NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kinderbijslag a kinderopvangtoeslag
Autor Wiadomość
cama555 
Poczatkujacy

Dołączyła: 10 Mar 2016
Posty: 17
Wysłany: Wto Maj 17, 2016 9:52 pm   

Dzięki Wam wszystkim za wsparcie ♥
Ja już naprawdę nie mam zdrowia do tego :( . Dostałam informację listem, że dofinansowanie mi się należy. Sprawdzam więc każdego dnia, czy jest kalkulacja, bo zgodnie z listem muszę ją zatwierdzić i po tym wypłacą.
Wcześniej była już w systemie taka kalkulacja zrobiona, natomiast w ten weekend pojawiło się coś takiego:
14-05-2016
Kinderopvangtoeslag stopgezet per 1 februari 2016
Doorgegeven op 14 mei 2016 door: ons

Na zakładce z "Actuele berekening kinderopvangtoeslag 2016":

Uw kinderopvangtoeslag voor heel 2016 wordt € 0.

Na dole tam gdzie są pokazane kolejne misiące jest znaczek "i" przy styczniu (córka zaczęła chodzić do kindercentrum w lutym) jak się go kliknie to pojawia się hint: Van 01-01-2016 tot en met 01-01-2016
€ 0

Czy mam to rozumieć, że to € 0 dotyczy tylko stycznia a na resztę miesięcy kalkulacja będzie zrobiona? Czy faktycznie całego roku? Jest to możliwe po tym, jak dostałam informację listem, że mi się dodatek należy?
Dodam, że jestem tutaj z córką sama - mogę mieć za wysokie zarobki na nas dwie?
I jeszcze zdziwiło mnie, że to sie pojawiło w weekend.
Dzwoniłam do Belastingdienst, nawet dwa razy, za drugim razem po holendersku mój kolega z pracy (powiedział, że tak udzielą więcej informacji), ale nikt nie wiedział czemu to jest na stronie. Obiecali zadzwonić do 5 dni. Poprzednio też tak było, ale nikt się nie odezwał.
Ostatnio zmieniony przez cama555 Wto Maj 17, 2016 9:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Maj 18, 2016 12:04 pm   

cama555,


Cytat:

Czy mam to rozumieć, że to € 0 dotyczy tylko stycznia a na resztę miesięcy kalkulacja będzie zrobiona?

dotyczy calego 2016


Cytat:
Uw kinderopvangtoeslag voor heel 2016 wordt € 0.

dofinansowanie za caly 2016 wynosi 0 -, czyli nie zostalo przyznane

wklej korespondencje w ktorej masz jak twierdzisz przyznane dofinansowanie, zobaczymy co tam napisane.

https://www.rijksoverheid...oeslag-krijg-ik

w linku tabela , odpowiedz na kolejne twoje pytanie ,tak dochod jest brany pod uwage przy przyznawaniu dofinansowania

Cytat:
Kinderopvangtoeslag stopgezet per 1 februari 2016

powinnas otrzymac tez uzasadnienie tej decyzji ,
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Śro Maj 18, 2016 12:48 pm   

cama555, Ty sie kobieto naszarpiesz z tym doofinanasowaniem...dziwna sprawa, ze dostalas list o przyznaniu, a nagle pojawia sie informacja na stronie, ze dodatek zostal wstrzymany.
Jak napisala Panicelinka, wklej korespondencje z BD, aby dokladnie doczytac, co jest napisane.
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
cama555 
Poczatkujacy

Dołączyła: 10 Mar 2016
Posty: 17
Wysłany: Śro Maj 18, 2016 4:23 pm   

Dzisiaj kolejna zmiana, kalkulacja znowu jest, na głównej stronie:

18-05-2016 Kinderopvangtoeslag aangevraagd per 1 februari 2016
Door ons vastgesteld op 18 mei 2016

Mam nadzieję, że oni znowu nie będą liczyć terminu od 18 maja...

Nie wiem, czemu tak jest i na mnie trafiło :( , skąd te zmiany w systemie ciągle.

Pismo dostałam takie:



[ Dodano: Śro Maj 18, 2016 4:25 pm ]
Panicelinka napisał/a:

wklej korespondencje w ktorej masz jak twierdzisz przyznane dofinansowanie, zobaczymy co tam napisane.

https://www.rijksoverheid...oeslag-krijg-ik

w linku tabela , odpowiedz na kolejne twoje pytanie ,tak dochod jest brany pod uwage przy przyznawaniu dofinansowania



Dziękuję :)
Ostatnio zmieniony przez cama555 Śro Maj 18, 2016 4:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Śro Maj 18, 2016 6:23 pm   

No z tego pisma wynika, ze wstępnie przynali Ci prawo do dofinansowania do opieki, ze bylas na spotkaniu w BD i przedstawilas wymagane dokumenty itd. i ze w ciągu 8 tygodni dostaniesz decyzje...
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
cama555 
Poczatkujacy

Dołączyła: 10 Mar 2016
Posty: 17
Wysłany: Śro Maj 18, 2016 10:05 pm   

agastepa13 napisał/a:
No z tego pisma wynika, ze wstępnie przynali Ci prawo do dofinansowania do opieki, ze bylas na spotkaniu w BD i przedstawilas wymagane dokumenty itd. i ze w ciągu 8 tygodni dostaniesz decyzje...


Tak, to wszystko pisałam wyżej, dlatego zdziwiłam się, że w systemie były takie zmiany w weekend. Teraz jak również pisałam znowu jest kalkualcja. Nie wiem dlaczego tak jest, chyba po prostu poczekam zamiast zawracać Wam głowę jeśli to ma się tak zmieniać co jakiś czas...

[ Dodano: Nie Wrz 25, 2016 12:08 pm ]
Jeszcze jedno pytanie mam :)
Po tych całych perypetiach dodatek został mi wypłacony. Ale już nie potrzebuję, natomiast za październik został mi niepotrzebnie wypłacony mimo tego, że nowa kalkulacja była zrobiona.
Jutro zadzwonię, żeby się zapytać jak mam to zwrócić, natomiast wiecie może czy będę mogła oddać od razu? Wolałabym to odesłać teraz :) . Kolega mnie straszy, że jemu po 2 latach kazali oddać jakiś niepotrzebny dodatek do ubezpieczenia mimo tego, że informował i żeby załatwiać od razu, bo na pewno coś znowu namieszają :D
Z góry dziękuję :)
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Lut 10, 2017 3:14 pm   

przeniesione


cama555 napisał/a:
Witam,
mam takie pytanie - dostałam mailem z kindercentrum rozliczenie za 2016r. - ilośc godzin, jakie córka tam uczęszczała i całkowity koszt. Z informacją, że będzie to potrzebne do rozliczenia z belastingdienst.
Możecie mi powiedzieć, czy to rozliczenie będzie zrobione automatycznie przez belastingdienst, czy mam je zrobić sama?
Próbowałam znaleźć taki temat, ale nie znalazłam.
Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie :)
 
 
cama555 
Poczatkujacy

Dołączyła: 10 Mar 2016
Posty: 17
Wysłany: Wto Lip 18, 2017 10:22 am   

Hej, to znowu ja z pytaniem :) .

Widzę w systemie nową kalkulację jeśli chodzi o kinderopvangtoeslag na 2016r. Ponieważ w Holandii pracowałam tylko do października i uprzedzona przez znajomych podałam wyższy zarobek, wg. nowej kalkulacji należał mi się wyższy dodatek i powinnam dostać jeszcze jakieś pieniądze z urzędu.
Zeznanie podatkowe za 2016r. złożyłam i jest ta informacja również zarejestrowana, zr statusem: Nog te verwerken.

Orientujecie się do kiedy urząd robi takie rozliczenia? Tzn. kiedy będą wypłacone te pieniądze?
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Wto Lip 18, 2017 10:59 pm   

Szczerze? Może to potrwać kilka tygodni, albo kilka miesięcy. Radze uzbroić się w cierpliwość. Może pomoze telefon do urzędu skarbowego z pytaniem, kiedy możesz się spodziewać definitywnego rozliczenia dodatku.
Na rozliczenie dodatku za rok 2015 czekałam do marca 2017... :083:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
cama555 
Poczatkujacy

Dołączyła: 10 Mar 2016
Posty: 17
Wysłany: Czw Lip 20, 2017 9:56 am   

agastepa13 napisał/a:
Szczerze? Może to potrwać kilka tygodni, albo kilka miesięcy. Radze uzbroić się w cierpliwość. Może pomoze telefon do urzędu skarbowego z pytaniem, kiedy możesz się spodziewać definitywnego rozliczenia dodatku.
Na rozliczenie dodatku za rok 2015 czekałam do marca 2017... :083:


Aha :D No tak, w tą stronę nie spieszy im się :D .

Dziękuję za info, mi się właściwie również nie spieszy, poczekam :) Ciekawa tylko byłam :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group