NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak wynająć mieszkanie?
Autor Wiadomość
jolcia88 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 17 Gru 2008
Posty: 190
Wysłany: Śro Cze 03, 2009 6:57 pm   

Nie zawsze czasem mozna sie dogadac z wlascicielem ze cos pomalujesz albo zreperujesz w zamian.
 
 
grz_ 
Poczatkujacy
grz

Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 14
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pią Cze 05, 2009 3:26 pm   jak wynajac

polecam Stadgenoot, wynajmuja mieszkania miedzy innymi na Dr H Colijstraat, Amsterdam, w tym miesiacu w kazda sobote maja dni otwarte od 11 do 13, polecam, sam od nich wynajmuje, zero problemow poki co, wazne - nie placi sie prowizji dla agencji !!!

grz
_________________
I amsterdam
 
 
dannythedog 
Gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 115
Skąd: tam
Wysłany: Pią Cze 05, 2009 6:29 pm   

Nie zawsze odgrywa to wazna role. Chociazby dla tych osob, ktorym za przeniesienie sie tutaj firma i tak pokrywa czesc kosztow, i czesto to wlasnie ta wplate dla agencji. Z tych ogloszen za to jest jeden minus, mieszkania sa nieumeblowane a to dla mnie akurat bylo wazniejsze ...
_________________
brak
 
 
sedonia 
Poczatkujacy

Dołączyła: 26 Lis 2008
Posty: 3
Wysłany: Wto Cze 09, 2009 1:13 pm   

Witam, ja jestem na etapie wynajecia domu przez maklera van't hof rijnland!!!
I szlag mnie trafi za chwile!!!

Znalazlam dom w ich ofercie, okazal sie wolny do wynajecia, pojechalam tam sama-dostalam klucze, obejrzalam, wrocilam do maklera i powiedzialam, ze chce go wynajac, odpowiada mi itp.

Zadowolony makler powiedzial, ze jak dostarcze papiery potwierdzajace moja firme-polska, zarobki itd. to mieszkanie dostane bez borgu.
Dostarczylam, kazali przetlumaczyc na NL.
Przetlumaczylam zawiozlam-to juz chyba 5 dzien zalatwiania!
"Jednak musi Pani zaplacic borg pomimo, ze czynsz za mieszkanie wynosi 1000euro a zarobki 5000e miesiecznie.
OK, kazali zaplacic 3000e borgu, pojechalam dzisiaj z pieniedzmi, a oni mi jednak mowia, ze 6000 borgu!!!!
No szlag moze czlowieka trafic!!!!
Gdyby nie moja zlosc i nerwy tam, to zgodzili sie na 3 borgi, przeciez jak beda widziec, ze nie place to mnie wyrzuca juz po miesiacu a nie po 6 miesiacach.
I tydzien pracy poszedl sie pas, a jutro mam pojechac podpisac papiery dot. wynajecia, bo dzisiaj nie bylo kompetentnej osoby.
Panie sie zmiluj.................... :074:
 
 
dannythedog 
Gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 115
Skąd: tam
Wysłany: Wto Cze 09, 2009 1:45 pm   

Radze im podziekowac i poprostu powiedziec, ze jak chca wynajac to niech sie zastanowia a Ty masz cos juz innego na oku. Jak beda chcieli wynajac to sie sami odezwa, bo to jest ich zarobek. W kazdym razie czasami tak tutaj bywa, wiec poprostu trzeba grac w takimi samymi kartami.

ps. tydzien to i tak szybko, wiec nie stresuj sie tak hehehe
_________________
brak
Ostatnio zmieniony przez dannythedog Wto Cze 09, 2009 1:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Wto Cze 09, 2009 1:52 pm   

No ja bym też raczej odbił. Sześć razy borg?? :119:
 
 
sedonia 
Poczatkujacy

Dołączyła: 26 Lis 2008
Posty: 3
Wysłany: Wto Cze 09, 2009 2:12 pm   

No 6 borgow-powariowali, ale gdybym się nie odezwała to by mnie albo spławili albo kazali zapłacić 6 borgów :021:
Zobaczymy co z tego wyjdzie.... :013:
 
 
dannythedog 
Gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 115
Skąd: tam
Wysłany: Wto Cze 09, 2009 2:16 pm   

A moze za bardzo latasz do nich i poprostu wyczaili, ze moga zarobic. Holendrom sie nigdzie nie spieszy i taka maja nature. W kazdym razie znam przypadek "odbicia pilki" i zadzialalo to, z tym ze trzeba bylo poczekac okolo tygodnia-dwoch.
_________________
brak
 
 
sedonia 
Poczatkujacy

Dołączyła: 26 Lis 2008
Posty: 3
Wysłany: Wto Cze 09, 2009 2:25 pm   

Wiesz co.... Kurcze latam, bo mam opuscic obecne mieszkanie do konca czerwca, i wiecznie czegos rządają więc muszę dostarczać papiery, bo ciągle się cos nie podoba.
Zobaczymy jutro :081:
 
 
Mirka Łagocka 
Poczatkujacy
MIKA

Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 1
Wysłany: Sob Cze 20, 2009 2:44 pm   

ROOST Vast????? Mnie wpakowali w bagno.
Właśnie przez to, że liczyła się tylko kasa. Za 1000 euro wynajęli nam mieszkanie do generalnego remontu. A teraz jego właściciel jeszcze nas straszy. Poza tym pracownicy kantoru RV w Rotterdamie są bardzo nieprzyjemni. Z wyjątkiem tego, gdy czuli kasę.
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Nie Mar 14, 2010 9:19 am   

witam,mozecie polecic jakies biura maklerskie w Hadze, od ktorych wynajmujecie mieszkania?chodzi mi o takich co np rozpisuja czynsz zeby nalezal sie dodatek do mieszkania. w sierpniu chcialabym zmienic mieszkanie,bo wlasnie wlasciciel nie chce nam pojsc na reke placimy 650e i przez 2,5 euro nie lapiemy sie na dodatek,jakas masakra.jesli jestescie zadowleni z uslug maklerow dajcie namiary.pozdrawiam
 
 
joanna-hoorn 
Poczatkujacy

Dołączyła: 12 Sie 2009
Posty: 5
Wysłany: Czw Mar 18, 2010 12:53 pm   

witam

mam pytanie na temat wynajecia mieszkania przez maklera..szukam czegos w Hoorn..tylko jest problem ja mam 1180 eur netto na miesiac czyli b.malo..jedynie staly kontrakt,a wiekszosc wymaga zeby miec ok 3-4razy tyle co czynsz wynosi..zna moze ktos jakies biuro albo jakies rozwiazanie jak moglabym wynajac mieszkanie??
 
 
Waleczne serce 
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 216
Wysłany: Czw Mar 18, 2010 1:46 pm   

sedonia napisał/a:
Wiesz co.... Kurcze latam, bo mam opuscic obecne mieszkanie do konca czerwca, i wiecznie czegos rządają więc muszę dostarczać papiery, bo ciągle się cos nie podoba.
Zobaczymy jutro :081:


Normalne. Najpierw ci zaproponowali lepsza oferte bo mysleli,ze slabo stoisz z kasa. Jak zobaczyli,ze masz 5000e miesiecznie, to od razu poczuli dojna krowe. Od ciebie zalezy czy sie dasz zrobic:)
 
 
syjam23 
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 11
Wysłany: Pią Mar 19, 2010 5:51 pm   

Jak słyszę ze w Holandii jest łatwo wynajac mieszkanie to mnie skręca ze złości.Znalazłem fajne mieszkanie na necie okazało się że wynajmuje to makler HOMBURG.Poszedłem do biura dostałem dokumenty do wypełnienia i tak.Pierwsze gdzie byłem poprzednio zameldowany w Holandii.A ze to moje pierwsze mieszkanie w Holandii więc nie mialem. Po drugie koszt wynajmu 680 euro + borg 3x czynsz + 1x czynsz dla maklera + 380 euro koszty obsługi=3100 euro.Po wypelnieniu co moglem wypelnic poszedlem do biura i mowie nie mam zameldowadnia w Holandii bo to moje pierwsze mieszkanie a Pani na to ze niestety nie moge wynajac wiec pytam jak mam wynajac to pierwsze mieszkanie a ona na to ze nie wie i nie moze mi pomoc.Nastepne mieszkanie wszystko ok wizyta u maklera pokazanie polskiego paszportu i odrazu odmowa nastepny makler i polski paszport tez odmowa.Takze niech nikt nie pisze ze jest latwo
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Mar 19, 2010 6:03 pm   

Przykro mi, ze miales dziwne problemy (bo to nie jest normalne, zeby za mieszkanie 3100 euro placic ) ale ja zalatwilam mieszkanie w tydzien czasu, bez szczegolnych problemow. Zadnego borgu, zadnych kaucji, zadnych zbednych wymagan. Jedyne co musze poza pierwszym czynszem wplacic to koszty administracyjne (jakos 300 euro chyba). Wiec nie mow mi, ze ciezko wynajac mieszkanie. Po prostu albo zle szukasz, albo masz pecha.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group