NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polska szkoła dla dzieci w Rotterdamie
Autor Wiadomość
Pretensja 
Poczatkujacy
Zlo Niewymierne


Dołączyła: 09 Gru 2007
Posty: 25
Skąd: Purmerend
Wysłany: Sob Lut 09, 2008 4:44 pm   

ajax4ever napisał/a:
Pretensja napisał/a:

Chyba nie wiesz o czym mowisz.

Nie dostaniesz sie do zadnej szkoly, jesli nie zrobisz odpowiednich testow po ukonczeniu klasy ISK badz kursu jezykowego.

Takie klasy sa dla osob ze znajomoscia jezyka niderlandzkiego.
Owe testy sa aby sprawdzic czy osoby z zagranicy opanowaly jezyk na tyle dobrze, aby tam dojsc.


Znasz takie stwierdzenie jak; 'Nie ucz ojca, dzieci robić...?' :029:
Sam skończyłem ISK i jestem teraz w ostatniej klasie HAVO ;) Skończyłem ISK po 1,5 roku i trafiłem do klasy 3 HAVO w połowie roku beż żadnych testów. Nauczyciele uznali, że znam język na tyle iż mogę dać sobie rade i nie było żadnych testów.

Ale do czego zmierzam... czytaj bardziej ze zrozumieniem. Chodzi oto, że nie ma takiego czegoś jak HAVO i VWO w jednym bo od tego zaczęła się dyskusja. Źle mnie zrozumieliście, ponieważ miałem na myśli jedno lub drugie a nie 2 na raz. :) Zdajesz egzaminy w 5 klasie havo lub 6 vwo i potem studia. To tylko tyle co ja chciałem dodać os siebie. :)


Musiales im przypasc do gustu, badz dali Ci kredyt zaufania.

Wedlug prawa powinienes zrobic test po ktorym wyszloby Ci gdzie sie nadajesz.
Pozatym, to bylo pare lat temu. Na czas bierzacy sa robione testy i jesli ktos przechodzi do zwyklej NL klasy bez ich zrobienia uznaje sie to jako lamanie prawa.


Ja skonczylam ISK w mniej niz rok. Teraz jestem w Brugklas o profilu HAVO. Za 4 miesiace przenosze sie na HAVO a po roku ide na VWO.

Klasa HAVO/VWO byla.
Wiem o co Ci chodzilo, ale nie masz racji.
Cos takiego istnialo.
Niektorzy uwazaja, ze ciagle istnieje.

Dziwie sie, ze nie wiesz.
Ostatnio zmieniony przez Pretensja Sob Lut 09, 2008 4:48 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
ajax4ever 
PRZYJACIEL FORUM

Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 439
Wysłany: Sob Lut 09, 2008 4:49 pm   

UHm nie miałem kredytu bo w tym samym roku co ja do Havo dostały się 3 inne osoby a 2 do Vwo. Nie ma takiego czegoś jak kredyt, i nie ma takiego czegoś jak według prawa... Możliwe, że to zależy od szkoły i możliwe, że teraz są jakieś testy, nie wiem za moich czasów tak nie było.

Dlaczego tego nie wiem? A dlaczego powinienem wiedzieć? Ja w tym roku kończę havo i adios. W końcu :033: Później studia i dalej praca... więc szczerze mówiąc, nie interesuje mnie za bardzo jak będzie dalej z havo, vwo itp. ;)
 
 
 
Pretensja 
Poczatkujacy
Zlo Niewymierne


Dołączyła: 09 Gru 2007
Posty: 25
Skąd: Purmerend
Wysłany: Sob Lut 09, 2008 5:26 pm   

ajax4ever napisał/a:
Dlaczego tego nie wiem? A dlaczego powinienem wiedzieć? Ja w tym roku kończę havo i adios. W końcu Później studia i dalej praca... więc szczerze mówiąc, nie interesuje mnie za bardzo jak będzie dalej z havo, vwo itp.


Gratuluje.

Ale skoro nie wiesz i Cie nie interesuje... to po sie udzielasz?
 
 
 
ajax4ever 
PRZYJACIEL FORUM

Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 439
Wysłany: Sob Lut 09, 2008 7:35 pm   

Pretensja napisał/a:


Gratuluje.

Ale skoro nie wiesz i Cie nie interesuje... to po sie udzielasz?


To był zwykły sarkazm jakbyś nie wiedziała... :083: Napisałem to co wiem i tyle... nie podoba Ci się nie czytaj i będzie cacy. Czemu niektórzy ludzie lubią sobie utrudniać życie?

Więcej loozu ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group