NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kara od pracodawcy
Autor Wiadomość
agnieszka280 
Poczatkujacy

Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 45
Wysłany: Pon Mar 14, 2011 2:25 pm   kara od pracodawcy

Moj synek nagle zachorowal (jak to bywa u maluchow) wiec nie moglam isc do pracy,oczywiscie poinformowalam o tym telefonicznie mojego pracodawce, i uslyszalam ze absolutnie musze przyjsc,ze nie ma nikogo na moje miejsce. Powiedzialam ze nie moge bo nie mam nikogo ,kto zalalby sie dzieckiem, no i uslyszalam ze dostane ostrzezenie na pismie i oczywiscie brak wynagrodzenia za te dni. Co o tym myslicie?
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Mar 14, 2011 5:20 pm   

pierwsze 3 dni chorobowego sa dla pracownika wiec w tym nie ma nic dziwnego ze pierwsze dni beda bez wynagrodzenia .
Co do upomnioenia to raczej dziwne jak na czas zglosilas ze nie mozesz przyjsc . Jezeli po czasie to zglosilas to pracodawca ma prawo ci takowe upomnienie wyslac i jest ona nawet czesto stosowane .
_________________
Zyj!- powiedziala nadzieja - Bez ciebie nie moge - odparlo zycie .......
Ostatnio zmieniony przez Miep Pon Mar 14, 2011 5:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Pon Mar 14, 2011 5:36 pm   

pracodawca nie moze tak robic pierwszy dzien mozesz sobie wziac calamiteit verlof az nie uregulujesz opieki nad dzieckiem
 
 
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
Wysłany: Pon Mar 14, 2011 5:43 pm   

Cytat:
pierwsze 3 dni chorobowego sa dla pracownika

to zależy ,ja np. mam ubezpieczenie z branżowego funduszu emerytalnego i od 1 dnia i kolejne 100% płatne chorobowe
agnieszka280
to zrozumiałe że musiałaś zostać w domu,ONI mogą zostawać w domu choćby nawet zakład miał stanąć z produkcją i zwalniać się bo IM się Shag w aucie rozsypał i muszą posprzątać.
Nie daj się i naucz że zostajesz w domu jak masz chore dzieci.Po jakimś czasie przestaną na to zwracać uwagę.Mogą ci robić problemy,ale nie masz wyjścia.Bądż twarda.Powodzenia
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Pon Mar 14, 2011 5:50 pm   

bobikpl napisał/a:
Cytat:
pierwsze 3 dni chorobowego sa dla pracownika

to zależy ,ja np. mam ubezpieczenie z branżowego funduszu emerytalnego i od 1 dnia i kolejne 100% płatne chorobowe


Dokładnie, ja mam to samo. Ostatnio byłem pięć dni na chorobowym, i kasiorę dostałem 100 % za całe pięć dni.
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Mar 14, 2011 6:02 pm   

Wielu pracodawcow wyplaca za te pierwsze dni pieniazki dla pracownika z jego wlasnych ATV czy dni wakacyjnych ale sa i takie firmy ze nie wyplacaja za pierwsze kilka dni.
http://www.salarisnet.nl/...-bij-ziekte.htm

P.S. Mozliwe ze wy tak macie ale niestety nie kazdy tak ma i pozatym prawo jest prawo i dopusza takowe 2 dni wachtdagen.
_________________
Zyj!- powiedziala nadzieja - Bez ciebie nie moge - odparlo zycie .......
Ostatnio zmieniony przez Miep Pon Mar 14, 2011 6:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Wto Mar 15, 2011 9:19 am   

Kazdy ma na rok 3 dni zorgverlof 95 % platne i 5 dni 70 % .Sa to dni ,ktore mozna wykorzystac na chore dziecko lub meza ,zone .Zobacz w CAO.Malo kto o tym wie i korzysta z tego.
_________________
Leven is.
Geven en Nemen.
Meestal nemen we te veel!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group