NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Sob Gru 11, 2010 3:50 pm
przerejestrowanie auta z Nl na Pl
Autor Wiadomość
zenekZpoczty 
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Mar 2017
Posty: 11
Wysłany: Nie Kwi 16, 2017 2:44 pm   

ile teraz koszt przerejestrowania auta w Polsce? slyszalem ze kosmiczne akcyzy prawda?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Kwi 16, 2017 6:03 pm   

w ponizszym linku masz kalkulator
http://akcyzowy.pl/akcyza-w-2017-roku.html
a w ponizszym jest tabelka ile akcyzy za jaki rocznik i pojemnosc
http://www.motofakty.pl/a...-2017-roku.html
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
mische 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 4
Wysłany: Wto Cze 27, 2017 3:09 am   

zenekZpoczty napisał/a:
ile teraz koszt przerejestrowania auta w Polsce? slyszalem ze kosmiczne akcyzy prawda?


Pomysł zmian w akcyzie wzbudził wiele zastrzeżeń i nie wiadomo czy w ogóle wejdzie w życie. Projekt ustawy został złożony w ubiegłym roku, ale do tej pory nie odbyło się nawet jego pierwsze czytanie.


„Resort finansów obecnie nie prowadzi prac legislacyjnych nad zmianą sposobu opodatkowania akcyzą samochodów osobowych. Inicjatorem takich zmian jest Senat RP" – wiceminister Wiesław Janczyk

źródła:

1. http://www.rp.pl/Podatki/...aremu.html#ap-1
2. http://www.sejm.gov.pl/se...roc.xsp?nr=1234
 
 
[email protected] 
Poczatkujacy
aguska1918

Dołączyła: 10 Lip 2017
Posty: 2
Wysłany: Pon Lip 10, 2017 6:42 pm   

Witam . Zakupiłam auto w Holandii w komisie (posiadam juz tablice zjazdowe oraz ubezpieczenie 2-tygodniowe) . Dostałam w RDW tylko zieloną kartę (ubezpieczenie) oraz KENTEKENBEWIJS DEEL II . Czy muszę jeszcze coś posiadać ? Co mi bedzie potrzebne do zarejestrowania auta w Polsce ?
Problemem bedzie to że nie posiadam umowy kupna auta ? (Komis czegoś takiego nie wydaje)
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Lip 11, 2017 8:25 am   

[email protected] napisał/a:
Dostałam w RDW tylko zieloną kartę (ubezpieczenie)
czyli wykupilas w RDW aubezpieczenie zjazdowe ? Cos mi sie nie wydaje , ale moge sie myslic . Jak do tej pory RDW nie sprzedawalo ubezpieczen zjazdowych . Jak sie myle prosze innych o poprawienie .
p.s. Jezeli zaplacilas cos w okolicach 10 euro to napewno nie jest to twoje ubezpieczenie na tablice exportowe . Takie ubezpieczenie kosztuje w okolicach 150 euro .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
[email protected] 
Poczatkujacy
aguska1918

Dołączyła: 10 Lip 2017
Posty: 2
Wysłany: Wto Lip 11, 2017 3:00 pm   

Tak , zapłaciłam 130 euro . Ubezpieczenie 2 tygodniowe .
 
 
zony1234 
Poczatkujacy

Wiek: 35
Dołączył: 03 Gru 2017
Posty: 1
Wysłany: Nie Gru 03, 2017 8:11 pm   

Witam wszystkich serdecznie. Mam pytanie odnośnie tablic eksportowych (tych białych). Czy ostatnio wszedł jakiś nowy przepis w Pl odnośnie rejestracji aut z Nl? Przeglądając polskie otomoto znajduje aukcje tego typu
https://www.otomoto.pl/of...y-ID6z4LRW.html
bądź
https://www.otomoto.pl/of...h-ID6z4DXh.html
W obu przypadkach sprzedający twierdzą że wszystkie opłaty są zrobione itp. Mieszkam w Holandii, kupowałem już auto na eksport i tablice (żółte holenderskie) były do zwrotu, załatwili to w komisie.
Druga sprawa jaka mnie interesuje to cena auta. Jeśli jest podana kwota powiedzmy 4 tys. euro i na miejscu mówię że chce to auto na eksport, w związku z czym sprzedający schodzi mi z ceny jakieś 800 euro bez targowania. W drugim komisie natomiast powiedział że nie może. Jak to jest? Jeśli mówię że auto na eksport, to sprzedający dostaje zwrot jakiejś kasy? W związku z czym mam możliwość większej negocjacji?
 
 
zielaczysko 
Gaduła
Zielaczysko


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 108
Skąd: Łódz-Den Haag;)
Wysłany: Pon Gru 04, 2017 7:42 pm   

Dostaje sie zwrot BPM ktory pozostal.
Po dostarczeniu sprzedawcy dokumentu rejestracji pojazdu w PL , otrzymuje sie pozostale pieniazki.A sprzedawca odzyska je sobie od panstwa.
Warunek jest taki ze w/w pojazd nie moze jezdzic po NL chyba przez pol roku od rejestracji w PL.Ale moge sie mylic w dlugosci tego okresu.
Tu mozna sprawdzic ile jest jeszcze BPM-u:

https://www.vwe.nl/Autobe...lculator-export

Pisze z wlasnego doswiadczenia.

Co do przykladowych ogloszen , to kilkakrotnie spotkalem sie ze handlarz w PL wklejal zdjecia z NL.Czasem dokladnie te same ktore byly na NL portalach.
_________________
Zło zawsze powraca.........................
Ostatnio zmieniony przez zielaczysko Pon Gru 04, 2017 7:45 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Adrian90 
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Lip 2018
Posty: 3
Wysłany: Nie Lip 15, 2018 4:36 pm   

Witam.
Mam pytanie które już się przetoczyło przez ten temat kilka razy,
Lecz było to dawno temu i nie jestem pewien czy od tego czasu
Coś się nie zmieniło, proszę o wyrozumiałość.
Kupiłem samochód w Holandii przerejestrowałem go na siebie oraz
Ubezpieczyłem, posiadam zieloną kartę i fakturę sprzedaży (auto
Zakupione w komisie) chcę teraz wrócić do Polski i tam go zarejestrować
I tam też użytkować. Co muszę zrobić? Będę wdzięczny za poradę.
Pozdrawiam
_________________
Step by step
 
 
Wojciech.O
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Sie 2018
Posty: 1
Wysłany: Pon Sie 13, 2018 6:34 pm   

witam wszystkich,
mam pytanie odnośnie zarejestrowania w polsce swojego holenderskiego samochodu.
Otóż mam tutaj w Nl zarejestrowany na siebie samochód z adresem holenderskim, czyli jest na żółtych tablicach. Dowód rejestracyjny jest ten nowy czyli plastikowy. Chcę teraz autko zawieźć do Polski i tam przerejestrować go na polskie tablice na siebie z adresem polskim. Co muszę zrobić tu w Holandii aby to przerejestrować i jakie dokumenty muszę mieć. Czy wystarczy tylko dowód rejestracyjny i jadę do Pl i zarejestruje, czy coś więcej trzeba. Tutaj oczywiście belasting i ubezpieczenie holenderskie jest opłacone.
Czy muszę przywozić potem z Pl zółte tablice czy wystarczy, że je zdam w polsce. Sprawa trochę pilna.
Z góry dziękuję za wiarygodne informacje.
 
 
grubyslavko
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Lut 2019
Posty: 1
Wysłany: Wto Lut 05, 2019 10:28 pm   

Czy podpisując umowę z Polakiem może być umowa po polsku? tzn, czy w polskim urzędzie będzie akceptowana, czy musi być NL i przetłumaczona?
 
 
basia94
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Lip 2019
Posty: 3
  Wysłany: Pon Lip 01, 2019 7:23 pm   

czy jeśli auto mam w polsce to wystarczy przywieźć do nl tablice rej. i dowod rej. i dowód kupna żeby dostać dowód rejestracyjny część 2? i czy tą drugą część dostane od ręki czy wysylają to pocztą?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group