NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dobudówka do domu i takie tam
Autor Wiadomość
darud 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 9
Skąd: Tilburg
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 11:21 pm   Dobudówka do domu i takie tam

Witam wszystkich. Nie wiem czy pisze w dobrym dziale, ale nie znalazlem innego ( szkoda że nie ma działu budowlanego tutaj ).
Zamierzam sie do kupna domu w Holandii, a w sumie to juz poczyniłem kilka kroków w tym kierunku :) .
Moje pytanie dotyczy ogólnych warunków dobudówki w tylnej czesci domu, jakie pozwolenia i jakie koszty tych pozwolen, oraz takiej dobudówki. NORD BRABANT. A konkretnie marzy mi sie dobudówka parterowa na 3-4 metry w głąb ogrodu, a przy niekorzystnych zgodach to chociaz te dozwolone 2,5m w głąb.
I czy są jakieś firmy specjalizujące sie w tego rodzaju zabudowach, czy moge sobie sam to zrobić z kims kto ma o tym pojęcie??.
_________________
Kto pyta nie błądzi :)
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 11:49 pm   

darud,


Cytat:
Moje pytanie dotyczy ogólnych warunków dobudówki w tylnej czesci domu


W tej sprawie najlepiej zwrocic sie do swojej gemeente , oni udziela Ci najlepszych informacji
Kazda gemeente kieruje sie swoimi ''wytycznymi '' w jednej jest latwiej w innej trudniej uzyskac pozwolenie
Nawet jak opisze tu swoja historie, dobudowki , to i tak nie bedzie ona miarodajnym zrodlem informacji, ani odnosnikiem tego ,czego mozesz spodziewac sie u siebie w Noord Brabant
ps,
Na rynku holenderskim nie brak firm ,ktore specjalizuja sie w tego rodzaju budowach ,od razu mowie do najtanszych nie naleza

( dobry fachowiec bedzie niezbedny sam nie bedziesz w stanie wielu rzeczy zrobic.)

http://www.rijksoverheid....m-te-ver-bouwen

http://www.rijksoverheid....egelgeving.html

http://www.geldrop-mierlo...wenEnSlopen.htm


itd ..
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Wrz 24, 2012 12:14 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Pon Wrz 24, 2012 12:10 am   

zacznij od zapoznania sie z planem zagospodarowania przestrzennego (bestemmingplaan) w swoim geemente,czy wogole jest mozliwosc jakiejkolwiek dobudowki
 
 
darud 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 9
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pon Wrz 24, 2012 12:41 am   

W prostych słowach:
Makler powiedzial mi ze do 2,5 metra w glab nie potrzebuje pozwolenia, tylko musze to zglosic do gemente. A jak bede chcial wiecej to zgoda sąsiadów i z gemente.
Z tylu budynku chyba za bardzo nie powinno ich ani mnie interesowac zagospodarowanie :) .

Gochna przydalby sie mimo wszystko jakis pogladowy przyklad, jak ktos przez to przechodzil.
Domu jeszcze nie mam :) , chce sie zorientowac jak to wyglada i jest to bardzo wazne dla mnie.
_________________
Kto pyta nie błądzi :)
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Wrz 24, 2012 9:51 am   

jezeli robisz fundamenty potrzebujesz pozwolenie z gminy . Jesli wszystkie zabudowania na twoim gruncie przekraczaja 50 % bedziesz musial gmine prosic o pozwolenie , przy 60% zabudowan pozwolenia nie dostaniesz.
Jezeli potrzebujesz pozwolenia to bedziesz potrzebowal zrobic szkice/plany u arcitekta/projektanta .
Naprawde zrob jak ci poradzila Gochna zapytaj w gminie o to bo kazda gmina ma swoje prawa i tak jak ci mowila ewa plan przestrzenny jest b.wazny bo jezeli sa jakies ograniczenia to nie postawisz nawet murowanej budy dla psa .

A i sasiedzi moga sie zawsze sprzeciwic z jakichs powodow i tez mozesz miec problemy . Wiec popytac co to za dzielnica tez niezaszkodzi .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Pon Wrz 24, 2012 12:13 pm   

To ja tylko napisze o ewentualnych kosztach budowlanych gdyż rodzice przyjaciółki mojej córki właśnie w zeszłym roku robili dobudówkę ale od frontu. 2 i pół metra dobudowali, koszt...40 tysięcy euro...masakra...
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
darud 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 9
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pon Wrz 24, 2012 12:40 pm   

Gruntu jest 145 m2 a dom ma zabudowe na 45 m2, wiec to tylko 30%, z tym ze jest ogrodek i z przodu i z tylu domu. teraz jest tam taka mala dobudówka 2m na 3m okolo , ale chce ja zburzyc i zrobic porządna i wieksza :) .
40 tys E, to oni chyba ze zlota to budowali, albo jakas droga firma, ja licze ze sie zamkne w 10 tys E, najwyzej zrobie dach plastikowy czy jak to sie tam nazywa :) . Popytam w gemente, ale nie chce zeby mnie w balona zrobili, bo zbytnio dobrze po holendersku nie mówie :( . Dlatego tutaj chcialem zaczerpnąć jakichś opini, zebym wiedzial jak rozmawiac w gemente. Bo oni czasami lubia wciskac różne nieprawdziwe rzeczy (chociaz mnie sie jeszcze nie zdażyło).
Pozdrowienia.
_________________
Kto pyta nie błądzi :)
Ostatnio zmieniony przez darud Pon Wrz 24, 2012 3:42 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Cze 26, 2013 6:05 pm   

rodzinka04 napisał/a:

dobudowanie tarasu

witam,mam pytanko czy ktos kiedys dobudowywal cos kiedys do swojego mieszkania?u mnie konkretnie chodzi o taras gdyz moi sasiadzi ktorzy mieszkaja pode mna maja przedluzona kuchnie i ja na ich kuchni bym chcial taras.zastanawiam sie gdzie mam isc i prosic o pozwolenie ile ono moze kosztowac i moze zna ktos ekipe ktora by mi to zrobila,szybko,tanio i solidnie.dziekuje za inf
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Cze 26, 2013 6:07 pm   

baileys napisał/a:
rodzinka04, przedewszystkim jest pytanie czy to jest wlasnosciowe mieszkanie ? czy sasiad ma to mieszkanie na wlasnosc ? Jesto bardzo wazne bo od tego zaleza nastepne kroki .
Jesli jest to wlasnosciowe mieszkanie to przedewszyskim zacznij od zapytania sasiada czy wogole sie zgodzi . Jesli nie jest to wlasnosciowe to zacznij od zapyania instancji /osoby wynajmujacej czy oni zgodza sie na to .To samo pytanie tyczy sie twojego mieszkania .
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Cze 26, 2013 6:07 pm   

rodzinka04 napisał/a:
oba mieszkania sa wlasnosciowe,a sasiad powiedzial ze on nie widzi problemu.
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Cze 26, 2013 6:08 pm   

baileys napisał/a:
rodzinka04, no to przejdz sie do gminy i zapytaj jak jest z pozwoleniami na ten rodzaj "budowli " . Jak nie bylo by problemow to najpradopodobniej bedziesz musial sie skonsultowac z projektantem lub kims kto sie zna na rzeczy kto bedzie ci mogl wyliczyc czy to co chcesz zrobic jest mozliwe na tych murach . Ale podejzewam ze wszystko ci wyjasnia w gminie .
Co do firmy budowlanej to najlepewniej bedzie jak wezmiesz firme ktora ma stosowne ubezpieczenia i daje stosowna gwarancje na wykonane prace . I nie daj sie zlapac firmie ktora takowego nie ma bo o przecieki na plaskim dachu jest latwo a koszta moga byc ogromne .

[ Dodano: Śro Cze 26, 2013 4:26 pm ]
a ha najlepiej by bylo gdybys mial zgode sasiada na pismie . Bo jak cos nie tak bedzie to moga byc problemy .
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group