NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Nie Cze 26, 2011 11:17 pm
Przerejestrowanie auta kupionego w NL i zarejestrowanego wPL
Autor Wiadomość
croowab 
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 8
Wysłany: Pon Kwi 13, 2009 6:45 pm   Przerejestrowanie auta kupionego w NL i zarejestrowanego wPL

Witam
Wiem, że było już kilka podobnych tematów ale nei znalazłem nic na temat przerejestrowania auta kupionego w Nl i zarejestrowanego w Pl.
A dokładniej , w styczniu kupiłem auto w Nl , wywiozłem je i zarejestrowałem w PL.
W maju tego samego roku zameldowałem sie w Nl, tj 4 miesiące później.
teraz chcę te samo auto znowu zarejestrowac w NL.
MOje pytanie jest takie jeżeli ktoś się orientuje jak to jest w takim przypadku z opłata BPM.
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Kwi 13, 2009 6:56 pm   

Auto jest wtedy zwolnione z BPM (pod warunkiem, ze nie otrzymales zwrotu BPM).
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
croowab 
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 8
Wysłany: Pon Kwi 13, 2009 7:04 pm   

Za tydzień wybieram się do duane
a następne pytanie jak mogłem otrzyma zwrot BPM przy zakupie auta w Nl?
a procedura jest taka że najpierw duane a później RDW?
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Kwi 13, 2009 7:08 pm   

1. Czesciowy zwrot BPM jest mozliwy przy eksporcie auta zarejestrowanego po pazdzierniku 2006 http://unfallwagen.net/przepisy/wedlug_krajow/4/
2. chyba tak, ale mozna przekrecic do RDW i sie zapytac
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Pon Kwi 13, 2009 7:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
meetdziura 
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 17
Skąd: Utrecht
Wysłany: Nie Cze 26, 2011 5:41 pm   

Co myślicie o czymś takim:
Planuje zjazd do Polski i chciałbym kupic auto z 2007, pojeździć nim 2tyg na hol blachach a później wyeksportować do Polski i tam zarejestrować. Czy nie będzie problemu ze zwrotem BPM dlatego, że byłem właścicielem tylko przez 2 tyg w holandii i potem wyjechałem? Byłbym jednocześnie sprzedającym i kupującym na export w jednej osobie. Nie chce po roku dostać list z Belastingdienst o zwrot pieniędzy za BPM bo coś tam im nie pasuje.
W komisach nie chcą się za bardzo bawić w ten zwrot i łatwiej byłoby to zrobić samemu.
Pozdrawiam
 
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Pon Cze 27, 2011 11:57 am   

meetdziura napisał/a:
Co myślicie o czymś takim:
Planuje zjazd do Polski i chciałbym kupic auto z 2007, pojeździć nim 2tyg na hol blachach a później wyeksportować do Polski i tam zarejestrować. Czy nie będzie problemu ze zwrotem BPM dlatego, że byłem właścicielem tylko przez 2 tyg w holandii i potem wyjechałem? Byłbym jednocześnie sprzedającym i kupującym na export w jednej osobie. Nie chce po roku dostać list z Belastingdienst o zwrot pieniędzy za BPM bo coś tam im nie pasuje.
W komisach nie chcą się za bardzo bawić w ten zwrot i łatwiej byłoby to zrobić samemu.
Pozdrawiam


nie ma problemu bo jak kupujesz na export to odrazu tego samego dnia sie ubiegasz o zwrot...w momencie jak jestes wlascicielem i go exportujesz to nie jestes sprzedajacym i kupujacym tylko poprostu jestes wlascicielem i exportujesz samochod...roznica polega na tym,ze robisz wszystko samemu a nie jak przy exporcie odrazu przy pomocy komisu czy dealera...

a nie lepiej odrazu na export jak mowisz 2 tygodnie - po co Ci placic podatek drogowy itd...
 
 
meetdziura 
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 17
Skąd: Utrecht
Wysłany: Pon Cze 27, 2011 4:51 pm   

Tak, tylko przy ubieganiu się o zwrot BPM potrzebny jest sprzedający i kupujący i ich dane wpisuje się w formularzach więc w moim przypadku byłbym jednocześnie tym i tym. Zjeżdżam za 3 tyg więc dlatego chciałbym pojeździć chwilkę na hol blachach. Pozdr
 
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Pon Cze 27, 2011 5:39 pm   

jak najbardziej mozesz tez sie ubiegac o zwrot BMP jako wlasciciel, ktory eksportuje swoj na stale...znajomy holender tak robil bo ma tez dom w monaco (fajnie by tam bylo miec dom :043: ) i tam sobie samochod wywiozl

jak jedziesz za 3 tygodnie to ja bym sie nie bawil...poczekaj tydzien kup samochod i jezdzij nim 2 tyg na tymczasowych..chyba,ze sie boisz,ze go ukradna..

a jak masz jeszcze watpliwosci to zadzwonc do VWE +31 (0)72 576 7000 i oni Ci wszystko powiedza albo udaj sie do biura: http://www.vwe.pl/Miejsc-...ty-obslugi.aspx
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group