NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Firma PE People z siedziba ’s-Hertogenbosch ?
Autor Wiadomość
jaromazurr 
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 4
Wysłany: Czw Lip 09, 2009 5:02 pm   

mala uwaga
dzieki takim ludziom jak janosik jestesmy wszyscy na bierzaco informowani o roznych sytuacjach ,wiec wielkie uklony : :039:

sa ludzie do ktorych chcialbym sie zaliczac ,ktozy chca pomoc i robia to moze nie zawsze profesjonalnie ale chetnie .
ostatnio dostalem ponad 50 e-maili i chyba odpisalem na wszystkie ,niewiem czy udalo mi sie komukolwiek pomoc bo nikt ....niebyl laskaw odpisac wystarczy krotko dzieki / przydalo sie lub nie /to juz wiem czy cos podobnego....
Uwierzcie ze zwykly e-mail powrotny bardzo motywuje do dalszej pomocy.
Odpisujcie !!!!
 
 
optymistka_25 
Poczatkujacy

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 18
Wysłany: Czw Lip 09, 2009 5:17 pm   

Mam znajomych, ktorzy chcieliby pracowac dla firmy klaassen intermediair ale niestety pracodawca zmusil ich do przejscia do innej agencji pracy np Otto lub w/w biura pani Pauli.
Nie wszyscy pracodawcy wiedza rowniez, ze nie sa zmuszeni przechodzic do E&A.
W wiekszosci przypadkow to pracownicy maja sporo do powiedzenia odnosnie wyboru biura wiec nie poddawajcie sie i walczcie, bo tak jak napisal Janosik , ludzie przechodza do E&A na tych samych warunkach jakich pracowali w P&E people a nie sa to rewelacyjne warunki.
Z tego co slyszalam oplaty miesieczne tzn mieszkanie+ubezpieczenie+ dojazd do pracy!!
to ok 500€ miesiecznie. Uwazam ze to skandalicznie drogo.
 
 
jaromazurr 
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 4
Wysłany: Czw Lip 09, 2009 5:38 pm   

No to wiadomo naczym bija dobra kase 500 eurakow za chate razy 6 osob daje niezly zarobek, ja kupilem dom i wszystkie koszty zwiazane z domem to 1200 euro miesiecznie, jak mozna pobierac 3000 gdzie oni mieszkaja w palacu.
w opisanym artykule przez janosika pisze na czym wzbogacalo sie biuro PE People ale na szczescie poplynelo.
Szkoda ze te wielkie biura to czesto banda zlodzieji prubujacych wycisnac z czlowieka co sie da na maxa, tam nie jestes czlowiekiem tylko numerkiem.
Wczesniej pracowalem przez pare mniejszych biur i nigdy nie bylo problemow.
Przynajmniej mozna bylo od czasu do czasu z dyrektorem pogadac o pracy, a u tych potentatow to oprucz terrorysty koordynatora to nikogo wiecej nie znasz .
Ktos powinien zrobic z tym porzadek, 1400 osob w pracy i nikt nic nie robi tylko wszyscy placa jak mafi.
 
 
aymar 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 508
Wysłany: Pią Lip 10, 2009 8:28 am   

Widzę po naszym przykładzie , że po upadku Assisty straciło pracę wilele osób, pracodawcy nie podpisali nowych umów,ludzie nie mają gdzie mieszkać i nowego własciciela to nie obchodzi,nikt sie nie pytał żony czy chce przejsc do HollandGrup(nowy własciciel)aby otrzymać zaległe wynagrodzenie tylko godzinowe ,sami pozmieniali umowy i jakies marne pieniadze wypłacili, po resztę i tak musimy iść do UWV, moja rada zastanówcie się nad wyborem nowego pracodawcy, przyszły rok w NL ma być bardzo cięzkim rokiem ze względu na kryzys rynku pracy, moze zamiast łapać się byle czego lepiej pójsc na zasiłek i mieć czas na szukanie pracy na kontrakt?!
Tu bedac na zasiłku Urząd CWI oraz UWV skutecznie szukaja pracy, tu nie pozwala się żerować na panstwowych pieniądzach, trzeba się nie bać i rozsądne decyzje podjąć.
_________________
Bóg często nas odwiedza,ale przeważnie nie ma nas w domu...
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Lip 10, 2009 10:25 am   

aymar napisał/a:
tu nie pozwala się żerować na panstwowych pieniądzach


Z tym bym sie osobiscie nie zgodzila :P Teoria jest ladna ale utopijna, praktyka wyglada troche inaczej :P
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
nieobecna 
Poczatkujacy
nieobecna

Dołączyła: 22 Kwi 2009
Posty: 17
Skąd: leiden
Wysłany: Pią Lip 10, 2009 10:53 am   

aymar napisał/a:
Tu bedac na zasiłku Urząd CWI oraz UWV skutecznie szukaja pracy, tu nie pozwala się żerować na panstwowych pieniądzach, trzeba się nie bać i rozsądne decyzje podjąć


Nie zgodze sie z Toba siedze na zasilku 3 miesiace i nikt mi nic nie szuka musze jedynie wyslac raz na 4 tygodnie e-maila do mojego werkcoach gdzie szukalam i jak i jakie sa rezultaty , pytalalam sie o jekies projekty i podnoszenie kwalifikacji to powidzieli jak bede min. 6 miesiecy bez pracy to sie zakwalifikuje do wiekszej pomocy a za miesiac konczy mi sie zasilek , jedynie co mi zalatwili z UWV to zrobli test na denk nivea i za darmo diplomawaardering ale musialam sie duzo naprosic :026:
 
 
andrzejr84 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 57
Skąd: Nijmegen
Wysłany: Nie Lip 12, 2009 4:08 pm   

aymar napisał/a:
dokładną wiedzę na temat tego czy jest nowy własciciel i jego dane,pismo z sądu lub kuratora z jego danymi(UWV sam sie z nim porozumiewa), zaswiadczenie o wysokosci zadłuzenia.

No tak, ale skąd takie zaświadczenie uzyskać? Wątpię by miłe panie w Luba people (dawne PE) wystawiły takowe. Wie już może ktoś coś więcej co z naszymi zaległymi pieniędzmi? Dzilecie się informacjami! Ja już się niecierpliwie! 19 czerwca miałem ostatni przelew, Luba obiecała wypłaty zaliczek w minioną środę ale na koncie nic nie ma! Dużo obiecują ale my ciągle czekamy czyny!!!
dodam tylko że czekamy również na dokładne warunki naszej współpracy z nowym właścicielem PE! Mam nadzieję, że już niebawem dostaniemy nowe umowy i regulaminy! Teraz już na słowo nikomu się nie wierzy, więc do dzieła administracjo LUBY!!!
_________________
Przypływ mądrości mierzy się upływem żółci
Ostatnio zmieniony przez andrzejr84 Nie Lip 12, 2009 4:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JeanneBlack 
Poczatkujacy
JeanneBlack

Dołączyła: 27 Lis 2008
Posty: 23
Skąd: nistelrode
Wysłany: Pon Lip 13, 2009 10:53 pm   

Witam. Juz wiadomo jak mozna odzyskac wszystkie zalegle pieniadze zarobione przez dane biuro....
Pracowalem 2 lata dla biura posredniczego P&E. Z dniem 2 lipca br. firma ta oglosila upadlosc. Sad w Den Bosch udzielil P&E zgode na tymczasowe zawieszenie platnosci. Co za tym idzie, z dnia na dzien zostalem, jak i wielu innych pracownikow, bez pieniedzy. A nie jest tego malo. ok. 2000 euro. Niestety dokladnie nie jest nikt wstanie policzyc ile. Pracuje teraz dla innej firmy i przebywam w Holandii i dlatego chcialbym jak najszybciej odzyskac te pieniadze.... Wiem, ze wszyscy pracownicy automatycznie zostali zameldowani w UWV. Co za tym idzie UWV przejmuje wszystkie zobowiazania P&E wynikajace ze stosunku pracy. To tez oznacza, ze UWV wyplaci zalegle wyplaty wlacznie z pieniedzmi wakacyjnymi. Rozumiem to wszystko, ale nie wiem, czy ja jako sam moge cos dalej z tym zrobic. Zglosic sie gdzies, przyspieszyc to jakos. Czy poprostu czekac, az sama sie sytuacja wyjasni.. Moze, jak tu Janosik proponowal, prawnik by pomogl to przyspieszyc i dokladnie zalatwic? Pozdrawiam.
 
 
 
andrzejr84 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 57
Skąd: Nijmegen
Wysłany: Pon Lip 13, 2009 11:40 pm   

Musimy czekać! Taka jest rada UWV. Instytucja ta będzie wysyłała nam formularze do wypełnienia, następnie już wypełnione należy odesłać i... czekać. Z informacji jakie uzyskałem dziś z UWV wynika też, że wypłata zaległych pieniędzy odbędzie się w kilku turach. Kiedy się rozpocznie, jak długo potrwa i kto bedzie pierwszy a kto ostatni- tego nie wiem:P i raczej nie potrzebne będą żadne wycieczki do UVW, zaświadczenia, pisemka itp należy się tylko uzbroić w cierpliwość. Jeśli ktoś zna inną drogę do odzyskania pieniędzy to niech się nią podzieli tutaj. Pozdrawiam
_________________
Przypływ mądrości mierzy się upływem żółci
Ostatnio zmieniony przez andrzejr84 Pon Lip 13, 2009 11:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JeanneBlack 
Poczatkujacy
JeanneBlack

Dołączyła: 27 Lis 2008
Posty: 23
Skąd: nistelrode
Wysłany: Wto Lip 14, 2009 7:30 pm   

Dzieki serdecznie za podpowiedz, ale powiedz mi jak mogo mi wyslac dany formularz ktory musze wypelnic i odeslac, jesli nie znaja mojego nowego adresu, poniewaz przez ostatnie 2 lata mieszkalem tam gdzie P&E mi zakwaterowanie zapewnil.. A teraz juz mieszkam na prywatnym mieszkaniu... Zatem? :/ Pozdrawiam.
 
 
 
LENA25 
Poczatkujacy

Dołączyła: 12 Wrz 2008
Posty: 33
Wysłany: Wto Lip 14, 2009 8:41 pm   

te formularze podobno ida na adres zameldowania w Polsce... tak sie dzis dowiedziałam... i i wiem na 1000% ze UVV juz wyplaca pieniadze w pierwszej kolejnosci przyjda pieniadze za 6 solaris a potem reszta tjb. na dwie raty. moje dwie znajome z domku dostyły juz pieniazki za 6 solaris.. wiec zycze powodzenia wszystkim i sobie oczywiscie..:)
 
 
basiaX988 
Poczatkujacy
BasiaX988

Dołączyła: 05 Lip 2009
Posty: 17
Wysłany: Śro Lip 15, 2009 6:55 am   

skoro niektórzy dostali kase to po jakiego grzyba są jakieś dziwne formulaże czy nie są one przypadkiem po to aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych??? Sama nie wiem ale u nas gadają ze w ciągu 4 tyg to wypłaca
_________________
Basia
 
 
LENA25 
Poczatkujacy

Dołączyła: 12 Wrz 2008
Posty: 33
Wysłany: Śro Lip 15, 2009 7:26 pm   

nie sluchaj to jest tak... UVV narazie wypłaca tylko 6 solaris i ma przyjsc potem ten formularz o uzupełnienie reszty brakujacych tyg. i wakacyjnego i potem jak to wypełnimy i odeslemy to dostaniemy reszte pieniedzy..tak jak by na dwie raty to jest rozłozone...pozdrawiam..
 
 
fazi23 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 5
Wysłany: Pią Lip 17, 2009 2:27 pm   

dostał już ktoś jakieś zaległe pieniądze od pe?????
 
 
JeanneBlack 
Poczatkujacy
JeanneBlack

Dołączyła: 27 Lis 2008
Posty: 23
Skąd: nistelrode
Wysłany: Sob Lip 18, 2009 6:43 pm   

U mnie jeszcze cisza.. Ani ja, ani wielu moich znajomych nic jeszcze nie dostalo.. Zatem tez czekam na wiadomosc od kogos, kto juz cos dostal. Pozdrawiam.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group