NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kupno mieszkania - skladanie oferty
Autor Wiadomość
marek_popczyk 
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Maj 2011
Posty: 37
Wysłany: Czw Sie 11, 2011 2:13 pm   kupno mieszkania - skladanie oferty

witam

czy ma ktos moze wzor, jak powinna wygladac oferta kupna mieszkania? otoz znalazlem mieszkanko swoich marzen i chce mojemu makelarowi (pisemnie) zlozyc oferte w ktorej zawarta jest cena, ktora jestem gotow za mieszkanko zaplacic. wiem, ze w takiej ofercie powienienem wspomniec, ze taka kwoete zaplace tylko wowczas, gdy bank udzieli mi kredytu. jakies inne wzmianki?
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Sie 11, 2011 4:02 pm   

wcale nie musisz mowic, ze zaplacisz to jak ci bank udzieli kredytu... bo jest to oczywiscte... jest to rowniez jeden z podpunktow w umowie kupna - sprzedazy... ale taka mowe to sporzadza sprzedajacy...

wystarczy jak powiesz swojemu maklerowi, ze to jest max. co ty chcesz za ten dom zaplacic
 
 
Tereza 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 10 Sty 2008
Posty: 78
Wysłany: Czw Sie 11, 2011 4:09 pm   

ja złozyłam oferte przez telefon- i tak odbywały sie całe negocjajce.

w umowie kupna jest paragra z datą, do kótrej trzeba potwierdzić hipotekę. Po tej dacie nie mozna wycofac sie bez kosztów z zakupu z powodu niedostania hipoteki.
 
 
Damianos 
Gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Cze 2009
Posty: 173
Wysłany: Czw Sie 11, 2011 6:31 pm   

Tereza napisał/a:
w umowie kupna jest paragra z datą, do kótrej trzeba potwierdzić hipotekę. Po tej dacie nie mozna wycofac sie bez kosztów z zakupu z powodu niedostania hipoteki.

Ale można ten termin przesunąć, jeżeli jeszcze nie ma odpowiedzi z banku o kredycie bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.
 
 
marek_popczyk 
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Maj 2011
Posty: 37
Wysłany: Czw Sie 11, 2011 8:02 pm   

witam
wielkie dzieki za odzew. tak tez zrobilem, zadzwonilem do agenta i ten powiedzial mi, ze ma juz jedna oferte i ze musze ja przebic (i tak ponizej vragprijs). i tak sie zastanawiam... jak to dziala? powiedzmy, ze zaproponuje wyzsza cene, potem ktos znow mnie przebije, potem ja itp... i do kiedy tak? przez pol roku czy moze tydzien?
ktos z Was sie moze ortientuje, czy istenieje jakis termin/pierwszensto/etc podzas ktorego mieszkanie ma byc sprzedane? czy moze sa jakies zasady, ktore tym kieruja?

[ Dodano: Czw Sie 11, 2011 8:03 pm ]
btw, mieszkanko jest ciagle dostepne na fundzie, wiec podejrzewam, ze kolejni zainteresowni tez moga sie wlaczyc do licytacji?
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Czw Sie 11, 2011 8:20 pm   

wiesz to dziala tak jak na calym swiecie zasada kto da wiecej-
logiczne jest ze sprzedajacemu zalezy na jak nawyzszej kwocie wiec jesli ktos cie przebil mozesz oczywiscie tez go podbic - sam ustalasz sobie swoj wlasny prog- nie wiem czy juz masz wyliczona ewentualna kwote kredytu jaka ci przyzna bank- jesli nie to trudniejsza sprawa bo sam nie znasz swoich mozliwosci. a co do ltrwania takiej licytacji... sprzedajacy w kazdej chwili moze ja przerwac decydujac sie na jakas oferte.
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pią Sie 12, 2011 11:02 am   

marek_popczyk, wydaje mi się (słyszałem od paru osób), że tutaj jest prawnie zabronione prowadzenie negocjacji równocześnie z kilkoma osobami. Makler sprzedającego może negocjować z kolejną osobą dopiero gdy negocjacje z Tobą zakończą się fiaskiem. Niektórzy wykorzystują to tak, że składają ofertę, sprzedający odpowiada, a oni potem niby długo myślą, blokując w ten sposób możliwość sprzedaży komuś innemy i grając na czas wywierając tym presję na sprzedającym.
_________________
Dumny Polak
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Sie 12, 2011 1:58 pm   

jso napisał/a:
marek_popczyk, wydaje mi się (słyszałem od paru osób), że tutaj jest prawnie zabronione prowadzenie negocjacji równocześnie z kilkoma osobami. Makler sprzedającego może negocjować z kolejną osobą dopiero gdy negocjacje z Tobą zakończą się fiaskiem.


z tego co wiem... to wlasnie tak jest...

kiedys jak kupowalismy mieszkanie... to wlasnie makler nam powiedzial, ze ktos juz zlozyl oferte... ale gdyby sie z ta osoba nie dogadali to sie z nami skontaktuje...
 
 
marek_popczyk 
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Maj 2011
Posty: 37
Wysłany: Sob Sie 13, 2011 9:21 am   

jso, Duuvelke, tak wlasnie jest. spoznilem sie ze zlozeniem oferty (de facto oddzwonilem do agenta 3 godziny po obejrzeniu mieszkania). bywa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group