NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
laktator a ubezpieczenie
Autor Wiadomość
marte78 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 191
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 5:02 pm   laktator a ubezpieczenie

czy to prawda,ze mozna starac sie o zwrot kosztow wypozyczenia laktatora z ubezpieczenia.mam vgz av+.korzystalyscie dziewczyny z tego?
 
 
ela123 
Poczatkujacy

Dołączyła: 21 Sie 2009
Posty: 34
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 6:21 pm   

A nie lepiej zebys sobie kupila nowy. :031:
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 7:34 pm   

marte78,
w razie gdybys jednak zdecydowala sie na wlasny....
podaje linka
http://www.borstvoedingsw...CFdQq3godOBARMQ

:039:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 9:10 pm   

Lactatiekundig consult: € 80,- per bevalling

Huur elektrische borstkolf bij opname zuigeling: € 110,- per bevalling

mozesz sie starac o zwrot kosztow...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 9:12 pm   

laktator kupowalabym dopiero po 6 tygodniach... jesli bedzie ci potrzebny... duzo kobiet kupuje i sie pozniej okazuje, ze jednak nie jest im on potrzebny... tak radzila mi moja laktatorka... i tak tez zrobilam.. przez pierwsze 4 tygodnie mialam pozyczonego od niej... i wcale duzo mnie to nie kosztowalo...
 
 
aga910 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 141
Skąd: Zwolle
Wysłany: Nie Lis 01, 2009 12:26 am   

Dziewczynie chodzi pewnie o taki laktator elektryczny ktory wypozycza sie ze szpitala lub sklepow Icare.
Ja mialam pozyczony na 3 dni kaucja 126 euro (zwrocona w calosci po oddaniu) i 2,50 euro polaty za kazda dobe.

Kto nie uzywal nie zrozumie roznicy pomiedzy profesjonalnym ( z tego co pamietam cena sklepowa to ponad 300 euro) a elektrycznym z Aventu np, po prostu inna bajka. Mnie dzieki niemu po cesarce dosc szybko udalo sie bardzo ladnie laktacje rozruszac (mialam problemy) i ciesze sie ze nie wykosztowalam sie na wlasny bo nie bylo potrzeby. Wszelkie czesci ktore dotykaja kobiety sa jednorazowe i zostaja pozniej dla wypozyczajacej. Niestety pasuja tylko do tego typu laktatora i jedyne co mozna wykorzystac to pojemniczki na mleko.
Na pozniej mialam zwykly reczny ktory nie byl czesto uzywany bo moj "ssak" radzil sobie wysmienicie.
Ostatnio zmieniony przez aga910 Nie Lis 01, 2009 12:28 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
andevi 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 326
Wysłany: Nie Lis 01, 2009 11:04 pm   

Ja rodzilam w szpitalu i w szpitalu dostalam laktator zupelnie za darmo! Mialam zreszta swoj wlasny, kupiony na marktplaats wraz z zestawem butelek, podgrzewaczem i sterylizatorem za... 10 euro:)
 
 
marte78 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 191
Wysłany: Wto Lis 03, 2009 10:17 pm   

szczesciara,ja niesteiy musialamkupic w normalnej cenie...ale najwazniejsze jest zdrowie dzidzi.
 
 
aga910 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 141
Skąd: Zwolle
Wysłany: Śro Lis 04, 2009 2:48 pm   

Andevi z calym szacunkiem nie wierze ze dostalas za darmo laktator o ktorym ja mowie. Oto link http://images.google.nl/i...oTOFomk_Qbbipgx
 
 
 
andevi 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 326
Wysłany: Czw Lis 05, 2009 9:27 pm   

aga, dokladnie ten firmy Medela, i wlasnie ten dostalam, co prawda nie z calym tym turbodoladowaniem, ale reczny, z zapasem sterylnych buteleczek do mrozenia mleka (tych moglam sobie wziac, ile chcialam, plus rolke etykietek, na ktorych pisalo sie date i godzine odciagniecia mleka).Ten swoj mozna bylo podlaczyc do szpitalnej elektrycznej "dojarki":)

Ach, ubezpieczona bylam w Zorg en Zekerheid, polisa typu AV-top, porod z przyczyn medycznych w szpitalu.Dziec lezal 10 dni na neonatologii i to wlasnie z tego oddzialu mialam laktator. Nie moglam bezposrednio malego karmic piersia, a chcialam, by dostawal moj pokarm.
Ostatnio zmieniony przez andevi Czw Lis 05, 2009 9:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aga910 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 141
Skąd: Zwolle
Wysłany: Pią Lis 06, 2009 2:18 pm   

Andevi - teraz rozumiem ... ja wypozyczalam wlasnie ta cala turbo pompe a cala reszte buteleczki, nakladki, rurki zostaly mi na wlasnosc. Super ze dostalas reczny za darmo bo zawsze to cos za te spore ubezpieczenia :) . Wspolczuje porodu z problemami (ja po cesarce bo dziecina mi sie zbiesila i pupa usiadla a nie glowa w dol), mam nadzieje ze laktacje udalo Ci sie rozruszac bo ja karmilam wylacznie piersia przez 5 miesiecy i 3 tygodnie. Pozniej Michaela stwierdzila ze to nie wystarcza a jak zaczelam podawac inne pokarmy to odstawienie poszlo nam w 4 dni :)
 
 
 
andevi 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 326
Wysłany: Nie Lis 08, 2009 9:23 pm   

Maly urodzil sie w sierpniu 2006, a w styczniu zaczelam juz pracowac pelna para, wiec z laktatorem nie rozstawalam sie dlugo.Ale mialam juz swoj, firmy Avent.Ten mi jakos lepiej pasowal, choc wielokrotnie wymienialam wentylki, bo opadaly po kilku miesiacach.Na internecie mozna jes zamowic w Avencie za darmo. A caly zestaw typu laktator reczny, dwie butelki duze, dwie male, sterylizator i podgrzewacz kupilam na Marktplaats.nl za doslownie 10 euro! Butelki uzywam do tej pory, w tej chwili z nakladka z dziubkiem, zwlaszcza gdy jestesmy w podrozy i nie chce, by mi sie picie wylalo.
Laktacje utrzymalam.Maly ssal aktywnie do wieku 3 lat i 2 miesiecy. Odstawil sie bezbolesnie sam.
Teraz jestem w 21 tygodniu ciazy, i pewnie laktator tez sie przyda, choc zamierzam ruszyc z praca dopiero, jak najmlodsza pociecha skonczy pol roczku, a starszak pojdzie do szkoly.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group