NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cos ambitnego:))
Autor Wiadomość
Anthony 
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 42
Skąd: Scheveningen
Wysłany: Wto Lis 03, 2009 7:56 pm   

justa26 napisał/a:
Anthony
Co do zarobkowana naszych rodakow to troche sie myslisz bo znam takich ktorzy zarabiaja nawet wiecej od niektorych holendrow.Wystarczy upor w dazeniu do celu.A co rozumiesz przez stwierdzenie:cos ambitnego?Czy wg ciebie praca za biurkiem, stresujacy szef i nie mili koledzy to jest cos ambitnego?


to nie ja pisalem ze zarabiamy mniej.
Sam zarabiam wiecej niz moi holenderscy koledzy tak ze tez sie z tym niezgodze. Zarabiam dokladnie tyle samo co holedrzy w mojej firmie a znam holedrow ktorzy pracuja przez inna firme w tej samej stoczni i maja o 300€ mniej/miesiac.

Tez ktos wyzej napisal ze wykozystuja nas w takim stopniu w jakim sobie pozwalamy i potwierdzam to czasami az sie lapie za glowe. Bylem swiatkiem sytuacji gdzie polski szef przyjechal do swoich ludzi (spawaczy) i rozdawal im maski na twaz o wartosci 1€ i pyta goscia czy na tydzien mu wystarczy? (to maska jedno razowa ktorych ja zuzywam 4-5 dziennie i do tego mam pompe z nawiewem do maski) koles pomruczal zabral maske i poszedl. Do tego spawali w zwyklych przylbicach bez pompy ktora kosztuje 700€ gdzie holenderskie prawo mowi ze kazdy spawacz w stoczni obowiazkowo musi to miec. To jest norma u polskich posrednikow ale i ludzie tez sami sie na to godza.

Nikt tez mnie gozej nie traktuje nie czuje zadnej dyskryminacji i jestem doceniany.

Ktos tam tez napisal o tym ze praca w biuze to nie sielanka. Dobrze zdaje sobie ztego sprawe bo pracowalem 8 lat w sporej firmie. I tez uwazam ze zadna praca nie chanbi dlatego pracuje jako spawacz. Poprostu wykonujac ta prace nie mam satyswakcji takiej jak mialem z projektowania. I powiedzenie cos ambitnego dla kazdego ma inny wymiar czyli dla spawacza zbierajacego pomidory ma dokladnie ten sam odzew. Tak jak dla informatyka jezdzacego na wozku widlowym itd..
Ja znam dobrze jezyk angielski i swobodnie rozmawiam po holendersku pam problem z pisownia ale czytac potrafie tak wiec nie zawsze o to chodzi poprostu tu jest troche ciezej dla nas wszystkich pod niektorymi wzgledami. Mam na mysli ze w kazdym zawodzie musimy byc o wiele lepsi i najlepiej jak by nie bylo chetnego holedra na to stanowisku.

Wkazdym bac razie po napisaniu pirszego posta w tym temacie przemyslalem sobie troche i napisalem cv po holendersku i wziolem swoja przyszlosc w swoje rece. Slusznie ktos napisal ze nic nie przeszkadza zeby wysylac aplikacje do roznych firm bo praca sama nie przyjdzie.

Jezeli ktos posiada iphon to podaje nazwe fajnej aplikacji ktora wynajduje oferty pracy "jobtical"
Ostatnio zmieniony przez Anthony Wto Lis 03, 2009 8:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
justa26 
Poczatkujacy

Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 23
Wysłany: Czw Lis 05, 2009 8:03 pm   

Anthony masz swieta racje
 
 
debora 
Poczatkujacy
debora

Wiek: 86
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1
Skąd: pisanie
Wysłany: Czw Lis 05, 2009 11:13 pm   Re: Cos ambitnego:))

mam podobne zdanie na ten temat.Tu nikogo nie interesuje to,czy jesteś kreatywny,czy masz szanse przebicia,jakie masz wykształcenie w Polsce...Tureckie uitzendbureau,a z czasem może kontrakt w firmie sprzatającej ,tyle można tu osiagnąc..Holendrzy nie widzą w nas ludzi.Jesteśmy dla nich jakimś podgatunkiem zdolnym jedynie do tego,co najgorsze.Nikt nas tu nie chce i to coraz bardziej staje się widoczne.Z drugiej strony...w Polsce też Cię wykorzystają i to za mniejsze pieniądze...pozdrawiam wszystkich rodaków,którzy z pewnością często miewają podobne rozterki.Zyczę wytrwałości.
_________________
debora
 
 
justa26 
Poczatkujacy

Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 23
Wysłany: Pią Lis 06, 2009 6:41 pm   

Debora
Piszac ze Anthony ma swieta racje nie mialam na mysli tego ze jestesmy jakims podgatunkiem.Mysle ze troche nie masz racji, moze jedynie w tej kwesti ze tutaj nikogo nie obchodzi jakie masz wyksztalcenie w pl.Holendrzy(moze nie wszyscy)ale sa tacy co potrafia docenic twoja kreatywnosc i inne dobre cechy.Wiem to ze swojego doswiadczenia.Zycze ci zebys na takich ludzi w pracy trafila.Powodzenia
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Sob Lis 07, 2009 3:25 am   

debora Ty chyba na samych złych ludzi trafiałaś tutaj w Holandii, z choinki się chyba urwałaś, albo dopiero przyjechałaś do Hola i trafiłaś w nieodpowiednie miejsce .... brak słów :072:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group