holenderskim!!!!!pozdrawiam
_________________
rafi
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Sty 31, 2012 5:45 pm   

rafi,

niestety tak jest ,jesli dziecko duzo choruje to bedziesz musiala albo brac nianie /opiekunke do niego, albo sama brac dodatkowo dni wolne -nieplatne
zaden radca prawny tu nie pomoze
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Wto Sty 31, 2012 9:00 pm   

Nie wiem jak jest teraz ale jak moje dzieci chorowaly to musialam podrzucac je do tesciowej, brac opiekunke lub klamalismy na zmiane z mezem, ze my jestesmy chorzy i tak na zmiane bo nikogo nie obchodzilo, ze moje dziecko jest chore, wiec co mialam robic. Nie lubie klamac ale sytuacja mnie do tego zmusila. :083:
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
andevi 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 326
Wysłany: Wto Sty 31, 2012 10:12 pm   

Pierwsze słyszę o chorobowym na dziecko :119:
Najczęsciej brałam po prostu urlop bezpłatny, albo mąż wybierał wakacyjne w formie wolnych dni, i wtedy mógł zająć się dziećmi. Radziliśmy sobie bez niani. Babcia w Polsce:)
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Śro Lut 01, 2012 7:18 am   

andevi napisał/a:
Pierwsze słyszę o chorobowym na dziecko :119:
Najczęsciej brałam po prostu urlop bezpłatny, albo mąż wybierał wakacyjne w formie wolnych dni, i wtedy mógł zająć się dziećmi. Radziliśmy sobie bez niani. Babcia w Polsce:)


no to sie czegos odemnie nauczysz
Zorgverlof is verlof dat een werknemer kan opnemen om zorg te verlenen voor een thuiswonend ziek (pleeg)kind, partner of een naast familielid.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Zorgverlof

w roku mozesz 12 tyg poldniowek wziasc
Per 12 maanden kan een werknemer twaalf weken maximaal de helft van het aantal contractuele werkuren als zorgverlof opnemen.
Ostatnio zmieniony przez bejupi Śro Lut 01, 2012 7:19 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Lut 01, 2012 8:24 am   

bejupi,

Jak juz piszesz o czyms ,waznym to racz to dokonczyc, bo potem powstanie mit calkowicie platnego chorobowego ,przyslugujacego na chorego partnera ,dziecko, czy kogos z rodziny,
a to nie jest do konca tak

Cytat:
Tijdens uw kortdurend zorgverlof betaalt uw werkgever u ten minste 70% van uw salaris door. Als dat minder is dan het minimumloon, krijgt u ten minste het minimumloon. Tijdens het kortdurend zorgverlof bouwt u vakantiedagen op.




Cytat:
De werknemer vraagt het langdurend zorgverlof schriftelijk aan bij de werkgever. Dat moet minstens 2 weken voordat het verlof ingaat. De werkgever heeft daarna 1 week om te reageren. Deze mag daarbij vragen om bijvoorbeeld een doktersverklaring. Als de werkgever niet reageert, gaat het verlof gewoon in op de datum die de werknemer heeft voorgesteld.


http://www.rijksoverheid....rend-zorgverlof


Wszystko to jest jeszcze dodatkowo obwarowane przepisami z cao
no i jakby na to nie patrzec, prawami i obowiazkami i pracownika i pracodawcy
http://www.rijksoverheid....eenkomst-en-cao
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Lut 01, 2012 8:31 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
basiatro 
Poczatkujacy

Dołączyła: 16 Cze 2008
Posty: 14
Wysłany: Śro Lut 01, 2012 9:09 am   

Witam was wszystkich:) a jak to jest z godzinami nadliczbowymi, czy kobieta mui pracowac cały dzień??? czy może iść na pół etatu???? A jak np. dziecko idzie do żłobka i godziny otwarcia to 7.30-17.00 to biuro musi dostoować się do tego ????? oczywiście mam na myśli faze C!!!!!!!!pozdrawiam:)
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Lut 01, 2012 9:22 am   

basiatro,


Cytat:
czy kobieta mui pracowac cały dzień??? czy może iść na pół etatu?

moze pracowac caly dzien, ale moze tez pracowac na pol etatu za polowe wynagrodzenia oczywiscie

Cytat:
jak np. dziecko idzie do żłobka i godziny otwarcia to 7.30-17.00 to biuro musi dostoować się do tego
kpisz czy o droge pytasz ?


godziny otwarcia ? nie maja najmniejszego wplywu na dostosowywanie sie biura pracy do twoich wymogow
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Lut 01, 2012 9:29 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 12:20 am   

moj maz rowniez ma 10 dni zorgverloof, bral tak wolne jak bylam chora... i tez mu wlasnie mowili, ze ma tylko 10 dni na caly rok...
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 5:29 pm   

Duuvelke napisał/a:
moj maz rowniez ma 10 dni zorgverloof, bral tak wolne jak bylam chora... i tez mu wlasnie mowili, ze ma tylko 10 dni na caly rok...


masz na to jakis zapis, przepis? zrodlo podaj
bo to ze ktos tak mowi to o niczym nie swiadczy ja dalem linka ze zorgverlof sie nalezy za 12 miesiecy 12 tygodni polowy kontraktowych godzin
 
 
Damianos 
Gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Cze 2009
Posty: 173
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 5:42 pm   

bejupi, ja również mam w kontrakcie jasno napisane, że przysługuje mi 10 dni urlopu okolicznościowego, który mogę wziąść na wypadek choroby partnera lub dziecka.
Tutaj jest link w którym jest wszystko opisane.

Zresztą na stronie SZW też można zanleść info o 10 dniach wolnych, któe przyslugują pracownikowi w razie choroby członka rodziny.
Ostatnio zmieniony przez Damianos Czw Lut 02, 2012 5:45 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 6:40 pm   

jak masz 40 godz tydzien pracy to wychodzi 80 godzin krotkoterminowego urlopu opiekunczego czyli 10 dni

ale masz jeszcze dlugoterminowy urlop opiekunczy
http://www.rijksoverheid....rend-zorgverlof
i to jest te 12 tygodni w roku poldniowek ale to tylko w wypadku gdzy zycie dziecka/partnera/czlonka rodziny jest zagrozone tylko jak to zdefinowac ze zycie zagrozone jest? :p
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Lut 03, 2012 12:48 am   

bejupi napisał/a:
Duuvelke napisał/a:
moj maz rowniez ma 10 dni zorgverloof, bral tak wolne jak bylam chora... i tez mu wlasnie mowili, ze ma tylko 10 dni na caly rok...


masz na to jakis zapis, przepis? zrodlo podaj
bo to ze ktos tak mowi to o niczym nie swiadczy ja dalem linka ze zorgverlof sie nalezy za 12 miesiecy 12 tygodni polowy kontraktowych godzin


mam.. w CAO meza... i jak sie nie myle moim... musze tylko poszukac...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group