NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dyskryminacja dzieci w szkole
Autor Wiadomość
janek1000 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 12
Wysłany: Pią Cze 18, 2010 10:36 am   dyskryminacja dzieci w szkole

czy ktos może wie lub zna instytucje holenderskie zajmująca sie dyskryminacją,chodzi mianowicie o to, że moje dziecko ma problemy w szkole z czarnymi,codziennie mu dokuczają,ostatnio został nawet uderzony dwukrotnie przez czarnego dzieciaka,zrobiłem obdukcję u lekarza i chce teraz sprawe pchnąć dalej,nie zostawie tego tak,bo czarni którzy tu mieszkają i sami krzyczą że są dyskryminowani,cynicznie i brutalnie dyskryminują innych,miedzy innymi nas Polaków.
Rozmawiałem z nauczycielami w szkole oraz z dyrektorem,jedyne co robią to rustig,rustig i bardziej zatroskani są czarnym który pobił niz ofiarą.

czy mieliście podobne przypadki i gdzies to zgłaszaliście,gdzie??
_________________
jutro to dziś,tyle że jutro
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Cze 18, 2010 10:58 am   

Rozumiem, ze sie martwisz, ale ze spytam- naprawde sadzisz, ze dziecko czy to czarne czy biale wie co to dyskryminacja? Chcesz sie na niego rzucic z discriminatiebureau? Ja bym zaczela od psychologa szkolnego i generalnie sprobowala to zalatwicw gronie dzieci-rodzice-naucyciele-pedagogowie. Jesli zas rodzice nie wykaza zadnej inicjatywy i checi wspolpracy wtedy mozesz zaczac machine.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
Ostatnio zmieniony przez suska Pią Cze 18, 2010 11:45 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Pią Cze 18, 2010 11:31 am   

Zgadzam sie z Suska, nie mozna wszystkich problemow przypisywac dyskryminacji. Dzieci potrafia byc okrutne i potrafia dokuczyc i w szkole i poza szkola. Znajduja sobie ofiare - bedzie to Polak - beda krzyczec "kanker Pool", bedzie gruby to rzuca innym epitetem np. "dikke varken" itd. Faktem jest, ze jedne szkoly nie toleruja zadnego dokuczania a inne tak jak w Twoim przypadku nie robia nic. Raczej powinienes jeszcze raz sprobowac rozwiazac problem ze szkola, postawic warunek, ze jesli nic nie zrobia to poszukasz pomocy gdzie indziej. Popros o spotkanie z dyrektorem, wychowawca, psychologiem szkolnym czy inna osoba zajmujaca sie problemami uczniow - maatschappelijk werker, z uczniami i rodzicami bo na pewno nie moze pozostac tak jak jest, zeby Twoj syn byl bity czy wyzywany.
 
 
janek1000 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 12
Wysłany: Pią Cze 18, 2010 1:41 pm   dyskryminacja w szkole

oczywiście ze nie chce sie rzucic na dzieciaka,ale rozmawiałem z jego matką,tzn próbowałem rozmawiać...czarna kobieta w tatuażach,gestykulacja rąk i przeraźliwym krzykiem oznajmiła ze nie wie o co chodzi i sprawa jest dla niej zamknieta,oznajmijła to w obecności pani dyrektor. Mój dzieciak jest dobrze wychowany,i nie miał nikomu nigdy oddawać, tylko sie bronic,teraz dostał ode mnie przyzwolenie natychmiastowego oddania w razie powtórki,powiedziałem to w obecności pani dyrektor i uprzedziłemn naturalnie, ze jeżeli nic z tym nie zrobią,sam wezme problem w swoje ręcę.
Znając życie bede zmuszony to zgłosić dalej,macie jakieś konkretne namiary na organizacje??
Minusem jest to że w tej szkole jest tylko dwoje dzieci z Polski, a szkoła zdominowana jest przez czarnych...
dzieki za spostrzeżenia
_________________
jutro to dziś,tyle że jutro
 
 
anje 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 61
Wysłany: Pią Cze 18, 2010 1:56 pm   

suska, zostaje Twoim fanem :)
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Cze 18, 2010 2:38 pm   

anje napisał/a:
suska, zostaje Twoim fanem :)

??
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Pią Cze 18, 2010 2:56 pm   Re: dyskryminacja w szkole

janek1000 napisał/a:

Znając życie bede zmuszony to zgłosić dalej,macie jakieś konkretne namiary na organizacje??
Minusem jest to że w tej szkole jest tylko dwoje dzieci z Polski, a szkoła zdominowana jest przez czarnych...
dzieki za spostrzeżenia


Nie znam zadnej organizacji, ktora moglaby Ci pomoc. Moze syn powinien zmienic szkole?
 
 
alicja2911 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 390
Wysłany: Pią Cze 18, 2010 4:32 pm   

Ok, jeżeli nie masz innego wyjścia przeczytaj tutaj: http://www.bureaudiscrimi...load_school.pdf
Powodzenia.
 
 
bati3 
Gaduła

Dołączyła: 12 Lip 2009
Posty: 130
Wysłany: Sob Cze 19, 2010 7:38 am   

moim zdaniem treba ostro zadzialac... tu nawet nie chodzi o dyskryminacje, sprawe zglos na policji z wynikami obdukcji przeciez pobicie to czyn karalny niewazne czt zoltek czy czrnuch to zrobil niech teraz rodzic tego dziecka odpowie
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Cze 19, 2010 10:25 am   

janek1000, tu podobny temat

http://forum.niedziela.nl...ec8a30b46bb0e23
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Cze 19, 2010 5:54 pm   Re: dyskryminacja w szkole

janek1000 napisał/a:
Minusem jest to że w tej szkole jest tylko dwoje dzieci z Polski, a szkoła zdominowana jest przez czarnych...
dzieki za spostrzeżenia


Witam,
Wydaje mi sie że w zacytowanym zdaniu znajdziesz odp ...

Dyrektor i reszta bedą bronić tych których jest wiecej w szkole ... I jedna rada niech lepiej dzieciak nie zaczyna bo jest pojedyncza jednostką a w grupie jest siła...( cZARNI TRZYMAJA RAZEM JAK TURCY , MAROKANIE ITP)

Wiem że wygląda to brutalnie ale takie jest życie wiec chyba warto będzie zmienić szkołe dla dziecka na taką gdzie będzie bardziej bezpieczny ...
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
orenz 
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Gru 2009
Posty: 7
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 12:56 pm   

nie wiem dlaczego ale mam wrażenie że gdyby w Polsce po każdej bójce angażowana była policja i sądy to wymiar sprawiedliwości nie zajmowałby się niczym innym jak tylko bijacymi się dzieciakami w szkole. polecałbym poczytać trochę na temat dyskryminacji. czy gdyby owe złe dzieci były twojego koloru skóry to już była by zwykła bójka czy też dyskryminacja. oczywiście zgadzam się że należy zareagować, ale wciąganie w to instytucji związanych z walką z dyskryminacją to , moim zdaniem, lekka przesada. poza tym proszę sobie wyobrazić sytuację dziecka w tej szkole po tym jak jego rodzice stwierdzili że tam właśnie jest ono dyskryminowane, a więc szkoła przymyka oko, lub nie zauważa tego problemu. ja ze swojej strony radziłbym kontaktować się ze szkoła pisemnie, a jeżeli nie bedzie reakcji to zmienić szkołe. i jeszcze jedno:

Beny.rac napisał/a:


Dyrektor i reszta bedą bronić tych których jest wiecej w szkole ... I jedna rada niech lepiej dzieciak nie zaczyna bo jest pojedyncza jednostką a w grupie jest siła...( cZARNI TRZYMAJA RAZEM JAK TURCY , MAROKANIE ITP)


bati3 napisał/a:
moim zdaniem treba ostro zadzialac... tu nawet nie chodzi o dyskryminacje, sprawe zglos na policji z wynikami obdukcji przeciez pobicie to czyn karalny niewazne czt zoltek czy czrnuch to zrobil niech teraz rodzic tego dziecka odpowie


Jak zwykle wszystkie kolory są winne, tylko nie śnieżnobiałe Polatschki.
 
 
Mafioso 
Poczatkujacy

Wiek: 59
Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 27
Skąd: Noord Brabant
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 1:57 pm   

wizyta w szkole i rozmowa z dyrektorem, nauczycielem - to pkt 1 działań wg mnie
ja miałem podobnie z córką, ale to holenderska dziewczynka była powodem konfliktu i po wizycie konflikt znikł , polecam rozmowę w szkole na początek
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 2:34 pm   

Orenz nic dodac nic ujac :038: dokladnie tak jak napisales.
Widze, ze wiele osob tu na forum krzyczy o dyskryminacji jednoczesnie uzywajac slow "czarnuch, zoltek" itp. Niech zyje hipokryzja! :021: :041:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group