NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Nie Sie 11, 2013 9:45 pm
Zakupienie OV-Chip karty
Autor Wiadomość
elinka92
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 4
Wysłany: Śro Sie 28, 2013 9:51 pm   

Witam,
od dwóch miesięcy mieszkam w Limburgu, w Stein i nie miałam jeszcze okazji podróżować komunikacją miejską. Dostałam ofertę pracy w Maastricht i muszę się jakoś tam dostać i to jutro na 19. Wiem już, którym autobusem i pociągiem, jednak mam problem z kupnem biletu na autobus. Kupuje się go u kierowcy, w kiosku czy innym automacie? No i skąd mam wiedzieć na ile stref powinnam kupić? Próbowałam się czegoś dowiedzieć na holenderskich, jednak moja znajomość tego języka jest bliska zeru. Jest ktoś w stanie mnie oświecić w tym temacie?
 
 
Muriel
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 5
Wysłany: Nie Cze 29, 2014 11:37 am   

Witam, mam pytanie odnośnie karty OV - Chip. Przyjeżdżam na około 1,5 miesiąca do Holandii (Almere). Będę codziennie dojeżdżać do pracy (w tą i z powrotem). Czy opłaca się inwestować w OV-Chipkaart czy lepiej pozostać przy Strippenkaart? W zeszłym roku jeździłam 3 tygodnie na Strippenkaart i wychodziło mi ~ 15 euro na tydzień. Teraz, kiedy będę prawie dwa razy dłużej zastanawiam się czy nie lepiej jednak zakupić OV-Chip. Jakieś rady? Będę wdzięczna za pomoc :)
Ostatnio zmieniony przez Muriel Nie Cze 29, 2014 11:39 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kasia0987 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 19 Lip 2012
Posty: 68
Skąd: okolice Amsterdam
Wysłany: Nie Cze 29, 2014 8:28 pm   

Witam:)
Czym bedziesz dojezdzala do pracy?
Pociagiem, busem ?
_________________
Het geluk lacht me toe :)
 
 
Muriel
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 5
Wysłany: Pon Cze 30, 2014 10:50 pm   

Autobusem - tylko na terenie Almere :)
 
 
justynamartyna 
Poczatkujacy

Wiek: 45
Dołączyła: 21 Maj 2009
Posty: 30
Skąd: nieuw-vennep
  Wysłany: Nie Sie 31, 2014 6:18 pm   podrozowanie pociagiem z Den Haag central

witam mam prosbe dla kogos kto sie orientuje jak podróżowac najkorzystniej na trasie Den Haag Central- Sassenheim ,5 razy w tyg pon-piatek do pracy,
na str ns.nl wychodzi cały bilet 9.2e tam i z powrotem,
moje pytania
majac anonimowa ov place normalna 100% stawke -tyle tylko ze nie trace czasu na kupno biletu,
czy tak to dziala?
jak sobie wyrobie immienna ov( zloze wniosek jutro) to czy nie wykupujac zadnych dodatkowych miesiecznych abonamentow tez mnie bedzie kasowalo 100% ceny biletu ,czy wtedy kasuje z jakims rabatem,nie potrafie tego pojac,nie znam nikogo kto jezdzi tu pociagami zeby mi powiedzial,
bo dla mnie to troche bez sensu jak by kasowalo 100% czyli 9.20e za przejazd z imienna ov,a trzy inne osoby ktore by ze mna jechaly by sobie mogly bilety z 40% kortingiem kupic ,sama juz nie wiem ?
moze ktos mnie uswiadomi w tym temacie
koleja sprawa jest to ze do dworca przydaloby sie dojechac tramwajem ale to juz za duzo kombinacji jak bede miala jasnosc jak najtaniej jezdzic Haga-Sasenheim
wtedy pomyslimy o dojezdzie na dworzec tramwajem poki co rower,
a jeszcze z rana bym jechala 6:17,powrot 15:17
chyba ze wypadnie druga zmiana to wtedy 14:17 powrot 23:17
z gory pieknie dziekuje za pomoc
 
 
Radzio1987
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Sie 2015
Posty: 9
Wysłany: Pon Paź 05, 2015 8:09 pm   

Cześć. Mam pytanie. Założyłem konto walutowe w Banku PKO SA w Polsce. Z tego powodu nie mogę zakupić karty OV-Chip, ponieważ trzeba w zakładce wyboru konta zaznaczyć holenderskie. Czy mieliście podobny problem. Jestem tutaj w ramach praktyki absolwenckiej Erasmus +. Czy zakładaliście specjalnie konto w Holandii? Jakie są mnie więcej koszta?

Pozdrawiam Was,

Radek.
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Pon Paź 05, 2015 10:21 pm   

Radzio1987, kup w którymś z kiosków (gdzie można też najczęściej doładować karty, np. przy dworcu, anonimową kartę ov chipkaart.
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pon Paź 05, 2015 10:36 pm   

Radzio1987, z tego co pamietam to konto jest potrzebne tylko do zaplacenia za karte. moze masz jakiegos znajomego, ktory za ciebie zaplaci, a ty mu dasz gotowke?
mamqa, moze chce dokupic pozniej miesieczny? tego sie nie da zrobic na anonimowej karcie.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Radzio1987
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Sie 2015
Posty: 9
Wysłany: Śro Paź 07, 2015 8:25 pm   

Dzięki bardzo. Właśnie najbardziej przyda mi się karta anonimowa tym bardziej, że narazie czasami jeżdżę. Mam jeszcze takie pytanie: czy taką kartę można kupić przeważnie w większości kiosków?
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Śro Paź 07, 2015 11:08 pm   

Szczerze to nie wiem czy w większości... Ja kupiłam w pierwszym w którym zapytałam... Moja rodzina ma wprawdzie karty imienne, ale dobrze mieć anonimową dla gościa :)
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
lawenda24 
Poczatkujacy

Dołączyła: 11 Kwi 2018
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Kwi 11, 2018 7:21 pm   

Cześć,

Będę mieszkać ok. 20 km od Rotterdamu przez 2 miesiące i muszę dojeżdżać do centrum Rotterdamu 5 dni w tygodniu. Chciałabym zapytać o możliwość zakupu biletu miesięcznego - rozumiem, że muszę mieć imienną OV-karte, z tym że nie wiem, czy mogę ją sobie wyrobić, gdy nie mam zameldowania w Holandii i nie mam holenderskiego konta bankowego? Jaki jest najtańszy sposób na poruszanie się po Rotterdamie i okolicy? Jazda na biletach jednorazowych albo ściąganych z abonamentu na anonimowej OV-karcie finansowo mnie zruinuje ;)

Jeśli udałoby mi się wyrobić imienną kartę, to jaki jest koszt miesięcznego biletu na metro?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Wrz 17, 2018 6:42 pm   

damian.gorski napisał/a:
Ov-chipkaart Studentenreis
Ov-chipkaart dla studentów możemy wyrobić jak robimy MBO albo jak chodzimy do jakieś innej wyższej szkoły. Trzeba tez pamiętać ze Ov dla studentów to jest cos w stylu kredytu jeśli nie dostaniemy dyplomu z naszej szkoły w ciągu 10 lat to musimy wszystko zapłacić z powrotem.

Najlepiej zacząć robić Ov dla studentów 1 sierpnia albo wcześniej bo od 1 sierpnia możemy już jeździć za darmo lub z przecena żeby mieć wszystko na czas. Najpierw idziemy na DigID i zakładamy konto do tego potrzebujemy nasz BSN można to znaleźć np. na naszej karcie ubezpieczeniowej. Wszystko wpisujemy i wybieramy że chcemy się logować albo przez sms albo przez aplikacje. Jak wszystko wypiszemy to w ciągu 3 dni powinniśmy dostać list z kodem aktywacyjnym. Po otrzymaniu listu wpisujemy kod na stronie DigID. Następnie idziemy na stronę DUO, logujemy się tam i przechodzimy w zakładkę Overizicht i wybieramy reisproduct wypełniamy wszystko i potem sprawdzamy w zakładce Mijn berichten czy nam dali zazwyczaj dają bez problemu. Ogólnie są 3 opcje ov do wybrania weekabonament czyli w tygodniu jeździmy za darmo a w weekend przecena, weekendabonament w tygodniu mamy przecenę a w weekend mamy za darmo i jest jeszcze buitenland ale tego nie sprawdzałem bo nie potrzebuje. Następnie idziemy na stronę https://www.studentenreisproduct.nl/ i tam albo klikamy Aanvragen jak nie mamy karty ov lub Koppelen jak już taka posiadamy. W koppelen wpisujemy swój numer karty i jak już wpisaliśmy idziemy do jakieś maszyny gdzie możemy doładować kartę ov i tam wybieramy opcje bestelling ophalen. A jak wybraliśmy Aanvragen to pewnie zamawiamy karte Ov normalnie to kosztuje 8€ tak mi się wydaje ale możliwe ze jak to robimy dla studentów ze to będzie darmowe ale nie jestem pewien.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group