NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pobicie
Autor Wiadomość
zoutkeet 
Nieśmiały użytkownik
zoutkeet

Wiek: 38
Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 59
Wysłany: Czw Maj 12, 2011 5:36 pm   pobicie

witam serdecznie mam pytanko jakie konsekwencje może ponieść sprawca pobicia w przypadku napadu na ulicy zaznaczam że jest ofierze znany podczas napadu dochodzi do uszkodzeń ciała czy w przypadku zjawienia się policji i obdukcji można dochodzić zadość uczynienia drogą sądową w celu uzyskania odszkodowania? za udzielone informację z góry dziękuję.
_________________
zoutkeet
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Czw Maj 12, 2011 7:33 pm   

Witam,
Prawnikiem nie jestem ale jak uszkodzenie ciała jest trwałe i np nie pozwała pracować itp to nawet chyba o rente można walczyć ...

Nie wiem jak to jest w Nl ale w PL za uszkodzenie ciała można starac sie o odszkodowanie ...
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
skarbus 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 20 Paź 2010
Posty: 76
Wysłany: Pią Maj 13, 2011 9:09 am   

moj znajomy byl kiedys w takiej sytuacji..a mianowicie zostal pobity przez kogos kogo znal byli na to swiadkowie nawet adres tego chlopaka co go pobil dodal ze oni sila wtargneli do mieszkania znajomych i policja po paru tygodniach najzwyczajniej sprawe umorzyla mimo ze pare dni nie mogl pracowac nie mial szans chocby na odzyskanie pieniedzy ktore stracil przez dni ktore musial siedziec w domu.
 
 
zoutkeet 
Nieśmiały użytkownik
zoutkeet

Wiek: 38
Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 59
Wysłany: Pią Maj 13, 2011 4:56 pm   

to trochę dziwne że umorzyli, no ale jeśli znasz holenderski masz zameldowanie, dowód masz adwokata więc możesz i założyć sprawę w sądzie tak mi się bynajmniej wydaje jeśli on niczego nie zrobił w tej sprawię to policja z czasem to umorzy a takie sprawy chyba musisz się starać sam jak obdukcja i sprawa w sądzie.czekam na kolejne podpowiedzi z góry dziękuję.
_________________
zoutkeet
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Pią Maj 13, 2011 6:40 pm   

Nie znam prawa holenderskiego ale wg polskiego najlepiej założyć dwie sprawy tj.karną i cywilną.Policja może umorzyć sprawe karną ale cywilna bedzie sie toczyła dalej.
 
 
XXL 
Poczatkujacy

Dołączyła: 15 Lut 2010
Posty: 5
Wysłany: Śro Maj 18, 2011 9:47 pm   

Z tego co ja się orientuję to w Pl można dochodzic nawet odszkodowania za stratę zęba, po pobiciu, ktory w ogole nie jest nam potrzebny do pracy (no nie do wszystkich prac :) ) więc, za nawet nie trwały uszczerbek na zdrowiu możńa dochodzic odszkodowania. pozdrawiam
 
 
Alexandra88 
Poczatkujacy

Wiek: 35
Dołączyła: 08 Lut 2010
Posty: 11
Wysłany: Sob Maj 28, 2011 1:30 pm   

cześć, najlepiej by było jak byś skontaktował się z prawnikiem i jego zapytał o zdanie. Holandia to nie Polska i wszystko tu jest "inne". Wiem, bo sama mam sprawę w sądzie. Jakby co to pisz na priv. pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group