NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kontrakt bezpośrednio u Holendra.
Autor Wiadomość
jordan233 
Gaduła


Wiek: 42
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 158
Skąd: NL
Wysłany: Śro Lis 26, 2008 7:24 pm   wypłata

Witam
Pracowałem w październiku 20 dni,bo tyle liczył miesiąc kalendarzowy(pracy).Pracowałem 40 godzin tygodniowo, na rozliczeniu mam GEWERKT 20 ,SV-DAGEN 21,83 ,coś mi się wydaje że troszkę więcej dostałem na wypłate,na poprzednim rozliczeniu miałem 590 euro za 10 dni pracy ,a teraz dostałem 1328 za 20 dni ,tyle że to SV-DAGEN JEST 21,83 ale nadgodzin nie robiłem,hhhhhhh
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Śro Lis 26, 2008 7:36 pm   

Bo jeżeli masz pensje miesięcznie to nie jest to 20 dni ale trochę więcej.Cztery tygodnie to 28 dni a miesiąc ma 30 lub 31 dni.
 
 
jordan233 
Gaduła


Wiek: 42
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 158
Skąd: NL
Wysłany: Sob Gru 06, 2008 7:22 pm   

Witam,ktoś mi wytłumaczy co jest odciągane w rozliczeniu?KONTRAKT 38 GODZIN,ale pracuję 40 godzin tygodniowo.Dodam iż szef mi powiedział że mam 18 dni urlopu na 6 MIESIĘCY PRACY,proszę kogoś kto mi wytłumaczy dokładnie to rozliczenie,bardzo proszę.PONIŻEJ LINK DO ROZLICZENIA.
Dodam iż to jest za 10 dni pracy,system naliczania jest 4 tygodniowy(Nie miesięczny)
Nie rozumiem rubryk w dolnym lewym rogu na fotce.
PREMIE ZVW
PREMIE ZVW WERKGEWEVER
PREMIE WW
PREMIE WIA-BODEM
PREMIE WGA-HIAAT
Za 10 dni pracy mam naliczone 14,77 godzin wakacyjnego,czy to się zgadza?
Co to za rubryka ATV.UREN 7,39
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Gru 06, 2008 11:48 pm   

Co jest co na salaris loon:

_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
jordan233 
Gaduła


Wiek: 42
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 158
Skąd: NL
Wysłany: Pią Gru 12, 2008 9:04 pm   kontrakt czy biuro pracy?

Witam
Jak to jest w końcu ,na kontrakcie czy przez UIZENBIURO jest lepiej,przez uizenbiuro miałem stawkę 8,51 netto i dostawałem 301 euro na czysto,a teraz na kontrakcie mam stawkę tą samą 8,51 netto i dostaję 300 euro,i pokazywałem to pracodawcy,on patrzał na rozliczenia z uizenbiura i teraz u niego na kontrakcie ,i mówi że lepiej wychodzi na kontrakcie( O NIEBO LEPIEJ) ale ja lepiej nie widzę,załamka:(
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Gru 12, 2008 9:33 pm   

Jak masz ta sama stawke godzinowa to jak masz zarabiac wiecej?
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Sob Gru 13, 2008 12:26 am   Re: kontrakt czy biuro pracy?

jordan233 napisał/a:
Witam
Jak to jest w końcu ,na kontrakcie czy przez UIZENBIURO jest lepiej,przez uizenbiuro miałem stawkę 8,51 netto i dostawałem 301 euro na czysto,a teraz na kontrakcie mam stawkę tą samą 8,51 netto i dostaję 300 euro,i pokazywałem to pracodawcy,on patrzał na rozliczenia z uizenbiura i teraz u niego na kontrakcie ,i mówi że lepiej wychodzi na kontrakcie( O NIEBO LEPIEJ) ale ja lepiej nie widzę,załamka:(


Ja pracuje w Holandii 10 lat i pierwszy raz slysze, ze w kontrakcie jest podawana kwota netto :119:
Nikt nie napisze kwoty netto, bo podatki sa bardzo zruznicowane.
 
 
karinakiki 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 28 Wrz 2009
Posty: 119
Skąd: Overijssel
Wysłany: Śro Gru 22, 2010 10:04 am   

Chcialabym sie dowiedziec, na jakich podstawach mozna dostac wypowiedzenie, jezeli jest sie zatrudnionym na vast contract?

Wiem,ze jest to mozliwe w przypadku bankructwa firmy itp.
Od jednego z moich menadzerow (ktory niedlugo odchodzi z naszej firmy) dowiedzialam sie,ze drugi menadzer, ma nadzieje,ze niedlugo wroce do Polski ,ze chce kogos innego na moje stanowisko...
Dziwne to troche, bo jestem tu 2, 5 roku i nie dostalam zadnego konkretnego upomnienia, ze wykonuje moja prace zle. Nigdy nie zrobilam jakis razacych bledow w pracy, predzej uslyszalam pochwale niz jakas nagane. Zdawalam sobie sprawe,ze moj drugi szef nie przepada za Polakami, po tak dlugim czasie nadal mnie przedstawia jako - ona z Polski...
Kilkaktornie dopytywalam sie o kursy , w ktorych uczesnicza inni wspolpracownicy, niestety zawsze dostawalam wymijajaca odpowiedz i tak przez 22,5 roku nic nie mialam.Mowie po nl, ang, w pracy tylko po nl. I takie slowa mojego szefa strasznie mnie zdemotywowaly...
wiem,ze mi to powiedzial nie po to, zeby mnie zdenerowowac, jest po prostu starszy , odchodzi a zawsze byl w firmie wsparciem dla mnie... nie wiem za bardzo co mam zrobic. Porozmawiac z kim z HRM? Czy czekac?Zalezy mi na tej pracy,ale nie lubie jak cos dotyczace mnie , dzieje sie za moimi plecami...Na jakiej podstawie moge dostac wypowiedzenie?
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Gru 22, 2010 10:58 am   

Moga cie zwolnic nawet za to ze poprostu nie uklada miedzy toba a menagerem w pracy , powodem moze tez byc reorganizacja zle funkconowanie i wiele innych przyczyn . Jak juz chca sie od ciebie uwolnic to sie uwolnia zawsze cos znajda .
karinakiki napisał/a:
nadal mnie przedstawia jako - ona z Polski...
a tak p.s. nie jestes z polski ?


Kod:
Uw werkgever kan verschillende redenen voor ontslag aanvoeren: slecht functioneren, bedrijfseconomische redenen (zoals een reorganisatie of faillissement), ziekte of een verstoorde arbeidsverhouding.

Kod:
 Bij ontslag wegens een arbeidsconflict vraagt uw werkgever uw ontslag aan bij het UWV of de kantonrechter. Een arbeidsconflict is meestal een gevolg van een verschil van inzicht tussen werknemer en werkgever over de wijze waarop een functie moet worden ingevuld. Maar het kan ook gaan om een andersoortig conflict wegens onverenigbaarheid van karakters.

cytaty pochodza z :
http://juridisch-platform...rbeidsconflict/
_________________
Zyj!- powiedziala nadzieja - Bez ciebie nie moge - odparlo zycie .......
 
 
karinakiki 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 28 Wrz 2009
Posty: 119
Skąd: Overijssel
Wysłany: Śro Gru 22, 2010 1:34 pm   

Ok, ale zle funkcjonowanie musza mi udowodnic, najpierw powinnam dostac info na papierze ,ze to i to robie zle i miec czas na poprawe, tak?
Konflikt- ale nie ma zadnego konfliktu , dowiedzialam sie tylko o tym,ale zasze wykonuje moje zadania, ehh , dziwna sprawa, dziwne to prawo. Dobrze,ze chociaz odprawe dostane wtedy. Na szczescie od stycznia zmienia sie szef :)

P.S. No tak, jestem z Polski,ale w przypadku przedstawiania pracownika, chyba nie kladzie sie nacisku na narodowosc...

[ Dodano: Sro Gru 22, 2010 1:37 pm ]
"Uw werkgever vraagt uw ontslag aan bij het UWV werkbedrijf of de kantonrechter als hij vindt dat u niet langer goed functioneert. Aangeduid als ontslag wegens slechts functioneren. Redenen variëren van regelmatig te laat komen, een verkeerde houding naar collega’s of naar klanten, of het niet halen van doelstellingen die u samen met uw werkgever heeft bepaald." <-- przeciez trzeba miec jakies dowody? czy szef tak sobie moze naklamac i juz?

[ Dodano: Sro Gru 22, 2010 1:39 pm ]
"Uw werkgever moet tegenover de kantonrechter of het UWV werkbedrijf aantonen dat u niet goed functioneert. Hij moet bewijzen dat hij u daar meerdere malen op heeft gewezen en u voldoende kansen heeft gegeven uw functioneren te verbeteren. Werkgevers gebruiken hiervoor vaak de schriftelijke verslagen van functionerings- en beoordelingsgesprekken."

[ Dodano: Sro Gru 22, 2010 1:40 pm ]
Czyli jednak udowodnic to wszystko musi....
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Gru 22, 2010 4:35 pm   

heh jak zechce potrafi wszystko udowodnic umotywowac i wytlumaczyc
pozatym maja tez cos takiego
Kod:
Bij ontslag wegens een arbeidsconflict vraagt uw werkgever uw ontslag aan bij het UWV of de kantonrechter. Een arbeidsconflict is meestal een gevolg van een verschil van inzicht tussen werknemer en werkgever over de wijze waarop een functie moet worden ingevuld. Maar het kan ook gaan om een andersoortig conflict wegens onverenigbaarheid van karakters.
a tu juz jak sama piszesz niestety miedzy wami sie nie uklada . A skoro reorganizuja wasza firme to zawsze cos sie moze i na ciebie znalesc .A co do twojej odprawy hmmm nie wiem ile przepracowalas w tej firmie na fast ale daja miesieczna odprawe za kazdy pelny rok ktory masz przepracowany na fast .
Mam nadzieje ze az tak zle nie bedzie i jakos sie ulozy wasza wspol praca.
_________________
Zyj!- powiedziala nadzieja - Bez ciebie nie moge - odparlo zycie .......
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Gru 23, 2010 11:46 am   

karinakiki napisał/a:
P.S. No tak, jestem z Polski,ale w przypadku przedstawiania pracownika, chyba nie kladzie sie nacisku na narodowosc...


to zalezy od twojej funkcji... ja rowniez dosc czesto jestem przedstawiana w pracy jako polka... w moim wypadku moja przelozona robi to ze wzgledu na to, aby inni wiedzieli, ze w razie gdyby mieli problemy z porozumiewaniem sie z polskimi klientami moga sie ze mna skontaktowac abym mogla miedzy innymi tlumaczyc...

co do reorganizacji... to niestety u mnie w pracy od stycznia beda zwolnienia... i wlasnie ze wzgledu na reorganizjacje wiele osob ze stalym kontraktem bedzie zwolniona, poniewaz ich funkcje 'znikaja' a nie ma dla nich innej pracy odpowiedniej dla ich kwalifikacji... tak naprawde jak chce sie kogos zwolnic to sie taka osobe predzej czy pozniej zwolni... niestety...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group