NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy polskich dzieci w szkołach w Nl
Autor Wiadomość
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Pią Cze 04, 2010 3:02 pm   

Nic dodać, nic ując.
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
anetaad4 
Poczatkujacy
anetaad4

Dołączyła: 11 Paź 2010
Posty: 49
Wysłany: Śro Paź 12, 2011 12:39 pm   

kochani!
dzis rozmawialam z dyrektorka szkoly do której chodzi moj syn(het startbok),ktora powiedziala mi ze syn ma problemy z zapamietywaniem slowek ,nie potrafi pisac i liczyc jak inne dzieci(tu chce dodac ze syn skonczyl w polsce zerówke ma 7lat)powiedziala ze syn zle wymawia holenderskie slowa i ich nie zapamietuje.powiedziala ze umowi nas z logopeda.Jestem troszke rozczarowana ,gdyz codziennie prowadze i odbieram dziecko ze szkoly 2 razy w tygodniu pytam sie nauczycielki czy wszystko w porzadku a ona mowi ze nie ma problemow z synem i wszystko jest w porzadku.Jestem rozczarowana tym,ze wczoraj rozmawialaz z wychowawczynia i wszystko bylo dobrze a dzis rozmawialam przez tel.z dyrektorka i jest problem.teraz mam pelno watpliwosci czy syn sobie w szkole poradzi co bedzie z nim dalej(z jego nauka jak ona bedzie przebiegac)Czy ktos byl juz z dzieckiem u logopedy?czy sama powinnam szukac jakiejs pomocy dla dziecka?Pani dyrektor spytala sie tez czy w Polsce byly takie problemy,ja jak tylko syn zaczal nauke zanioslam do szkoly papiery ocene roczna z polskiego przedszkola przetlumaczona na j.angielski gdzie jedynymi minusami jest to ,ze syn rysuje niestarannie ,wyjezdza za linie i malo starannie przykłada sie do pisania liczb i cyfr.Jest prosba o cwiczenie w domu z dzieckiem starannego pisania i rysunkow. jesli ktos mial podobna sytacje moglby podzielic sie rada jak pomoc dziecku by pozniej nie mial wiekszych problemow.Z góry bardzo serdecznie dziekuje.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Śro Paź 12, 2011 6:19 pm   

anetaad4 napisał/a:
dzis rozmawialam z dyrektorka szkoly do której chodzi moj syn(het startbok),ktora powiedziala mi ze syn ma problemy z zapamietywaniem slowek ,nie potrafi pisac i liczyc jak inne dzieci(tu chce dodac ze syn skonczyl w polsce zerówke ma 7lat)


To niech ta Pani Dyrektor ruszy MOZGIEM ( jak go posiada ) i zorganizuje mu jakies zajecia dodatkowe bo wcale sie nie dziwie ze 7 letnie dziecko ma problem z holenderskim skoro ja juz mieszkam w NL jakis czas i Hol jezyk to da mnie Czarna MAGIA

Radze zapisac dziecko na jakies zajecia dodatkowe albo w domu starac mu sie pomoc z nauka jezyka ... :035:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Śro Paź 12, 2011 6:29 pm   

nie bac sie pojsc do logopedy, co w tym strasznego? bedziesz miec to sfinansowane z ubezpiecenia; wiele polskich dzieci chodzi do logopedy by poprawic wymowe.

mozesz poprosic nauczycielke o extra zajecia z cwiczenia slowek, moj syn (jest w grupie 2, ma 5,5 roku prawie) chodzi na takie dodatkowe zajecia w trakcie lekcji, pani wych. daje nam materialy do domu z obrazkami, slowkami w danym temacie - np. wszystko co zwiazane z jesienia. sama zapytalam czy moze chodzic na takie dodatkowe cwiczenia jezykowe, chodza tez inni obcokrajowcy i dzieci z opoznieniami (np z zespolem aspergera czy lekkim autyzmem)

Poza tym moj syn swietnie liczy, rozpoznaje literty, sklada proste wyrazy do pieciu liter, probuje pisac, umie sie podpisac. Fajna rzecza jest program na CD http://www.ambrasoft.nl/s...0910/aanbieding ; w nszej szkole dzieci maja na tym testy, moj syn ma ten program w domu (dostalam go od znajomych, nie wiem czy da rade go kupic indywidualnie), robi na nim prosta matematyke, dodtosowana do swojego wieku, proste zadania jezykowe, fajna rzecz, moze zapytaj nauczycielki czy nim dysponuja i czy jest mozliwosc wypozyczenia, mozesz tez rozejrzec sie w bibliotece, spee-o-tece mozliwe ze tez bedzie :)
i nie boj sie nie przejmuj sie krytyka, krytyka jest po to by zwrocic uwage na problem i pomoc dziecku, glowa do gory!

p.s. w podanej przeze mnie stronie jest dzial 'downloaden' a w nij materialy do sciagniecia, sa to pojedyncze male programiki ktore wchodza w pakiet, mozna na nich cwiczyc
Ostatnio zmieniony przez szeda Śro Paź 12, 2011 8:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group