NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
odpowiednik licencjatu w holenderskim systemie szkolnictwa
Autor Wiadomość
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Sty 28, 2009 11:44 am   

Reusel napisał/a:
takie przepisy byly przynajmniej pare lat temu , jezeli jednak sie zmienily, to ktos kto dostal GRATIS holenderski dyplom i sie przerobil tytulowo na obczyznie niech dokladnie to objasni jak to uczynil ?


nie chodzi o dostanie niderlandzkiego dyplomu... a o uznanie go tutaj czy tez przetlumaczenie tytulu jaki sie ma... aby moc innym powiedziec jaki ma sie dyplom...
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Sty 28, 2009 11:47 am   

Ale Reusel ma racje!!!

Moze ma,ale musi popracowac nad forma przekazu informacji.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
Reusel 
Poczatkujacy

Dołączyła: 22 Sty 2009
Posty: 40
Wysłany: Śro Sty 28, 2009 6:54 pm   

Oczywiscie ze mam racje no i 2 ostrzezenia- dzieki Moderator !
Rozumiem ze za udzielanie darmowych i kompetentnych informacji otzymuje sie ostrzezenia?


Cytat:
Sama korzystalam z ich uslug i mam holenderski dyplom z holenderskim tytulem VWO.


agata21222 dostalas na podstawie polskiego dyplomu , holenderski dyplom ?
Jaka wyzsza uczelnia ci go dala ? Moglabys podac nazwe uczelni w Holandii a nawet nazwisko holenderskiego profesora ktory podpisal sie pod twoim holenderskim dypolmem ?
Bo to jest dla mnie bardzo ciekawe .... szczerze mowiac jeszcze sie z takim przypadkiem nie spotkalam !!


Tak jak pisalam , pochwal sie i udostepnij ta wiedze innym , sama chcialabym miec holenderski dyplom.

Jestem w szoku !!!!


:033:

[ Dodano: Sro Sty 28, 2009 7:11 pm ]
Cytat:
nie chodzi o dostanie niderlandzkiego dyplomu... a o uznanie go tutaj czy tez przetlumaczenie tytulu jaki sie ma... aby moc innym powiedziec jaki ma sie dyplom...


Co do przepisow:
po wejsciu Polski do EU , jestesmy rownoprawnymi obywatelami EU jak inny
i wedlug przepisow EU procedura uznawania wyksztalcenia nie jest potrzebna !!!!
Kazdy obywatel EU moze pracowac w kazdym kraju EU i to w swoim wyuczonym zawodzie ( jest oczywiscie wiele szczegolow i wyjatkow )
Ale ogolnie jezeli masz wyksztalcenie zdobyte w Polsce to nie musisz go uznawac za granica , mozesz poprostu bez przeszkod pracowac w swoim zawodzie w calej EU !!!! jezeli oczywiscie znajdziesz pracodawce ktory ciebie zatrudni KROPKA

No i teraz powinniscie juz wiedziec wszystko na ten temat !!!!

A JA POWINNAM DOSTAC POCHWALE ZA UDZIELANIE KOMPETENTNYCH INFORMACJI A NIE OSTRZEZENIA !!!!
Ostatnio zmieniony przez Reusel Śro Sty 28, 2009 7:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agata21229 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 125
Wysłany: Śro Sty 28, 2009 9:04 pm   

Szanowna Pani,
Ja w swojej wypowiedzi podalam link:
http://www.nuffic.nl/inte...te%20evaluation
I zaznaczylam,ze dzięki pomocy tej instytucji moj polski dyplom zostal ''przetlumaczony'' na holenderski i jest on identyczny z holenderskim VWO.
Cytat:
agata21222 dostalas na podstawie polskiego dyplomu , holenderski dyplom ?
Jaka wyzsza uczelnia ci go dala ? Moglabys podac nazwe uczelni w Holandii a nawet nazwisko holenderskiego profesora ktory podpisal sie pod twoim holenderskim dypolmem ?
Bo to jest dla mnie bardzo ciekawe .... szczerze mowiac jeszcze sie z takim przypadkiem nie spotkalam !!

Tak jak pisalam , pochwal sie i udostepnij ta wiedze innym , sama chcialabym miec holenderski dyplom.

Jestem w szoku !!!!





Teraz pytanie do Pani:w którym miejscu napisalam iż w/w dyplom dostałam z rąk uczelni wyższej????
Czy wie Pani czym zajmuje sie instytucja o nazwie NUFFIC???
Cytat:

Co do przepisow:
po wejsciu Polski do EU , jestesmy rownoprawnymi obywatelami EU jak inny
i wedlug przepisow EU procedura uznawania wyksztalcenia nie jest potrzebna !!!!
Kazdy obywatel EU moze pracowac w kazdym kraju EU i to w swoim wyuczonym zawodzie ( jest oczywiscie wiele szczegolow i wyjatkow )
Ale ogolnie jezeli masz wyksztalcenie zdobyte w Polsce to nie musisz go uznawac za granica , mozesz poprostu bez przeszkod pracowac w swoim zawodzie w calej EU !!!! jezeli oczywiscie znajdziesz pracodawce ktory ciebie zatrudni KROPKA


Tak oczywiście w tym przypadku ma Pani całkowitą racje,lecz w przypadku chęci podjęcia dalszej nauki np.w Holandii,uznanie dyplomu wg.regulaminu niektórych uczelni jest wręcz wymagane,ale z reguły wystarcza tłumaczenie na j.angielski.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group