NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Nie Kwi 07, 2013 7:32 pm
Wyjezdzam z Holandii - co zalatwic?
Autor Wiadomość
Marekrlc 
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 4
Skąd: Varsselder
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 4:20 pm   Wyjezdzam z Holandii - co zalatwic?

Witam,

W kolejny weekend, czyli 13 - 14 luty opuszczam Holandie. 12 luty bedzie moim ostatnim dniem pracy. Z racji, ze nie znalazlem informacji na forum, chcialem spytac co dokladnie musze zalatwic przed ostatecznym wyjazdem z NL?

Poki co wyslalem wniosek przez internet o wstrzymanie dofinansowania na ubezpieczenie - "zorgtoeslag".
Mam ubezpieczenie w Ander Zorg i konsultant powiedzial mi, ze jak w ostatni dzien pobytu wymelduje sie (czyli piatek 12 luty) i przesle im skan potwierdzenia wymeldowania, to Ander Zorg automatycznie wstrzyma moje holenderskie ubezpieczenie i zwroci pieniadze za druga polowe lutego.
Pytanie, co musze wziac od pracodawcy - jestem zatrudniony w firmie poprzez agencje pracy. Musze sie jeszcze dowiedziec jak wyglada kwestia rozliczenia podatkowego, z tego co wiem to dostane zwrot podatku.

Z gory serdecznie dziekuje za wszelkie informacje.

Pozdrawiam,
Marek
Ostatnio zmieniony przez Marekrlc Wto Lut 02, 2010 4:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
EdysiaK 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 565
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 4:26 pm   

napewno jarograf ;)

[ Dodano: Wto Lut 02, 2010 4:26 pm ]
bądź salarisy
 
 
mikka 
Gaduła
Fire, walk with me!

Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 173
Skąd: Tilburg
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 4:31 pm   

Upewnij się, że w agencji pracy mają Twój polski adres zamieszkania: głównie ze względu na Jaaropgave, ewentualnie ostatnie salarisy. Zakładam, że nie masz żadnych abonamentów, typu telefon komórkowy, telewizja lub Internet, ani nie jesteś zapisany w miejscach typu: biblioteka, basen, siłownia lub klub szachowy oraz że nie masz auta na holenderskich tablicach.

Masz konto w holenderskim banku?
 
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 4:35 pm   

Zamknij konto bankowe . Ważne !
Oczywiście , ze mozesz sie rozliczyc bedac w Polsce i na polskie konto .
Jeżeli nie dostaniesz jarograpfu ( czasami tak bywa ) , to pomocne sa Twoje wyciągi z banku .Ale myśle , ze do Polski Ci go wyślą .
_________________
Im kto wyższy, tym łatwiej i niżej spaść może.

— Adam Mickiewicz
 
 
mikka 
Gaduła
Fire, walk with me!

Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 173
Skąd: Tilburg
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 4:49 pm   

Tak od razu nie zamykałbym konta, np. ze względu na ostatnią wypłatę, ewentualnie wakacyjne itp.

Ale jeśli masz konto w Holandii, to powinieneś zmienić adres korespondecyjny na polski.
 
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 7:14 pm   

mikka napisał/a:
Tak od razu nie zamykałbym konta, np. ze względu na ostatnią wypłatę, ewentualnie wakacyjne itp.

Ale jeśli masz konto w Holandii, to powinieneś zmienić adres korespondecyjny na polski.


A co zrobi potem , jak już tu nie wróci . Przez telefon nie zamknie konta . A opłaty za jego prowadzenie powoli beda rosły ... Ostatnia wypłate może dostac na polskie konto .Tylko musi podać je w swoim biurze .
_________________
Im kto wyższy, tym łatwiej i niżej spaść może.

— Adam Mickiewicz
 
 
TMJK 
Poczatkujacy
TMJK

Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pią Lut 12, 2010 2:26 pm   

A ja polecam już po powrocie na podstawie jarografu zorientować się jak odzyskać swój podatek z Holandii. Znajoma po powrocie korzystała z firmy www.zwrotpodatkow.pl i całkiem sporo udało jej się odzyskać.
 
 
Waleczne serce 
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 216
Wysłany: Czw Lut 18, 2010 7:16 pm   

Mariola101 napisał/a:
mikka napisał/a:
Tak od razu nie zamykałbym konta, np. ze względu na ostatnią wypłatę, ewentualnie wakacyjne itp.

Ale jeśli masz konto w Holandii, to powinieneś zmienić adres korespondecyjny na polski.


A co zrobi potem , jak już tu nie wróci . Przez telefon nie zamknie konta . A opłaty za jego prowadzenie powoli beda rosły ... Ostatnia wypłate może dostac na polskie konto .Tylko musi podać je w swoim biurze .


Bez przesady.To nie sa kosmiczne oplaty tak poza tym.

P.S Bedzie moze chcial wrocic to i konto sie przyda, a tak znowu od nowa formalnosci.
Ostatnio zmieniony przez Waleczne serce Czw Lut 18, 2010 7:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
iwi 
Poczatkujacy


Wiek: 46
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 21
Skąd: Delft
Wysłany: Czw Lut 18, 2010 11:44 pm   

Mariola101 napisał/a:
mikka napisał/a:
Tak od razu nie zamykałbym konta, np. ze względu na ostatnią wypłatę, ewentualnie wakacyjne itp.

Ale jeśli masz konto w Holandii, to powinieneś zmienić adres korespondecyjny na polski.


A co zrobi potem , jak już tu nie wróci . Przez telefon nie zamknie konta . A opłaty za jego prowadzenie powoli beda rosły ... Ostatnia wypłate może dostac na polskie konto .Tylko musi podać je w swoim biurze .


ale zamknie konto pisemnie piszac do nich list z prosba o zamnkniecie konta.
_________________
Zapraszam do mojej galeri z pazurkami:
www.iwi-nails.blog.onet.pl
...Odzwiedz Moje Pazurkowe Niebo...
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Kwi 07, 2013 7:28 pm   

iskierka8515 napisał/a:
Witam, mam pytanie.
Postanowiłam 01-06-2013 wyjechać na stałe z NL, oczywiście wiem że muszę zgłosić ubezpieczycielowi o wyjeździe, pytanie ile wcześniej muszę to zrobić. Poza tym pracuje tu 2lata ( legalnie), wiec chce mieć dokumenty to potwierdzające, w razie gdyby moje plany nie wypaliły i musiałabym się ubiegać o zasiłek dla bezrobotnych. Tu rodzi się kolejne pytanie, czy muszę mieć tu wykupione ubezpieczenie jeśli bym ubiegała się o zasiłek w PL ? Wiem że potrzebuje E 303 i E 301ale niestety nie wiem gdzie je załatwić. Mam jeszcze ponad półtora miesiąca ale chcę wszystko załatwić na spokojnie. Proszę o podpowiedzi jak najlepiej to załatwić. Czy mogę zamknąć konto w banku gdy będę już w PL? Pozostały mi 3 miesiąc telefonu na abonament rat z MediaMarkt, wiec co najmniej 3 miesiące muszę mieć otwarte konto by módz to opłacić. Jak mogę dowiedzieć sie czy pracodawca odprowadzał składki emerytalne?? Z góry dziekuje :)
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Kwi 07, 2013 7:34 pm   

iskierka8515

Cytat:
potrzebuje E 303 i E 301ale niestety nie wiem gdzie je załatwić.




http://forum.niedziela.nl...7e35d0e5f93cb8c
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Kwi 07, 2013 9:42 pm   

iskierka8515

Cytat:
Czy mogę zamknąć konto w banku gdy będę już w PL?


http://www.niedziela.nl/f...pic.php?t=53139


Tak patrze teraz na ten twoj post (wczesniej temat ) i widze , ze na wszystkie pytania ,ktore w nim zadalas mozna bylo bez problemu znalezc odpowiedzi na forum
dlaczego wczesniej tego nie zauwazylam ..? :029:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group