NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Sie 02, 2010 10:45 pm
praca jako Au-pair
Autor Wiadomość
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Śro Lip 18, 2007 5:49 pm   

Magdo czegos tutaj nie lapie.Piecset "papiera" tygodniowo?Czy to na pewno bylo tylko z tytulu "pracy" jako au-pair?
Stawiam raczej na stawke podana przez mariodsl i powiem szczerze, ze te nawet 160 $ tygodniowo to nic imponujacego.Jesli mialbym sie zdecydowac na wyjazd za granice w celu zarobkowym to wybacz ale nigdy jako au-pair.
Praca au-pair w USA - 160$/45h per week = 3,56$/h x kurs $/zl (1$/2,6 PLN) = +/- 9,25 zl/h (nie wiem jak wyglada ustawa o podwojnym opodatkowaniu z USA jesli jest podobnie jak z Holandia to normalnie pakuje walize i frune :lol: )
Swietny pomysl na lepsze zarobkowanie - nie ma co!.
Pozdrawiam.
Ps. Nie zapominajcie, ze weekend dla pracownika to swieta rzecz!
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
Justyna
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 20
Wysłany: Śro Lip 18, 2007 6:10 pm   

Osobiscie tez znam dziewczyne ktora dostawala w Stanach 500$ za tydzien, wlasnie jako au-pair.
Rodzina znaleziona przez internet, bez posrednictwa biura (visa turystyczna), wiec dlaczego nie? Jak sie chce to sie da.

Janosik, masz duza wiedze na temat warunkow pracy w Holandii ale na temat au-pair niestety za duzo nie wiesz. Twoje posty, kopiowane skads tam, z ktorgos tam roku naprawde niewiele maja wspolnego z rzeczywistoscia. Biura maja swoje zasady, tyle ze przez biuro malo kto jedzie, a na wlasna reke wiadomo, jak sobie dogadasz tak masz.
Wiec nie lepiej czasem zamilczec niz potencjalnych zainteresowanych wprowadzac w blad?
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Śro Lip 18, 2007 6:42 pm   

Cytat:
Twoje posty, kopiowane skads tam, z ktorgos tam roku naprawde niewiele maja wspolnego z rzeczywistoscia.

Juz pewna rzecz napisalem:
Cytat:
2.)Nie jest to skladak.Niczego nie kopiowalem.Tresc ulozona jest przeze mnie w 100%.Powiem wiecej, w 2005 roku informacje te (jak i inne nt. praw pracownikow w Holandii) byly opublikowane w internecie na mojej wlasnej stronie internetowej (http://praca-holandia.int.pl).Niestety juz niefunkcjonuje poniewaz braklo czasu na dopilnowanie.Zawsze kiedy uzywam czyjejs wypowiedzi podaje zrodlo.
3.)Informacje nt. au-pair byly zebrane przeze mnie w latach 2005-06.Co prawda moze juz troszke nieaktualne ale zawsze lepszy rydz niz nic.Zawsze jest jakis punkt odniesienia jezeli chodzi o jakiekolwiek informacje.

Cytat:
Biura maja swoje zasady, tyle ze przez biuro malo kto jedzie, a na wlasna reke wiadomo, jak sobie dogadasz tak masz.

Zgadza sie ale te lepsze warunki maja tylko nieliczni.Agencji jest bardzo duzo zatem popyt tez jest wielki.
Au pair w USA:
CO OTRZYMUJE AU-PAIR USA W ZAMIAN:
- możliwość spędzenia 12 miesięcy w domu amerykańskiej rodziny na podstawie wizy J-1 łącznie z dodatkowym 13 miesiącem pobytu, który można przeznaczyć na zwiedzanie
- przelot na trasie Warszawa - Nowy Jork - Warszawa
- prywatny pokój do dyspozycji
- całodzienne wyżywienie
- min. USD 139,50 kieszonkowego tygodniowo
- ubezpieczenie zdrowotne oraz od odpowiedzialności cywilnej
- czterodniowe szkolenie w hotelu Holiday Inn Select w Stamford, którym rozpoczyna się program
- 2 tygodnie płatnego urlopu
- pomoc oraz opiekę lokalnych przedstawicieli
KOSZTY AU PAIR USA:
- PLN 800 - jednorazowa opłata administracyjna dla Biura ...
- USD 75 - koszty wejścia do programu dla ...
- USD 100 - dopłata do ubezpieczenia
- USD 400 depozyt - zostaje zwrócony pod koniec dwunastego miesiąca
- PLN 385 - aktualna opłata wizowa

A tutaj ogloszenie z ostatniego numeru Niedziela w Holandii
Cytat:
Polska rodzina poszukuje opiekunki (od października) do 2 letniej dziewczynki w Holandii (Katwijk). Wynagrodzenie 400 euro miesięcznie.

Cytat:
Wiec nie lepiej czasem zamilczec niz potencjalnych zainteresowanych wprowadzac w blad?

W jaki blad?
Rzeczywistosc potrafi byc zdecydowanie bardziej okrutna niz czlowiek moze sobie zalozyc.
Pozdrawiam.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
mariodsl
Super gaduła

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 231
Wysłany: Czw Lip 19, 2007 12:29 am   

Po pierwsze au pair to nie praca :) au pair nie jest wyjazdem zarobkowym , podstawą jest nauka jezyka i mozna sobie pozwiedzac.
To co mówi Justyna o wyjezdzie na turystycznej i opiekowaniem sie jakimis dziecmi to nie jest au pair to jest juz praca .
I au pair nie zarabia 500$ na tydzien , ja tak zarabialem ale pracowalem na czarno takze bo nie mialem ustawowych 45 h i latwo mi bylo znalezc cos na boku .
 
 
Pyra 
Gaduła
pyra

Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 102
Skąd: Genemuiden
Wysłany: Wto Sie 07, 2007 1:15 pm   

A moim zdaniem bardzo duzo zalezy od rodziny do ktorej sie trafi! Jedni placa mniej drudzy wiecej i nie koniecznie przestrzega sie tego co na papierze. Ja "pracowalam" jako au paire we Francji, wyjazd przez agencje a w kwesti zaplaty dogadalam sie z rodzinka. Moim zdaniem bycie au paire jest praca - taka sama jak kazda inna, a ze przy okazji czlowiek moze sie nauczyc jezyka i zwiedzic kawal swiata to dodatkowy plus +.
 
 
emajka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 29
Skąd: Amstelveen
Wysłany: Czw Sie 30, 2007 11:07 am   

Wyjazd jako au-pair to nie praca, a wymiana międzykulturowa. Jest to opieka nad dzieckiem/dziećmi, wykonywanie drobnych prac domowych, ale przede wszystkim nauka języka.
Najważniejesze jednak jest to do jakiej rodziny sie trafi i w jaki spodób ta rodzina będzie traktowała swoją aupair swojego aupair'a :lol:

Ja polecam wyjazd przez neta, bo nie ponosi się zadnych kosztów, a można długo i namiętnie wybierać rodzinę do której się chce pojechać. Biura pośrednictwa pobierają kasę za znalezienie rodziny, ale i tak osoba wyjezdzająca musi sobie wszystko załatwić i dogadać się z hostami, więc po co tracić pieniądze?

Ogólnie jest miło i przyjemnie :D , ale trzeba być przezornym..
_________________
Every thing begins with trust...
 
 
mariodsl
Super gaduła

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 231
Wysłany: Czw Sie 30, 2007 12:18 pm   

Do Europy tylko przez neta :) Moja kolezanka znalazla teraz rodzinke i placa jej w NL 750 Euro ale to tylko na 2 mies :) I traktuja ja jako nianie bo ciagle sie do niej zwracaja per Pani :P
A tak naprawde jezeli kots jedzie na au pair i mysli glownie o pieniadzach to rodzinka to wyczuje i juz moze nie byc tak fajnie , beda cie traktowac jako pracownika .
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pon Wrz 03, 2007 12:23 pm   

Ok, a kto mi moze powiedziec jak to wsztsko wyglada z drugiej strony - strony rodziny goszczacej au-pair, jakie doswiadczenia? :)
 
 
Karinn 
Poczatkujacy


Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Sie 02, 2010 9:35 pm   

odkopaaaałam temat - jest ktoś na au pair teraz i zostaje na następny rok?
Wyjeżdżam za miesiąc pod Amsterdam i chętnie poznam jakieś operki :)
:039:
_________________
life is simple... eat, sleep and play lacrosse!
 
 
 
monisiabyd 
Poczatkujacy

Wiek: 34
Dołączyła: 28 Lis 2009
Posty: 2
Skąd: Bydgoszcz/Arnhem
Wysłany: Śro Sie 04, 2010 4:45 pm   

ja 2 tyg temu wróciłam, teraz szukam nowej rodzinki :) może odezwiesz się na priv?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group