NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dziecko same w domu
Autor Wiadomość
Izula25 
Poczatkujacy
Być albo nie być...


Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 15 Sty 2009
Posty: 40
Skąd: polska
Wysłany: Nie Maj 16, 2010 11:10 pm   dziecko same w domu

Witam Wszystkich.Nie wiem czy ten temat był juz na forum ale ja bynajmniej go nie znalazłam.Jak to jest w NL z zostawianiem dzieci samych w domu.Chodzi mi o to że w polsce można same dziecko zostawic jak ma 7 lat a w NL?Od jakiego wieku to obowiązuje.Sprawa dotyczy mojej koleżanki bo ona jest w holandi a chce zabrac do siebie na wakacje siostrzenice .Ona ma 10 lat i nie wiem jak to sie ma do prawa.Dziękuje za odpowiedzi .
Dodam iż dziewczynki miały by siedzieć 8 godzin same w domu a mają po 10 lat
Ostatnio zmieniony przez Izula25 Nie Maj 16, 2010 11:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aymar 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 508
Wysłany: Wto Maj 18, 2010 7:13 am   

do 12 roku życia dzieci nie mogą przebywac bez opieki podobnie z odprowadzaniem ich do szkoły
_________________
Bóg często nas odwiedza,ale przeważnie nie ma nas w domu...
 
 
alicja2911 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 390
Wysłany: Wto Maj 18, 2010 8:34 am   

Ja tez sie nad tym zastanawialam,bo syna koledzy(7lat) wracaja sami do domu .Dodam ,ze szkola miesci sie przy ruchliwej ulicy.Rozmawialam ze znajomym Holendrem i powiedzial mi,ze jezeli chodzi o jezdzenie rowerem samemu do szkoly to od 6 grupy .
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Wto Maj 18, 2010 8:53 am   

aymar napisał/a:
do 12 roku życia dzieci nie mogą przebywac bez opieki podobnie z odprowadzaniem ich do szkoły
no chyba zartujesz???????/ dzieci co maja 11 i 12 lat jezdza same do sredniej szkoly po kilkanascie km na rowerach ,a niektore pociagami.
_________________
Leven is.
Geven en Nemen.
Meestal nemen we te veel!
 
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Wto Maj 18, 2010 9:35 pm   

Izula25 napisał/a:
Dodam iż dziewczynki miały by siedzieć 8 godzin same w domu a mają po 10 lat


Oczywiście że mogą same siedzieć w domu po 8 godzin dziennie, wyobraźnia tych dzieci nie pozwoli się im nudzić... ja chyba mniej więcej w tym wieku podpaliłam firanki w salonie (a byłam w domu sama tylko godzinkę czy dwie) :119:

Przepraszam, nie mogłam się powstrzymać... sama jestem mamą prawie 8 latki i nie wyobrażam sobie by była w domu sama...
Ostatnio zmieniony przez mamqa Wto Maj 18, 2010 9:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Izula25 
Poczatkujacy
Być albo nie być...


Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 15 Sty 2009
Posty: 40
Skąd: polska
Wysłany: Wto Maj 18, 2010 9:59 pm   

mamqa,moja siostrzenica ma prawie 9 lat i jest nauczona takich żeczy że sorki ale podpalenie czego kolwiek jest nie mozliwe.Swoją drogą to kwestia wychowania,a one sa na tyle mądre że wiedzą co wolno a co nie.Tu chodzi tylko o kwestie prawa,aby nie było problemu z policja.
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Wto Maj 18, 2010 10:55 pm   

od 12 roku zycia.
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Wto Maj 18, 2010 11:20 pm   

no, to cudne wakacje mialyby te dziewczynki - w obcym kraju, siedziec samemu 8h w domu u ciotki, ktora nie ma dla nich czasu, po prostu bosko
nie moglam sie powstrzymac :(
 
 
 
ośmiornica 
Poczatkujacy

Dołączyła: 20 Mar 2010
Posty: 27
Wysłany: Śro Maj 19, 2010 6:32 am   

wyobraźnia dzieci zwłaszcza w towarzystwie jest zaskakująca. Nie liczyłabym na zdrowy rozsądek u 8latki, codziennie przez 8 godzin.
 
 
alicja2911 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 390
Wysłany: Śro Maj 19, 2010 7:47 am   

Jezeli od 12 lat to moze ktos podac jakies zrodlo?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Maj 19, 2010 9:28 am   

Izula25, masz wlasne dzieci ??
czy tylko sie opierasz na wypowiedzicha siostry ze dzieci w wieku 8 lat sa aniolami . A pomysl jakie cuda ty czy twoja siostra w takim wieku wykrecilyscie mamie. i zapytaj np mamy czy bylyscie zlymi corkami???
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
angelika 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 141
Skąd: Holandia, GLD
Wysłany: Śro Maj 19, 2010 11:01 am   

pytalam sie wlasnie ksiegowego (Holendra) i powiedzial mi ze nie ma ustanowionego prawa, ktore mowi dokladnie ze dzieci od X lat moga zostawac same w domu, po prostu kazde dziecko jest inne i samemu trzeba wiedziec czy mozna je zostawic bez opieki.
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Maj 19, 2010 11:20 am   

Mysle ,ze jak Dziecko ma 10 lat to mozna uznac ,ze jest gotowe
by zostac samo w domu , ale na krotko... bo i tak wszystko zalezy od wielu czynnikow
nigdy jednak na cale 8 godzin bez opieki osoby doroslej ....
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Maj 19, 2010 11:35 am   

Izula25 napisał/a:
mamqa,moja siostrzenica ma prawie 9 lat i jest nauczona takich żeczy że sorki ale podpalenie czego kolwiek jest nie mozliwe.Swoją drogą to kwestia wychowania,a one sa na tyle mądre że wiedzą co wolno a co nie.Tu chodzi tylko o kwestie prawa,aby nie było problemu z policja.


Tak, a przypadki po ludziach nie chodza. Ciekawe co zrobia jak, ktoras sie przewroci i rozwali sobie np luk brwiowy? Wsiada do auta i pojada na pogotowie? :lol: Tego tez sa nauczone? Bo po lekarza w Holandii raczej nie zadzwonia ;)
A pozar? A zepsuty kran? Mysl kobieto, bo slabo mi sie robi jak czytam te Twoje wypociny. Zastanawiam sie ile Ty sama masz lat... Z pewnosci 8 latek nie jest w stanie podolac 8-godzinnemu samodzielnemu zyciu. Za wiele nieprzewidywalnego moze sie wydarzyc.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Maj 19, 2010 11:44 am   

oj nie pocmy sie niech kolezanka wezmie dzieci do NL . Jakis sasiad zobaczy ze dzieci calymi dniami siedza bez opieki zadzwoni na jeugdzorg i na policje przyjada zabiora dzieciaki , a kolezanka bedzie wtedy miala problem i bedzie pisala w temacie "odebrali polce dzieci "
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group