NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca w Polsce
Autor Wiadomość
raidgar98 
Poczatkujacy
eaidgar98

Wiek: 26
Dołączył: 25 Lut 2018
Posty: 2
Skąd: Śląskie
Wysłany: Nie Lut 25, 2018 8:20 pm   Praca w Polsce

Witam
W 2017 roku byłem w Holandii i pracowałem tam przez około 3 miesiące na magazynie, dodam że wtedy miałem 19 lat.

Zapytałem się wtedy kolegów, czy po powrocie mogę pracować w Polsce, odpowiedziano mi że nie ponieważ będę musiał dopłacić w rozliczeniu podatkowym w Holandii.
Teraz moje pytania brzmią:

1. Czy to jest prawda?
1.1 Jeżeli tak to jest to spełnione od pewnej kwoty całkowitych wpływów (na przykład do 10000 euro rocznie można jeszcze dorabiać, a powyżej już nie?)

2. Jeżeli odpowiedź na pierwsze pytanie jest negatywna, to czy teraz w 2018 roku mogę sobie jako student dorabiać w barze i potem pojechać do Holandii na kolejne 3 miesiące, czy taka opcja odpada?

Miałbym taką prośbę, żeby ewentualne odpowiedzi <b><u>NIE</u></b> były oparte na
"wydaje mi się", tylko na konkretnych przykładach z życia, bądź na danych paragrafach z holenderskiego/polskiego prawa podatkowego

Pozdrawiam
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Lut 26, 2018 5:26 pm   

raidgar98 napisał/a:
Zapytałem się wtedy kolegów, czy po powrocie mogę pracować w Polsce, odpowiedziano mi że nie ponieważ będę musiał dopłacić w rozliczeniu podatkowym w Holandii.

Wybacz ale ,to co piszesz kupy sie nie trzyma ...

Moja siostrzenica, pracowala przez pol roku w Holandii. W niedlugim czasie ,po powrocie do Polski zatrudnila sie ponownie w kraju i nikt jej nie powiedzial, ze nie moze tego robic.
Malo tego, pracodawca zaliczyl jej ten okres pracy w Holandii ,do ogolnego stazu pracy (oczywiscie udokumentowala go)

edit
z dochodow ,bedziesz i tak musial sie rozliczyc w kazdym kraju w ktorym przepracowales legalnie chociazby 1 dzien.

moze zerknij jeszcze tu
>>> http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?t=102283
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Sob Mar 24, 2018 12:14 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
raidgar98 
Poczatkujacy
eaidgar98

Wiek: 26
Dołączył: 25 Lut 2018
Posty: 2
Skąd: Śląskie
Wysłany: Pon Lut 26, 2018 7:50 pm   

Dziękuje za odpowiedź,

Czyli ostatecznie nie muszę się obawiać żadnych dodatkowych kosztów związanych z pracą w dwóch krajach w jednym roku rozliczeniowym?

Bardzo dziękuje za podesłany Link, przy okazji rozjaśniło parę innych pytań

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group