NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak wynająć mieszkanie?
Autor Wiadomość
Ania B. 
Poczatkujacy

Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 9
  Wysłany: Pon Mar 17, 2008 11:46 am   Jak wynająć mieszkanie?

Słuchajcie jak wynająć mieszkanie w Holandii, mamy umowy o pracę przez biura, ale wszyscy chcą kontraktów na stałe.......więc co można zrobić aby to przejść. Proszę was o jakąś konkretną odpowiedź. A najlepiej o jakies linki lub nr. telefonów.Pozdrawiam

nie ma potrzeby pisania nie wiadomo ilu ?... jeden wystarczy
Ostatnio zmieniony przez Duuvelke Pon Mar 17, 2008 12:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kasia K. 
Poczatkujacy
gadułka :))


Dołączyła: 17 Mar 2008
Posty: 2
Skąd: Enkhuizen
Wysłany: Pon Mar 17, 2008 7:01 pm   

Z tego o ile mi jest wiadomo żeby wynająć mieszkanie przez instytucje do tego wyznaczone, nie potrzebujesz stałego kontraktu ! Wielu Polaków dostaje tu mieszkania na tej zasadzie.Stały kontrakt jest wymagany tylko wtedy kiedy chcesz mieć własne lokum czyli kupić a żeby kupić musisz wziąć hipotekę , ale żeby to wszystko mieć , musisz mieć między innymi holenderski paszport a żeby go mieć...to długa i męcząca droga ;) chyba że Ciebie stać masz na tyle gotówki by od razu wyłożyć i kupić mieszkanie.Jeżeli pracujesz i masz miesięczne dochody , to bez problemu wynajmiesz mieszkanie , tym bardziej w jakiejś sprywatyzowanej instytucji ,
_________________
Jeżeli zapomnisz,że jestem,nie zapominaj że byłam...
 
 
fijne_vent 
Gaduła


Pomógł: 7 razy
Wiek: 46
Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 188
Skąd: ze Fsi ;)
Wysłany: Pon Mar 17, 2008 7:08 pm   

Kasia K. napisał/a:
a żeby kupić musisz wziąć hipotekę , ale żeby to wszystko mieć , musisz mieć między innymi holenderski paszport


...bez obrazy ale pleciesz bzdury :083:

do otrzymania kredytu hipotecznego istotny jest contrakt. Staly kontrakt.

Pozdro! :wink:
_________________
Gdyby Mickiewicz nadal żył
to z pewnością wciąż by pił
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Mar 17, 2008 8:17 pm   

Cytat:
najlepiej prywatnie bez maklerów
to najlepiej bedzie poszukac na http://www.marktplaats.nl/ sa tam oferty tzw bezposrednie,no chyba ze juz tam szukalas?
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Mar 17, 2008 11:41 pm   

Kasia K. napisał/a:
Z tego o ile mi jest wiadomo żeby wynająć mieszkanie przez instytucje do tego wyznaczone, nie potrzebujesz stałego kontraktu !


nie zgadzam sie z toba... niektore firmy wynajmujace mieszkania/domy wymagaja stalego kontraktu...
Ostatnio zmieniony przez Duuvelke Pon Mar 17, 2008 11:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lanya 
Poczatkujacy


Pomogła: 1 raz
Wiek: 41
Dołączyła: 21 Lut 2008
Posty: 48
Skąd: Groningen
Wysłany: Wto Mar 18, 2008 9:07 am   

Kiedy jaszukalam domu do wynajecia, w kazdej firmie wymagali stalego kontraktu do wgladu... I nawet ze stalym kontraktem bylo ciezko znalezc cokolwiek. Takze to wcale nie jest tak proste.
A do hipoteki wcale ni jest potrzebny holenderski dokument, na polski rowniez bez problemu dostaniesz :)
_________________
Nie uderzenie mlota, lecz taniec wody czyni zwir tak pieknie okraglym
 
 
Kasia K. 
Poczatkujacy
gadułka :))


Dołączyła: 17 Mar 2008
Posty: 2
Skąd: Enkhuizen
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 11:27 pm   

fijne_vent napisał/a:
Kasia K. napisał/a:
a żeby kupić musisz wziąć hipotekę , ale żeby to wszystko mieć , musisz mieć między innymi holenderski paszport


...bez obrazy ale pleciesz bzdury :083:

do otrzymania kredytu hipotecznego istotny jest contrakt. Staly kontrakt.

Pozdro! :wink:


Ok może plote bzdury ( chodzi o paszport holenderski ) bo nigdy nie musiałam niczego "kombinować" ale reszta to prawda z tym kontraktem stałym to chyba nie trzeba było nawet wspominać bo to chyba każdy wie :) logiczne

[ Dodano: Nie Maj 24, 2009 11:33 pm ]
Duuvelke napisał/a:
Kasia K. napisał/a:
Z tego o ile mi jest wiadomo żeby wynająć mieszkanie przez instytucje do tego wyznaczone, nie potrzebujesz stałego kontraktu !


nie zgadzam sie z toba... niektore firmy wynajmujace mieszkania/domy wymagaja stalego kontraktu...


Może niektóre firmy ( jakieś nazwy? ) tego wymagają by mieć stały kontrakt ( nie słyszałam o takich ) ale .. tych polaków co znam i którzy wynajmowali mieli raptem półroczne kontrakty , wiem więc o czym piszę ( sama jak wynajmowałam miałam ledwie taki )
Stały kontrakt , to jak chcesz kupić dom pod hipotekę , jeżeli masz gotówkę , to inna sprawa

Po drugie , skoro tak wszyscy wiecie lepiej :P to zamiast się mnie czepiać że piszę bzdury , pomoglibyście dziewczynie :)

Przyjedź do Enkhuizen czy innej miejscowości (chyba w każdym większym miasteczku to jest ) do --> Stichting Woondiensten <---
nawet nie zapytają Ciebie o roczny kontrakt , o roczne dochody owszem ale nie interesuje ich jaki masz kontrakt , byle był dochód , przy rejestracji wypełniasz nie wiele papierków ( bardzo proste ) a potem dobrze jak co tydzień rejestrujesz się na ich stronie www oglądasz mieszkanka , możesz nawet zobaczyć która jesteś w kolejce i ważne jeszcze by się na stronie meldować , by oni widzieli że Ciebie to interesuje , aha jeszcze jedno przy pierwszej rejestracji płaci się 45 euro lub przysyłają Tobie acceptgiro i płacisz później , bardzo proste , jedynie czasem czekanie jest długie
_________________
Jeżeli zapomnisz,że jestem,nie zapominaj że byłam...
Ostatnio zmieniony przez Kasia K. Nie Maj 24, 2009 11:45 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dannythedog 
Gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 115
Skąd: tam
Wysłany: Pon Maj 25, 2009 9:32 am   

Z moich doswiadczen szukania mieszkania wiem, ze w wielu przypadkach firmy chca kontrakt do wgladu - nie musi byc staly. Umowy i tak sie uaktualnia co jakis czas. My co pol roku. Rowniez patrza na zarobki i od tego uzalezniaja jakie mieszkanie mozesz sobie wynajac (stosuja jakies dziwne przeliczniki). Pozatym rowniez spotkalem sie z tym, ze chca poprostu pierwszy kwitek od wyplaty - czyli najpierw trzeba na poczatku gdzies sie przemeczyc, przez jakis miesiac.
Z wynajeciem nie jest takie hop siup. Na wyslanych jakis ponad 20 maili do roznych biur, dostalismy odpowiedz raptem tylko z dwoch. A i zdarza sie tez, ze chca jakies wpisowe.
Wspomne jeszcze o tym, ze czesto na starcie zeby cos wynajac trzeba dysponowac w gotowce kwota rzedu min. 10 000 zl (zaplata firmie, kaucja i pierwszy miesiac). Mowa tu oczywiscie o wynajmowaniu mieszkan z firm posredniczacych.

Mozna sobie poszukac czegos, od kogos ale my szybko sie zniechecilismy. To sa moje wnioski z szukania mieszkania w Amsterdamie i okolicach 3 miesiace temu.
_________________
brak
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Pon Maj 25, 2009 3:54 pm   

W Rotterdamie i okolicach jest podobnie, kongo i masakra jednym słowem. Jeżeli ktoś mówi, że jest łatwo wynająć mieszkanie w NL to gratuluję dobrego samopoczucia :119: Przeważnie firmy wymagają odpowiednich zarobków, wiele razy spotykałem się z wymaganymi zarobkami 4 razy czynsz brutto!!! Nie wspomnę o kontrakcie, no i o tym, że diametralnie zmieniała się gadka jak widzieli pools passport ;) Mieszkania szukałem około 4 miesięcy.
Ostatnio zmieniony przez Mucha_75 Pon Maj 25, 2009 3:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jolcia88 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 17 Gru 2008
Posty: 190
Wysłany: Pon Maj 25, 2009 3:56 pm   

Mucha - 100% racji !

:039:
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Maj 25, 2009 4:05 pm   

Mieszkanie wynajac jest trudno.
Bardzo czesto maklerzy chca aby dochody byly 2x tyle co czynsz (co ma naprawde sens - jesli ktos chce mieszkanie za €900 excl [+ oplaty ze 300] a zarabia €1500 to faktycznie cos nie teges)

U mnie tez makler chcial aby dochody osob mieszkajacych w domu byly wieksze niz dwukrotnosc czynszu.

Kolejny i najwiekszy problem z maklerami (a raczej z kasa) jest start
- placisz czynsz z gory - 1x czynsz
- prowizja dla maklera - 1x czynsz
- BORG - 1x-2x czynsz

i jest :072: bo sie okazuje, ze na dzien dobry potrzebujesz €5000 :091:
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Pon Maj 25, 2009 4:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jolcia88 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 17 Gru 2008
Posty: 190
Wysłany: Pon Maj 25, 2009 4:14 pm   

Tak dokladnie...u nas maklerzy brali chyba jakos 70% z czynszu...a czynsz byl 900 :119:
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Pon Maj 25, 2009 5:32 pm   

osobiscie nie polecam direct woning. mialam niemile przeprawy z tym biurem, pozatym na dzien dzisiejszy wszelkie ich roszczenia wzgledem firmy w ktorej pracuje rozstrzygaja prawnicy.

poprawcie mnie jesli sie myle, ale wydaje mi sie ze wedlog prawa dla osob prywatnych borg powinnien rownac sie 1 miesiecznemu czynszowi.

a jesli chodzi o wynajem prywatny od wlasciciela, strzezcie sie rodacy oszustow!
 
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Pon Maj 25, 2009 6:02 pm   

Lusia, ja wynajmuję obecnie poprzez Direct Woonen. Jakie dokładnie miałaś przeprawy z nimi? Może być na pw.
 
 
Dorisben 
Super gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pon Maj 25, 2009 6:36 pm   

ja dzis ze znajomymi wynajelam mieszkanie a prawie domek-5 pokoji. Jedna sypialnia 20m ogrodek, nowe budownictwo. zalatwilismy to w ciagu tygodnia... Wynajac nie jest prosto ale to nie koniec swiata. Oczywiscie wszystkie mieszkania przez maklera to wszystko razy 3, niestety... Opisze jak u nas to wygladalo. Wynajelam razem z 2 znajomych. Oni pracuja ja dopiero mam otwarta firme i zero dochodu plus moje dziecko. Nie bylo problemu dlatego, ze mielismy polskie dokumenty. Dla nich jezeli wynajmujesz mieszkanie za 1000e drugie tysiac musi ci zostac na zycie. Biuro solidne podaje link

http://www.rotsvast.nl/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group