NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Urgentie verklaring
Autor Wiadomość
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Kwi 19, 2011 10:00 pm   

stroopwafel napisał/a:
Co jesli jest mala lazienka z prysznicem gdzie nie ma mozliwosci nawet wykapac bobasa?


nic... jak marcin juz wlasciwie odpowiedzal... noworodka kapiesz w wannience, ktora smialo mozesz postawic w pokoju dziennym... czy innym pomieszczeniu...
 
 
ALICE 
Gaduła


Pomogła: 1 raz
Wiek: 104
Dołączyła: 30 Mar 2008
Posty: 109
Skąd: Holandia
  Wysłany: Śro Kwi 20, 2011 8:43 pm   

A ja widzialam jak kapią noworodka w wiaderku :119: Takim przezroczystym Można zobaczyc jak bobas fika :043: nóżkami
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Kwi 20, 2011 8:55 pm   

widzialam , ale to nic nadzwyczajnego w tym kraju, tu troche wieksze wiadro :033:

http://www.wezooz.be/vide...en-in-een-emmer
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 11:53 am   

ALICE napisał/a:
A ja widzialam jak kapią noworodka w wiaderku :119: Takim przezroczystym Można zobaczyc jak bobas fika :043: nóżkami


zgadza sie... to sie nazywa tummy tub... tyle, ze nie kazde dziecko lubi byc w tym kapane
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 2:48 pm   

Można też z dzidziuchem iść pod prysznic.
_________________
Dumny Polak
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 7:01 pm   

Ok bo zboczylismy troche z tematu . Mam szanse dostac mieszkanie z gminy kiedy nie mamy wystarczajacych warunkow (jak juz pisalem 1 salon z kuchnia i 1 mala sypialnia) na 2+1 ?
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 9:10 pm   

stroopwafel napisał/a:
Ok bo zboczylismy troche z tematu . Mam szanse dostac mieszkanie z gminy kiedy nie mamy wystarczajacych warunkow (jak juz pisalem 1 salon z kuchnia i 1 mala sypialnia) na 2+1 ?


no przeciez to nieodpowiednie warunki dla rodziny z dzieckiem
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 10:24 pm   

Nie sadze aby to byl powod aby uzyskac urgentie.
Staralam sie raz o urgentie (medyczna na synka) trudna sprawa nawet bardzo.
Trzeba sie zapisac i od nowa reagowac na wieksze mieszkanie
Ostatnio zmieniony przez ewcia.pol Czw Kwi 21, 2011 10:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
fufu1979 
Nieśmiały użytkownik
Ello

Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 72
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Pon Maj 02, 2011 9:47 am   

Witam wszystkich.Wynajmujemy malenki pokoj za 500e.i rzecz jasna placimy regolarnie,nigdy konfliktow nie bylo a tu nagle wlascicielka kazala sie nam wyprowadzic do konca m-a. Poinformowala nas o tym w sobote po przez sms,a w czesniej tj.czwartek z nia rozmawialam i mowila ,ze nie ma problemu mozemy zostac jak dlugo chcemy i czekac na mieszkanie (jestesmy zapisani w kilku agencjach,od ponad roku).A teraz wyrzuca nas na bruk.Powiedziala ze potrzebuje 3 miejsca w domu bo firma jej meza sie rozrasta i potrzebuje gdzies ludzi ulokowac.Ok rozumie ale wie doskonale ze nie jestesmy tu sami tylko mam tu corke ktora chodzi tu do szkoly i jestem w ciazy zagrozonej,nie mamy juz oszczednosci bo wszystkie poszly na ratowanie naszego dziecka a jezdzilismy do niemiec do lekarza a sam jeden koszt 200e.gdyby dala nam gdzies 3 m-ce.Jestesmy wstanie wynajac mieszkanie bo wakacyjne dostaniemy i zaoszczedzimy troche.A tu teraz taki cios.Ja od konca stycznia czekam na druk M,aby sie rozliczyc Balasting wysyla mi jakies druki inne,wiedza ze mam dostac zwrotu 3150e.jako ze moja corka jest tu zameldowana i chodzi tu do szkoly.Ok do rzeczy mam pyt.czy moge starac sie o jakas pomoc w uzyskaniu mieszkania jakiego kolwiek na czas okreslony?Nawet te 3m-ce.nic wiecej.Potem sobie poradzimy.Prosze o szybka odp.to nie tylko nam pomoze ale innym rodzinom rowniez.Pozdrawiam.
_________________
fatima
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Pon Maj 02, 2011 12:45 pm   

fufu1979, już było tu na forum pisane, nie ma prawa wypowiedzieć Wam umowy z miesięcznym wyprzedzeniem. Też mi się wydawało, że tak można, ale użytkownik Bejupi, wkleił linki, w których wyraźnie stoi jak byk, że minimalny czas wypowiedzenia wynosi 3 miesiące, mało tego przez smsa to może ewentualnie życzyć miłego weekendu. Wypowiedzenie powinno być na pismie, z podaniem przyczyny wypowiedzenia umowy wynajmu. alsjeblieft, link do tamtego tematu http://www.niedziela.nl/f...der=asc&start=0 ;)
Ostatnio zmieniony przez Mucha_75 Pon Maj 02, 2011 12:56 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Pon Maj 02, 2011 7:26 pm   

o mucha_75 na posterunku :)

pytanie tylko czy oni ten pokoj wynajmuja legalnie czyli na pismie maja umowe i czy sa zameldowani ;) bo rownie dobrze moga wyjsc z domu wroca zamki powymieniane i jak udowodnia policji ze oni maja tam prawo zamieszkiwac? jak mozna w 3 osoby w jednym pokoju mieszkac? przeciez taka rodzina wg prawa nl potrzebuje min 3 pokoje ;) zaloze sie ze nie maja meldunku
 
 
fufu1979 
Nieśmiały użytkownik
Ello

Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 72
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Pon Maj 02, 2011 8:44 pm   

bejupi nie masz racji mamy meldunek na tym mieszkaniu tz.to mieszkanie ma 4 pokoje i razem z moja corka jest zameldowanych 8 osob.W Eindhoven jest tak ze nie mozesz pobierac np.chorobowego lub bez robotnego gdy nie masz meldunku.Po za tym gdy zapisywalam core tu do szkoly musialam zameldowac core tu oraz ubezpieczyc sie prywatnie.A biorac na logige fakt ze staram sie o mieszkanie to tez musze miec meldunek.Nie pytalabym o urgenci gdybym nie byla zameldowana proste.Jak piszecie na forum adwokat z socjalu potwierdzil wasza odpowiedz.Wiec sie nie martwie.Ale ten stres zafundowal mi znow krwawienie i bole podbrzusza.Dzis sie los dla nas usmiechnol dostalismy mieszkanie ze spoldzielni mieszkaniowej tz.reagowalismy na mieszkanie do zamieszkania na juz tzw.Direct te huur z Compaen i oddzwonili do nas dzis po 16:00 jest troszke deogie i o dofinansowanie nie mozemy sie starac i tu mam pytanie czy mozemy kogos wziasc na mieszkanie?Wiadoma sprawa aby taniej troszke bylo.Myslelismy o tym aby wziasc kogos jak samotna matke z dzieckiem lub jedna osobe i powiedziec w razie czego ze to kuzyn(ka)?Dziekuje za info.Pozdrawiam.

[ Dodano: Pon Maj 02, 2011 8:52 pm ]
Nie stety nie tylko my jestesmy w takiej sytuacji jest wiele,wiele innych osob ktore tak samo jak my mieszkaja bo nie maja wyjscia.A to mieszkanie co dostalismy jest duuuze wiec na razie jakos damy sobie rade a mysle ze da sie reagowac na tansze mieszkanie.Tak kobiete zrozumialam.Pozdrawiam.

[ Dodano: Pon Maj 02, 2011 10:20 pm ]
Acha jeszcze jedno umowe mamy na pismie.Jestesmy na tym mieszkaniu legalnie.Dziekuje za odpowiedzi.Czytajac forum wielu rzeczy istotnych dowiedzialam sie,nie wychodzac z domu.W Grecji oj nabiegalam sie ale tu jest o wiele latwiej.Jeszcze raz dziekuje.
_________________
fatima
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Maj 03, 2011 4:51 pm   

fufu1979 napisał/a:
mam pytanie czy mozemy kogos wziasc na mieszkanie?


watpie... ale zawsze zapytac o zgode w spoldzielni...
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Maj 03, 2011 5:57 pm   

fufu1979 napisał/a:
tz.to mieszkanie ma 4 pokoje i razem z moja corka jest zameldowanych 8 osob.


8 osob zamaledowanych na mieszkaniu 4 pokojowym - duże musi być te mieszkanie ...

Ale z całego serduszka życze Powodzenia... :083:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
fufu1979 
Nieśmiały użytkownik
Ello

Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 72
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Wto Maj 03, 2011 7:08 pm   

post edytowany

jesli chcesz umiesc post w odpowiednim dziale i temacie co ten post ma wspolnego z tym tematem ?
_________________
fatima
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Maj 03, 2011 8:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group