NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kupno samochodu a paszport
Autor Wiadomość
AgnieszkaHoorn 
Poczatkujacy

Dołączyła: 21 Sty 2011
Posty: 21
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 1:53 pm   kupno samochodu a paszport

właśnie jestem przed kupnem samochodu. dzisiaj pojechałem z właścicielem (holendrem) na pocztę, żeby załatwić wszystkie papiery. na poczcie chcą mój paszport, albo nici z kupna? dlaczego nie honorują na poczcie tylko dowodu, tylko wołają paszport. gdzie mam się zgłosić o pomoc, jak kupić tu samochód bez paszportu?
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 2:05 pm   

potrzebne jest tylko:
een buitenlandse identiteitskaart (uit een EU/EVA-land) + een recent afschrift uit de GBA

zrodlo:
http://www.rdw.nl/nl/part...egitimeren.aspx

ale standardowo... zalezy na jakiego urzednika trafisz :) moze warto pozormawiac z jego przelozonego.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
AgnieszkaHoorn 
Poczatkujacy

Dołączyła: 21 Sty 2011
Posty: 21
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 2:08 pm   

straszne problemy robią, właśnie mój mąż lata po urzędzie i pyta, bo chcemy kupić to auto, a tu takie problemy, szkoda gadać, legalnie się pracuje, ma się zameldowanie, podatki płacimy a oni wyskakują z paszportem!
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 2:10 pm   

stanowczo zazadaj podstawy prawnej tego wymagania. poczta ma realizowac pewne uslugi w oparciu o zasady ustalone przez odpowiednie urzedy. nie moga sobie wymyslac wlasnych.
jezeli nie chcesz sie klocic to moze sprobuj na innej poczcie. jest ich wszedzie dosc sporo.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 2:35 pm   

A jakby iść z dowodem na inną pocztę?
W tym pięknym kraju tak jest :043:

Potrzeba:
1.Dokument tożsamości czyli dowód lub paszport
2 een recent afschrift uit de GBA-wyciąg o zameldowaniu z gminy kosztuje ok 5-10 euro-tego mają prawo żądać
3 Wydrukować na wszelki wypadek tą stronę RDW co podał zaq
i przemeldować auto,opłata na poczcie ok. 10 euro

Ja kupowałem auta i z hol. prawkiem nie musiałem mieć tego wyciągu-operacje na poczcie trwały parę chwil
A i dodam że w chwilą przerejestrowania auta wygasa ubezpieczenie OC!
Należy więc ubezpieczyć osobiście,telefonicznie lub przez internet
Ostatnio zmieniony przez bobikpl Pią Kwi 08, 2011 2:48 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Sob Kwi 09, 2011 12:08 am   

Jak napisał zaq, wal od razu do przełożonego. Urzędnicy mają obowiązek trzymania się obowiązujących przepisów, a nie własnego widzimisie. Dwa miesiące temu kupowałem auto, wystarczyło prawko holenderskie, plus polski dowód osobisty, na poczcie zeszło mi z pięć minut, włącznie z czekaniem w kolejce ;)
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Sob Kwi 09, 2011 6:42 pm   

Mucha_75 napisał/a:
Jak napisał zaq, wal od razu do przełożonego. Urzędnicy mają obowiązek trzymania się obowiązujących przepisów, a nie własnego widzimisie. Dwa miesiące temu kupowałem auto, wystarczyło prawko holenderskie, plus polski dowód osobisty, na poczcie zeszło mi z pięć minut, włącznie z czekaniem w kolejce ;)
Mucha właśnie inaczej (prościej) jest jak masz holenderskie prawo jazdy, jesli nadal masz polskie prawko to żądają zamiast prawka tylko paszportu.
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Sob Kwi 09, 2011 11:08 pm   

Mucha_75 napisał/a:
Jak napisał zaq, wal od razu do przełożonego. Urzędnicy mają obowiązek trzymania się obowiązujących przepisów, a nie własnego widzimisie. Dwa miesiące temu kupowałem auto, wystarczyło prawko holenderskie, plus polski dowód osobisty, na poczcie zeszło mi z pięć minut, włącznie z czekaniem w kolejce ;)


myslalem,ze w takiej sytuacji wystarczy juz tylko prawko NL jako potwierdzenie - po co dowod?
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Sob Kwi 09, 2011 11:30 pm   

no wiec chyba zalezy to jednak od urzednikow. ja osobiscie kilkakrotnie kupowalam samochod - mam hol. prawo jazdy zaden inny dokument juz nie byl mi potrzebny.
ale jak sprzedawalam samochod osobie z polskim prawem jazdy potrzebowali uitreksel z gemmente i paszport.
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
meetdziura 
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 17
Skąd: Utrecht
Wysłany: Nie Kwi 10, 2011 11:26 am   

Ja też miałem problem przy zakupie auta bo nie miałem paszportu. Kobieta na poczcie się uparła, że muszę mieć paszport bo w systemie ma pozycję "numer paszportu" a nie "numer dowodu". Wytłumaczyłem jej, że nie mam paszportu i go nie potrzebuję. Po kilku minutach rozmowy zadzwoniła po przełożonego który za chwilę przyszedł z księgą procedur i pokazał jej, że ID Card musi też być uznany.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group