NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
prosze o tłumaczenie nazw chorob na jez holenderski
Autor Wiadomość
kasianl
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 80
Skąd: Tilburg
Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 11:48 am   

wielkie dzieki mario i ten link jest również pomocny od Renaty.jeszcze raz dziekuje!Pozdrawiam!
_________________
Nigdy nie mów.....Nigdy!
 
 
Kukawka
Poczatkujacy


Dołączył: 09 Mar 2007
Posty: 47
Skąd: Maastricht
Wysłany: Pon Paź 15, 2007 6:07 pm   

mariodsl napisał/a:
Renata popraw link i moze byc dala z Holenderskim :) to nie UK czy USA czy Australia :)


Niderlandzki jest wciaz tak malo polularny ze trudno nawet o dobry slownik a dopiero medyczny. Holendrzy studiuja medycyne po angielsku wiec w zupelnosci wystarcza nazwy angielskie.
_________________
Be nice or leave -
Thank you
 
 
mariodsl
Super gaduła

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 231
Wysłany: Pon Paź 15, 2007 6:45 pm   

Kukawka napisał/a:

. Holendrzy studiuja medycyne po angielsku wiec w zupelnosci wystrcza nazwy angielskie.

A Polacy po arabsku studiuja ? :lol: :roll:
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pon Paź 15, 2007 10:26 pm   

A polacy studiuja w Polsce w jezyku polskim a nie angielskim :P

Kukawka czy na terenie calej Holandii mozna studiowac medycyne w jezyku angielskim, dobrze to zrozumialam? Wydawalo mi sie ze niderlandzki jest jezykiem urzedowym wiec i na studiach tez...

Ale to w sumie by wiele wyjasnialo dlaczego ja wszedzie w szpitalach, kinikach z kazdym moge sie dogadac po angielsku bez problemow :)
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Pon Paź 15, 2007 10:53 pm   

renata H w Holandii mozna studiowac bardzo duzo kierunkow po angielsku ,mam kolezanki Holenderki ,ktore studiuja po angielsku ,sa szkoly srednie ,gdzie wykladowym jezykiem jest angielski , w Holandii nawet ten co wywozi smieci umie po niemiecku i angielsku
 
 
 
mariodsl
Super gaduła

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 231
Wysłany: Pon Paź 15, 2007 11:28 pm   

To ze mozna wcale nie oznacza ze studiuja i to wiekszość , wcale mi sie nie wydaje ze by lekarze holenderscy tak studiowali , jednak wydaje mi sie lepiej studiowac w swoim ojczystm jezyku.
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 11:00 am   

Ok, rozumiem ze jezyki obce sa tu obowiazkowe... Polozna w szpitalu rozmiawiala plynnie po angielski i niemiecku a francuski i hiszpanski juz zapomniala bo po zakonczenou szkoly miala mniej z tym kontaktu...

jestem troszeczke zaskoczona ze w NL studiuje sie medycyne w angielskim ale to w sumie jest dobre - przynajmniej dla mnie :) Zastanawiam sie tylko kiedy holendrzy zapomna swojego jezyka skoro wszedzie sie posluguja angielskim? do tej pory to tylko raz spotkalam jedna pana nie potrafila mowic po angielsku, tzn jeszcze kilka starszuszkow ale tak nigdy nie mialam problemow by z kims rozmawiac w ang... Czyzby niedlugo jezyk ang wyprze holenderski? bedzie to tylko jezyk dla mniejszosci holenderskiej...mieszkajacej w Holandii?
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 1:10 pm   

De opleiding Geneeskunde is grotendeels een Nederlandstalig programma.
http://www.unimaas.nl

tak wiec kierunek ten jest w wiekszej czesci w jezyku Niderlandzkim... aczkolwiek nie zaprzeczam, ze kierunek ten moze byc w calosci w jezyku angielskim...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group