NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prawa rodzicielskie ojca do dziecka
Autor Wiadomość
kogut 
Poczatkujacy
Beta

Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 2
Skąd: Amsterdam
  Wysłany: Pią Lip 16, 2010 10:32 pm   Prawa rodzicielskie ojca do dziecka

Witam !
Czy ktoś się orientuje jakie jest prawo rodzicielskie w Holandii do dziecka , zaznaczę ze z matką syna nie jestem po ślubie i że dziecko ma moje nazwisko. Czy to prawda ze trzeba założyć sprawę o prawa rodzicielskie bo w przeciwnym razie nie mam żadnych praw do swojego dziecka?
 
 
Ainka 
Super gaduła
Princess of the Sun


Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 239
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią Lip 16, 2010 11:10 pm   

Zacnzijmy od tego: jakiej narodowosci matka i dziecko? Bo to rozstrzyga jakie prawo stosujemy!

Jesli dziecko ma polskie obywatelstwo to podlega polskim przepisom. Jesli tak, to czy jestes wpisany w akcie urodzenia jako ojciec? Czy przed kieronikiem USC/konsulem oswiadczyles ze jestes ojcem tego dziecka, a jego matka to potwierdzila (jednoczesnie lub w ciagu 3 mcy)? Jesli tak to ty jestes ojcem dziecka - uznales dziecko i masz do niego prawa rodzicielskie. Zgodnie z art. 73 Kodeksu Rodzinnego i Opiekunczego.

O ile sie nie myle Holandia po prostu uznaje akty stanu cywilnego z innych krajow (ale co do tego musisz sie upewnic, bo nie dam glowy), wiec to ty jestes ojcem tego dziecka w swietle prawa (zarowno polskiego jak i holenderskiego).

Jesli dziecko nie jest obywatelem Polski to wtedy trzeba pogrzebac w przepisach kraju, ktorego to dziecko jest obywatelem (kodeks rodzinny, prawo prywatne miedzynarodowe).

Daj mi znacz czy pomoglam!
_________________
...And I am filled
With the sweetest devotion
As I, I look into your perfect face...
Ostatnio zmieniony przez Ainka Pią Lip 16, 2010 11:34 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Sob Lip 17, 2010 8:42 pm   Re: Prawa rodzicielskie ojca do dziecka

kogut napisał/a:
Czy to prawda ze trzeba założyć sprawę o prawa rodzicielskie bo w przeciwnym razie nie mam żadnych praw do swojego dziecka?


takie jest prawo Holenderskie... dotyczy ono osob, ktore nie maja zarejestrowanego zwiazku.
za malo informacji podales, aby udzilic ci szczegolowej odpowiedzi, pod ktore prawo podlegasz.
 
 
kogut 
Poczatkujacy
Beta

Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 2
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Wto Lip 27, 2010 12:32 pm   

Ja i partnerka mamy obywatelstwo polskie , nasze dziecko ma 1,5 roku i urodziło sie w Holandii. Mamy wszyscy zameldowanie w Holandii , dziecko ma moje nazwisko . Podobno nie mam żadnych praw do dziecka !!!! Jak to załatwić ????
 
 
Amissa 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Lip 2010
Posty: 195
Wysłany: Wto Lip 27, 2010 2:10 pm   

Masz prawa do dziecka , poniewaz nikt Ci ich nie odebral- trzeba to zrobic sadownie a ot tak nikt nie ogranicza ani nie odbiera praw rodzicielskich- musi byc powod i sprawa. Kwestia aktualna- to o co dokladnie chodzi ? Czy jestes ojcem dziecka wywiezionego przez matke do Polski ?
_________________
Jadąc za morze klimat zmieniamy, nie siebie. Horacy
 
 
Ainka 
Super gaduła
Princess of the Sun


Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 239
Skąd: Lodz
Wysłany: Wto Lip 27, 2010 3:52 pm   

kogut napisał/a:
Ja i partnerka mamy obywatelstwo polskie , nasze dziecko ma 1,5 roku i urodziło sie w Holandii. Mamy wszyscy zameldowanie w Holandii , dziecko ma moje nazwisko . Podobno nie mam żadnych praw do dziecka !!!! Jak to załatwić ????


Jesli dziecko ma polskie obuwatelstwo to wszystko idzie zgodnie z polskim KRiO. Jesli jestes wpisany w swiadectwie urodzenia dziecka jako ojciec [czyli uznales dziecko przez konsulem/urzednikeim stanu cywlinego, a matka wyrazila zgode] to masz do niego prawa takie same jak matka.

Jak z bezprawnym wywizeniem dziecka za granice - pislama powyzej o Konwencji. Musisz wyslac zgloszenie!
_________________
...And I am filled
With the sweetest devotion
As I, I look into your perfect face...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group