NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Nie Lut 16, 2014 6:36 pm
zaswiadczenie o niekaralnosci w PL a praca w NL
Autor Wiadomość
grigorij07 
Poczatkujacy

Wiek: 42
Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 2
Wysłany: Nie Lut 16, 2014 5:27 pm   zaswiadczenie o niekaralnosci w PL a praca w NL

Witam

Temat moze kontrowersyjny ale trudno. Uwazam jednak ze najlepiej to pytanie zadac tutaj, pytajac osob ktore realnie maja do czynienia z praca i zyciem w NL.
......post czesciowo edytowany nie podawaj na forum info z wlasnego CV
Problem niestety jest tego typu ze bylem karany. Wlasciwie nie bylo to nic powaznego, poniewaz nie siedzialem w wiezieniu, mialek krotki - ale mialem - okres zawieszenia kary. Nie jestem typem przestepcy czy rozbojnika ;) Spokojnie w tym czasie sobie zylem, pracowalem, ukladalem zycie. Niestety nie dostane zaswiadczenia o niekaralnosci. Okres ten juz minal, ale w dokumentach skaza zostala a prawnik powiedzial ze nie zniknie wczesniej niz 5 lat po zakonczeniu zawieszenia kary.
Poza tym "incydentem" sprzed kilku juz ladnych lat nie jestem ani poszukiwany, ani nie mam zadnej sprawy w sadzie. Interpol mnie nie sciga ;)

I tutaj moje pytanie. Jakie sa szanse na dostanie pracy w Holandii bez zaswiadczenia o niekaralnosci? Dodam ze nie interesuje mnie praca w szklarni albo przy przenoszeniu palet na magazynie a raczej jako operator wozka widlowego czy order-picker.
Czy moze jedyne wyjscie to zalapac sie do jakiejkolwiek pracy na miejscu i dopiero wtedy szukac zgodnie z kwalifikacjami u holenderskiego pracodawcy?
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Lut 16, 2014 6:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Lut 16, 2014 6:54 pm   

grigorij07 napisał/a:
I tutaj moje pytanie. Jakie sa szanse na dostanie pracy w Holandii bez zaswiadczenia o niekaralnosci?


szanase pewnie sa ,ale nawet po jakims czasie od rozpoczecia pracy mozesz byc poproszony przez pracodawce o dostarczenie takiego zaswiadczenia , zdaje sie ze na to nie ma tu reguly

http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?t=69505
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Lut 16, 2014 7:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
grigorij07 
Poczatkujacy

Wiek: 42
Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 2
Wysłany: Nie Lut 16, 2014 7:36 pm   

Dzieki za szybka odpowiedz. Odpowiedz mi prosze jeszcze na jedna rzecz. Bedac w NL, zatrudnionym przez holenderska firme, to jezeli taka firma zazyczy sobie zaswiadczenia o niekaralnosci to bedzie to zaswiadczenie o niekaralnosci w NL czy PL? Jakkolwiek obydwa kraje sa w Unii, to prowadza osobne rejestry karne.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Lut 16, 2014 7:50 pm   

grigorij07,

z podobnego tematu
Cytat:

Wymagane jest ode mnie zaświadczenie o niekaralności z kraju, w którym przebywałam dłużej niż pół roku.


http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?p=285461

z powyzszego by wynikalo ze osoba ktora posiada meldunek i mieszka w danym kraju dluzej niz pol roku moze starac sie o oswiadczenie w kraju zameldowania
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
matrixx35 
Poczatkujacy
matrixx35

Dołączył: 21 Sty 2013
Posty: 14
Skąd: Polska
Wysłany: Sob Lut 22, 2014 12:45 pm   

Jeżeli wybieram się do NL, to mogę zabrać ze sobą zaświadczenie o niekaralności wydane przez Polski Sąd? Czy muszę mieć przetłumaczone? Jak to wygląda w NL.
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Sob Lut 22, 2014 1:06 pm   

Nie najlepiej się zapytać jak to wygląda w biurze?
Na pewno idąc do pracy przez typowe holenderskie biuro (bez polskich oddziałów) będziesz musiał iść do tłumacza przysięgłego.
 
 
matrixx35 
Poczatkujacy
matrixx35

Dołączył: 21 Sty 2013
Posty: 14
Skąd: Polska
Wysłany: Sob Lut 22, 2014 1:10 pm   

post edytowany nie na temat

patrz nizej
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Lut 22, 2014 1:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Sob Lut 22, 2014 1:32 pm   

post edytowany nie na temat

takie informacje albo w odpowiednim temacie albo na priw
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Lut 22, 2014 1:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
matrixx35 
Poczatkujacy
matrixx35

Dołączył: 21 Sty 2013
Posty: 14
Skąd: Polska
Wysłany: Sob Lut 22, 2014 1:35 pm   

od czego masz opcje priw?

dlaczego nie zapytasz o koszt tlumaczenia/tlumacza w odpowiednim watku
zasmiecasz watek
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Lut 22, 2014 1:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kasica31 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 56
Wysłany: Sob Lut 22, 2014 3:24 pm   

W swoim czasie pracowalam w firmie DBSchenker,bezposrednio u Holendra na kontrakcie holenderskim i nie wymagano odemnie zaswiadczenia o niekaralnosci,sama o to zapytalam gdy skladalam podanie o prace i Pan,ktory mnie przyjmowal powiedzial,ze firma sobie sama sprawdzi jak to ze mna jest,glownie chodzilo o kradziez.Sprawdzili sobie sami i prace dostalam.
Ostatnio zmieniony przez Kasica31 Sob Lut 22, 2014 3:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Lut 22, 2014 7:05 pm   

matrixx35 napisał/a:
Jeżeli wybieram się do NL, to mogę zabrać ze sobą zaświadczenie o niekaralności wydane przez Polski Sąd? Czy muszę mieć przetłumaczone? Jak to wygląda w NL.
ale kto ci powiedzial, ze bedzie tu to zaswiadczenie potrzebne akurat tobie ,przeciez nie we wszystkich biurach i nie od wszystkich pracownikow jest ono wymagane.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group