NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Gru 10, 2013 10:11 pm
Jak to jest ze zwierzętami w NL
Autor Wiadomość
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Czw Sty 27, 2011 3:29 pm   

Sethrea napisał/a:

Szczepienia i odrobaczanie sa oczywiscie obowiazkowe i jest to bardziej rygorystycznie sprawdzane niz w Polsce.



Obowiazkowe jest tylko szczepienie przeciw wsciekliznie, inne szczepienia oraz odrobaczanie nie sa obowiazkowe.
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Czw Sty 27, 2011 3:38 pm   

Z tego co wiem, szczepienie przeciwko wściekliźnie też nie jest obowiązkowe. I oczywiście, że Holendrzy bardzo lubią zwierzaki, ale swoje. Ja od ponad roku próbuję zmienić lokum, ale z psem mi się nie udaje. A co do schronisk, to przynajmniej w Północnej Brabancji zwierzaki, które tam trafią, o ile nie znajdzie się ich właściciel bądź nowy opiekun są po prostu usypiane. Już nawet jakieś organizacje ekologiczne przeciwko temu protestowały. Co nie zmienia faktu, że na ulicy wszyscy na pieska reagują pozytywnie.
_________________
<cenzura>
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Czw Sty 27, 2011 3:55 pm   

bagniaczka napisał/a:
Z tego co wiem, szczepienie przeciwko wściekliźnie też nie jest obowiązkowe.


Dokladnie, wlasciwie to obowiazuje tylko przy przekraczaniu granicy - przywoz psa do Holandii jak i wywoz stad.
Mam juz drugiego psa i jakos nigdy nie bylam nekana ani przez weterynarza ani przez zadna inna instytucje.
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
Ostatnio zmieniony przez Bronka Czw Sty 27, 2011 3:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sorlikowski 
sorlikowski

Wiek: 51
Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 0
Skąd: Beverwijk
Wysłany: Pią Sty 28, 2011 2:47 pm   

Przy okazji mam pytanie. Mam dostac od znajomego pieska, ale nie ma zadnych papierow (szczepien itd), poniewaz wlasciciel nie dopilnowal i piesek "zjadl" wszystkie dokumenty jak byl calkiem maly. Wprawdzie mozna chyba byloby odzyskac papiery szczepien u weterynarza, ktory je robil, a co z reszta? Pomozcie...
 
 
Lida29 
Poczatkujacy
Lida

Dołączyła: 03 Mar 2009
Posty: 16
Wysłany: Pią Sty 28, 2011 4:00 pm   

sorlikowski napisał/a:
Przy okazji mam pytanie. Mam dostac od znajomego pieska, ale nie ma zadnych papierow (szczepien itd), poniewaz wlasciciel nie dopilnowal i piesek "zjadl" wszystkie dokumenty jak byl calkiem maly. Wprawdzie mozna chyba byloby odzyskac papiery szczepien u weterynarza, ktory je robil, a co z reszta? Pomozcie...

Jeśli chodzi o szczepienia,to napewno jego wet ma wszystkie dane w bazie.Książeczkę zdrowia,która pełni też rolę paszportu wyrobisz u weta bez problemu(koszt.ok.€5).
 
 
zielaczysko 
Gaduła
Zielaczysko


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 108
Skąd: Łódz-Den Haag;)
Wysłany: Wto Gru 10, 2013 7:52 pm   

Witam.
Czas by odświeżyć temat :033: .
Mam w planach zakupić maleńkiego kotka rasy Devon Rex.Ponieważ najprawdopodobniej odbierzemy malucha przed szczepieniem na wściekliznę ,szukam jakiegoś weterynarza w Den Haag bądź okolicy.I druga sprawa,jeśli nie będziemy mieli paszportu to czy istnieje możliwość wyrobienia go u weterynarza w NL?Jeśli tak to jaki to koszt i ile kosztuje wizyta/szczepienie?
_________________
Zło zawsze powraca.........................
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group