NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rachunek maklerski
Autor Wiadomość
bananqq
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Gru 2007
Posty: 18
Wysłany: Nie Gru 29, 2013 12:01 am   

ehhh, wiem wiecej niz myslisz.

W polsce wystarczy wykazać stratę a w ciagu 5 lat mozna odliczyc ja od zysku, ale niewazne.

Powiem ci, ze ty nie wiesz ile ja wiem a ja ile ty.
Wiecej nie pomoge bo to bez sensu na forach, szkoda czasu i nerwow
najpierw ktos pyta a potem wie wiecej i poucza.
bezsens
 
 
johnyb
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5
Wysłany: Sob Sty 04, 2014 3:44 am   

bananqq napisał/a:
ehhh, wiem wiecej niz myslisz.


Cieszy mnie to, natomiast czemu nie chcesz się tą wiedzą podzielić?
Wszystkiego do grobu nie zabierzesz :011:

bananqq napisał/a:
W polsce wystarczy wykazać stratę a w ciagu 5 lat mozna odliczyc ja od zysku, ale niewazne.

Czyli co, mam generować specjalnie stratę, tylko po to aby odliczyć ją od poprzedniego roku?
I to tez nie do końca bo tylko chyba do max 50%, resztę w kolejnych latach.

bananqq napisał/a:
Powiem ci, ze ty nie wiesz ile ja wiem a ja ile ty.

To co przez rok udało mi się dowiedzieć, jasno przedstawiłem na poprzedniej stronie.
Ty widzę jesteś nad ostrożny w tym co piszesz.

bananqq napisał/a:
najpierw ktos pyta a potem wie wiecej i poucza.
bezsens

Nie denerwuj się.
Jeżeli to co napisałem, odebrałeś jako pouczanie to wybacz (ułomność for i innych komunikatorów elektronicznych).

bananqq napisał/a:
Wiecej nie pomoge

Może jest późno ale 3 razy przeczytałem i szczerze nie zauważyłem.
Mógłbyś wskazać , w którym miejscu pomogłeś/dałeś rozwiązanie mojego byłego problemu?


Z góry dzięki.


Happy New Year 2014 dla Wszystkich czytaczy. :030:
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Sob Sty 04, 2014 6:03 pm   

wykazać stratę czy mieć stratę. Bo jak tylko wykazać to lepiej chłopie rób swoje interesy w Polsce. Tutaj im mniej kombinatorów tym lepiej
 
 
johnyb
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5
Wysłany: Sob Sty 04, 2014 7:48 pm   

jedrzej2225 napisał/a:
wykazać stratę czy mieć stratę. Bo jak tylko wykazać to lepiej chłopie rób swoje interesy w Polsce. Tutaj im mniej kombinatorów tym lepiej


To chyba do mnie, także po kolei:
jedrzej2225 napisał/a:
wykazać stratę czy mieć stratę.

Jeśli masz stratę, to logiczne byłoby ja wykazać, nie sądzisz?
W/g polskiego prawa, masz obowiązek to zrobić.
Oczywiście jeśli inwestujesz za pośrednictwem brokera, którego siedziba leży poza PL, nie musisz tego robić – chociaż byłoby to bez sensu. Dlaczego nie musisz, to chyba jasne.
Od polskiego broka otrzymujesz PIT-8C i na tej podstawie wypełniasz PIT-38.
Czy kopia jest wysyłana do US, szczerze nie interesuje mnie to, polskich broków omijałem zawsze dalekim łukiem.
jedrzej2225 napisał/a:
Bo jak tylko wykazać to lepiej chłopie rób swoje interesy w Polsce.

Jeśli mierzysz własną miarką, to nie trafiłeś drogi Chłopie. Oczywiście nie mam nic do chłopów w sensie rolników. To tez sposób na życie. Zanim zmarnowałeś parę minut na ten totalnie bezużyteczny post, wystarczyło chwile poszperać w google. Powtarzasz zwrot „wykazać” a nie do końca może rozumiesz, czy ma to znaczenie w odniesieniu do mojego pytania „Jak zmniejszyć…”
jedrzej2225 napisał/a:
chłopie rób swoje interesy w Polsce. Tutaj im mniej kombinatorów tym lepiej

Hmm ręce opadają. Nazywasz mnie kombinatorem, do tego zawierasz głos (rozumiem od 2007 na forum, warto było wtrącić swoje 3grosze, nie dbając o zaznajomienie się z tematem) bez co tu dużo mówić znajomości tematu.

Dla Twojej wiadomości – to co robię nie jest żadnym kombinatorstwem.
Jest to w 100% zgodne z NL prawem podatkowym. NL to nie Polska. Tu urzędnik podatkowy służy Tobie, a nie jak w naszej ojczyźnie, jeśli w papierach wszystko ok to za wszelka cenę szuka, aż znajdzie byle jaki paragraf aby dop….lic Ci kare, choćby miało to być 3gr.

Rozumiem, że obce tematy związane z pieniędzmi budzą powszechną niechęć.
Ale tą niechęć można obrócić o 180 stopni, tak aby nam służyła.

Czego Tobie jedrzeju2225 również życzę.


Pozdrawiam i spokoju życzę.
 
 
Network 
Poczatkujacy

Wiek: 24
Dołączył: 19 Lis 2016
Posty: 1
Skąd: Internet
Wysłany: Sob Lis 19, 2016 12:37 am   

Czesc johnyb!! Szanse na to, ze odpiszesz pewnie sa niewielkie ale mimo wszystko sprobuje :) Od jakiegos czasu interesuje sie rynkiem FX, ciagle sie ucze. Moglbys Ty lub ktos z osob tu obecnych bardziej sprecyzowac kwestie podatkowa w Holandii?. Czy to mozliwe, ze podatek od zyskow osiagnietych na forexie wynosi tylko 1,2%? Tak sie sklada, ze mieszkam tu od roku i jakie bylo moje zaskoczenie gdy natrafilem na te informacje! :D
Druga sprawa, jak to wyglada w korelacji PL-NL? Nie beda sie te sepy skarbowe mnie pozniej czepiac? Wystepuje jakas wymiana informacji podatkowych... Dzieki wielkie za odpowiedz i za podpowiedz dotyczaca B.V :-)
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez Network Sob Lis 19, 2016 12:38 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group