NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kara za zerwanie umowy???"Temp Solution"prosze o p
Autor Wiadomość
baska.t 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączyła: 13 Wrz 2009
Posty: 5
Wysłany: Pią Paź 09, 2009 7:49 pm   kara za zerwanie umowy???"Temp Solution"prosze o p

Witam
Znalazlam się w dziwnej sytuacji.Pozdpisalam umowę od wrzesnia do konca grudnia o pracę tymczasowa z firma "Temp Solution"Chciałam zrezygnować z wykonywania pracy dla tej firmy jednak dowiedziałam się o karze w wysokosci 102 euro za kazdy dzien nieobecnosci w pracy postanowilam poinformowac koordynatora ze wroce do pracy na okres wypowiedzenia 3 tyg w celu unikniecia ryzyka ,choc kara calosciowa za 3 miesiace trwania kontraktu 6000euro wydawala mi sie wyssana z palca i niemozliwa tymbardziej ze taka informacja nie jest zawarta w kontrakcie,w każdym razie koordynator poinformowal mnie ze rozmawal z biurem i nie chca juz zebym wracala,mam smsa na dowod..W umowie jest zawarty punkt iż "W razie koniecznosci razygnacji z kontynuowania zatrudnienia waznych powodow niezwlocznie poinformowac pisemnie o tym pracodawce pod rygorem pokrycia strat poniesionych przez pracodawce zwiazku z porzuceniem pracy,kte pracodawca ma prawo potraci z wynagrodzenia kandydata lub dochodzic odszkodowania zgodnie z prawem miejscowym".Dziś przyszlo mi zawiadomienie do Polski ze zostalam obciazona ta śmieszna karą zgodnie z warunkami wewnetrznymi.Nikt nie pokazywal mi zadnych warunkow wewnetrznych i niczego takiego nie podpisywalam.cz ma ktos jakis pomysl co powinnam z tym zrobić????
 
 
nikala 
Nieśmiały użytkownik
:)

Dołączyła: 09 Paź 2009
Posty: 83
Skąd: Oss
Wysłany: Pią Paź 09, 2009 8:19 pm   

:074: nie orientuję się jak jest naprawdę , ale w biurze przez które pracuje jest też nadmienione w umowie o karze , za zerwanie kontraktu ... i okres wypowiedzenia nie może być krótszy niż miesiąc. dodatkowo w okręgu 50 km niemożna pracować. :072:
_________________
... każdy dzień jest darem ....
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Paź 09, 2009 8:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Sob Paź 10, 2009 10:51 pm   Re: kara za zerwanie umowy???"Temp Solution"prosze

baska.t napisał/a:
Witam
Znalazlam się w dziwnej sytuacji.Pozdpisalam umowę od wrzesnia do konca grudnia o pracę tymczasowa z firma "Temp Solution"Chciałam zrezygnować z wykonywania pracy dla tej firmy jednak dowiedziałam się o karze w wysokosci 102 euro za kazdy dzien nieobecnosci w pracy postanowilam poinformowac koordynatora ze wroce do pracy na okres wypowiedzenia 3 tyg w celu unikniecia ryzyka ,choc kara calosciowa za 3 miesiace trwania kontraktu 6000euro wydawala mi sie wyssana z palca i niemozliwa tymbardziej ze taka informacja nie jest zawarta w kontrakcie,w każdym razie koordynator poinformowal mnie ze rozmawal z biurem i nie chca juz zebym wracala,mam smsa na dowod..W umowie jest zawarty punkt iż "W razie koniecznosci razygnacji z kontynuowania zatrudnienia waznych powodow niezwlocznie poinformowac pisemnie o tym pracodawce pod rygorem pokrycia strat poniesionych przez pracodawce zwiazku z porzuceniem pracy,kte pracodawca ma prawo potraci z wynagrodzenia kandydata lub dochodzic odszkodowania zgodnie z prawem miejscowym".Dziś przyszlo mi zawiadomienie do Polski ze zostalam obciazona ta śmieszna karą zgodnie z warunkami wewnetrznymi.Nikt nie pokazywal mi zadnych warunkow wewnetrznych i niczego takiego nie podpisywalam.cz ma ktos jakis pomysl co powinnam z tym zrobić????

Ja bym skserowala ta umowe i wyslala do SNCU i do holenderskich zwiazkow zawodowych, adresy mozna znalezc w internecie.
Kary za zerwanie umowy sa bezprawne!!!
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Paź 10, 2009 11:35 pm   

kary sa prawne i podtrzymywane przez pracodawcow jaki pracownikow . To jest tak samo jak ktos by zerwal kontrakt o prace bezposrednio u pracodawcy. Kazdy pracodawca ma prawo sie domagac odszkodowania za poniesine straty .
P.S. na forum byl juz takowy temat zerwania umowy i kary w zwiazku z powyzszym.

http://www.niedziela.nl/f...=kara++zerwanie

http://www.niedziela.nl/f...=kara++zerwanie
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Nie Paź 11, 2009 12:49 am   

Przy umowie o prace na czas okreslony powinien byc zawarty okres wypowiedzenia umowy przez obie strony. Jezeli takiego zapisu w umowie nie ma, to ma zastosowanie prawo cywilne (w Holandii BW-burgelijk wetboek) i punkty, ktore odnosza sie do tego tematu.
Kary stosowane przez polskie posrednictwa pracy sa nezgodne z prawem!!!
Zapoznajcie sie z prawem i nie wprowadzajcie ludzi w blad!
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Paź 11, 2009 9:52 am   

baska.t napisał/a:
W razie koniecznosci razygnacji z kontynuowania zatrudnienia waznych powodow niezwlocznie poinformowac pisemnie o tym pracodawce pod rygorem pokrycia strat poniesionych przez pracodawce zwiazku z porzuceniem pracy,kte pracodawca ma prawo potraci z wynagrodzenia kandydata lub dochodzic odszkodowania zgodnie z prawem miejscowym".

Czyli jednak jest zapisane w kontrakcie ze moga zadac kary.
Poinformwalas ich pisemnie ??
mialas "wazne
baska.t napisał/a:
uot;baska.t"]Dziś przyszlo mi zawiadomienie do Polski ze zostalam obciazona ta śmieszna karą zgodnie z warunkami wewnetrznymi.Nikt nie pokazywal mi zadnych warunkow wewnetrznych i niczego takiego nie podpisywalam.

OJ wydaje mi sie ze gdzies w twoim kontrakcie jest cos wspomniane na temat warunkow wewnetrznych . A ze podpisalas kontrakt to tym samym zgodzilas sie z tym warunkami.
Jagoda97,
Jagoda97 napisał/a:
Kary stosowane przez polskie posrednictwa pracy sa nezgodne z prawem!!!
jesli ktos je swiadomie i z nieprzymuszonej woli podpisalas sa tak samo prawomocne jak kazde inne prawo w NL.
Pozatym czym sie rozni polak od holendra ??
Skoro holendrzy musza kary placic za zrywanie umow ( to jest zgodne z prawem )czemu mieli by polacy bezkarnie odchodzic z pracy kiedy im sie zewnie podoba ??

[ Dodano: Nie Paź 11, 2009 10:11 am ]
tu artykuly do poczytania na temat prawnych kar

http://www.arbeidsrecht.nl/ar.asp?ArtId=499

http://www.penoactueel.nl...komst-3126.html
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Nie Paź 11, 2009 9:54 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baska.t 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączyła: 13 Wrz 2009
Posty: 5
Wysłany: Wto Paź 13, 2009 11:32 am   

po 1 to nie przypominam sobie zadnego regulaminu wenetrznegom zeby mi ktos pokazywal a tymbardziej dawal do podpisania,po 2 chcialam zerwac kontrakt i kazdy o tym wiedzial ale wzielam zamiast tego urlop zeby to przemyslec,urlop na ktory sie zgodzonopo4 dniach urlopu powiedzialam ze moge wrocic na okres wypowiedzenia ktory koordynator proponowal mi w wymiarze 3 tyg,bylo to dokladnie 20.09.
Natomiast 22.09 dostalam wiadomosc sms ze rozmawial o mnie w biurze i juz mnie nie chca do pracy wiec kazdy racjonalnie myslacy czlowiek uznalby to za zwolnienie.W tym samym terminie 22.09 zostal wystawiony dokument o nalozeniu w/w kary.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Wto Paź 13, 2009 2:56 pm   

a jaki to byl kontrakt? Faza A czy faza B? O ile w kontrakcie fazy A nie jest zaznaczone nic na temat tych kar, to taki kontrakt mozesz zerwac z dnia na dzien i faktycznie, jakies bzdurne kary sa bezprawne. Jezeli to byla faza B wtedy w kontrakcie napewno pisze jaki jest okres wypowiedzenia i do tego trzeba sie stosowac.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Paź 13, 2009 5:38 pm   

suska, ona napisala nastepujace
baska.t napisał/a:
Pozdpisalam umowę od wrzesnia do konca grudnia o pracę tymczasowa z firma
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group