NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy grozi nam grzywna albo cos gorszego???
Autor Wiadomość
Ariana 
Poczatkujacy

Dołączyła: 23 Sie 2011
Posty: 6
  Wysłany: Wto Sie 23, 2011 1:04 pm   Czy grozi nam grzywna albo cos gorszego???

Witam serdecznie...
Mam nadzieje,ze ktos bedzie umial udzielic mi odp. bo mam taki chaos w glowie,ze nie daje rady..Mieszkam z chlopakiem w jego mieszkaniu (jego wlasnosciowe).Zameldowana tez jest moja kolezanka z dziecmi ale nie mieszka u nas..Dzis przyszla kontrol i powiedzielismy prawde.Zastanawiamy sie,czy bedziemy musieli poniesc jakas kare,ze zameldowana u nas osoba nie mieszka z nami..Czy któs moze mi pomóc??
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Sie 23, 2011 2:42 pm   

Ariana,

ale skoro kolezanka jest zameldowana to w czym problem? , nawet nie wiem czy powinniscie sie z tego, tym ktorzy przyszli na kontrole tlumaczyc ,bylo by zle
gdyby zastali wszystkich w domu, i okazalo sie, ze tylko Wy jstescie w nim zameldowani
moze sie mle ,ale naprawde nie widze problemu
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Wto Sie 23, 2011 2:46 pm   

Co to za kontrole? Chodzą sobie tak po prywatnych mieszkaniach sprawdzać kto jest zameldowany?
_________________
Dumny Polak
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Wto Sie 23, 2011 2:59 pm   

tak jak powiedzial Gochna- w odwrotnej sytuacji tak ale w tym wypadku to przeciez i tak jestescie po stracie placac dodatkowe koszty za zameldowane osoby, ktore defakto u was nie mieszkaja.
Nie obawiaj sie - nie bedzie zadnej kary!
- takie kontrole owszem chodza- sprawdzaja czy na mieszkaniach nie ma jakis niezaledowanych osob, czy nie ma przeludnienia itp...
przeszlam juz 3 takie kontrole
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
Ariana 
Poczatkujacy

Dołączyła: 23 Sie 2011
Posty: 6
Wysłany: Wto Sie 23, 2011 3:28 pm   

Dziekuje Wam za odpowiedzi...Przepraszam z góry,ze tak chaotycznie pisze ale ja po prostu nie mam o niczym pojecia...Napisze jeszcze raz jak to mniej wiecej wyglada...
A wiec mój partner kupil to mieszkanie (hipoteka)..Ja tu u niego wynajmuje pokój (nie mam pojeci,czy to sie równa tym samym,ze jestem zameldowana czy jak..).Zameldowalismy tez kolezanke z jej 2 dzieci (tzn. ona tez tak jak ja wynajmuje pokój jednak nie mieszka).Kolezanka potrzebowala tego adresu,zeby dostawac miesiecznie na dzieci pieniadze-zreszta mielismy jej tylko pomóc na pare miesiecy,wiec pomyslelismy-czemu nie.
Dzis z rana przylo do nas 2 ludzi-kobieta i mezczyzna,przedstawili sie,pokazali jakies plakietki..Pytali sie kto tu jest zameldowany,wiec partner podal,ze ja on i kolezanka,która nie mieszka z nami..Jest tu tez moja siostra ale ona jest tylko na wakacjach,wiec mam nadzieje,ze to nie bedzie problem-jest tu dopiero tydz. no ale na wakacje chyba mogla przyjechac nie???
Ludzie Ci pospisywali wszystko i na koniec powiedzieli,czy zdajemy sobie sprawe,ze nie moze byc tak,ze ktos kto jest tu zameldowany-nie mieszka tu...
Po chwili zadzwonila kolezanka,ze byli z wizyta i u niej i ze byli to ludzie z Socjale Zaken czy jakos tak...
Nie mam pojecia czego sie spodziewac,mam nadzieje,ze nie bedziemy musieli placic zadnej kary ale ja sie w ogóle na tym nie znam..Próbuje czytac ale juz mi sie wszystko placze...Jeszcze raz przepraszam za te chaotyczne pisanie i dziekuje za odpowiedzi...
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Wto Sie 23, 2011 6:55 pm   

jso napisał/a:
Co to za kontrole? Chodzą sobie tak po prywatnych mieszkaniach sprawdzać kto jest zameldowany?


Tak, chodzą takie kontrole. u mnie ostatnio też był pan z gminy i sprawdzał, kto faktycznie mieszka. Chodzą też kontrole dotyczące czystości w mieszkaniu. Zaglądają nawet za od lat nie odsuwaną kuchenkę, i w razie czego wlepiają mandaty. Właściciel naszej chaty dostał 500 e, pomimo, że w zasadzie syfu nie było. No ale kto sprząta za kuchenką czy lodówką?
_________________
<cenzura>
 
 
Ariana 
Poczatkujacy

Dołączyła: 23 Sie 2011
Posty: 6
Wysłany: Wto Sie 23, 2011 8:07 pm   

Od tej kolezanki slyszalam,ze grozi nam i jej kara 5tys. euro ale mam jeszcze nadzieje,ze to nieprawda..
 
 
duYster 
Super gaduła
Uwaga Baba!


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 247
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Sie 23, 2011 8:56 pm   

Hmm, ciekawe kto was podkablowal, jakis zyczliwy sasiad? :)
Jesli kolezanka jest u was zameldowana a mieszka gdzie indziej z np. mezem czy chlopakiem i jest zameldowana jako samotna matka to szanse sa spore ze dostanie grzywne i bedzie musiala otrzymane pieniadze zwrocic.
Aha- tak na chlopski rozum, to jej raczej kara grozi- nie wam
_________________
Racja jest jak dupa, kazdy ma swoja...
Ostatnio zmieniony przez duYster Wto Sie 23, 2011 8:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ariana 
Poczatkujacy

Dołączyła: 23 Sie 2011
Posty: 6
Wysłany: Wto Sie 23, 2011 9:46 pm   

Tak wlasnie jest...Jest u nas 3,5 mies. zameldowana z dziecmi i dostaje na nie pieniadze z uitkiringu..Mieszka na innym adresie z konkubentem.Nie wiem skad ona wie,ze my tez dostaniemy kare 5tys.euro....Moze dlatego,ze nam placi miesiecznie za ten adres i to jest nielegalne??? No ale to chyba normalne,ze za adres sie placi nie? Ja tez place z tym,ze tu mieszkam...Za pare dni idziemy ja wymeldowac ale i tak juz zaczynam przyzwyczajac sie do mysli,ze strace 5 tys.euro
 
 
dratewka 
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 18
Wysłany: Wto Sie 23, 2011 11:13 pm   

niewieze, a co wy mysleliscie, ze domeldujecie sobie kogos i ok, aaaaaa no tak ale kasa byla dodatkowa, poprostu parodia jakas.


a kto kontroluje czystosc w mieszkani? tylko nie piszcie ze jakis gosc z gemente :031:
 
 
 
RegulatorZMarsa 
Poczatkujacy
Geyzerella Vulgaris

Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 4
Skąd: Z Marsa
Wysłany: Wto Sie 23, 2011 11:31 pm   

Pierwsze słyszę o kontrolach czystości w mieszkaniach... Na bungalowach to i owszem jest cuś takiego ale w moim prywatnym publicznym mieszkaniu? Paranooja.
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 49
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Wto Sie 23, 2011 11:32 pm   

dratewka napisał/a:

a kto kontroluje czystosc w mieszkani? tylko nie piszcie ze jakis gosc z gemente :031:


Pewnie chodzi o zaleganie gryzoni i robactwa. Pytanie, czy mam takiego delikwenta obowiązek wpuscić, do mojego własnego mieszkania. W Polsce wiadomo że nie, a tutaj nie wiem jakie są przepisy w tym kierunku.
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Wto Sie 23, 2011 11:35 pm   

bagniaczka napisał/a:
Chodzą też kontrole dotyczące czystości w mieszkaniu. Zaglądają nawet za od lat nie odsuwaną kuchenkę, i w razie czego wlepiają mandaty.


Że co??? Jak mi coś takiego przyjdzie do domu to już czuję, że ich poobrażam, bo nie wytrzymam. Na jakichś koloniach jestem czy co? Jeśli to prawda, to naprawdę trzeba się z tej fasady wolności wynosić.
_________________
Dumny Polak
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Śro Sie 24, 2011 12:32 am   

Widzę, że syf w mieszkaniu Was ruszył :D Żartuję :) Ale serio jakiś czas temu przyszedł gość, do końca nie wiem, czy z gminy, czy innej instytucji z gminą powiązanej. Powciskał w jakieś kąty preparaty przeciwko robactwu. to ok. Ale zaglądał wszędzie. No i potem się dowiedziałam, że właściciel chaty dostał 500 e mandatu. Nie wiem, czy musiał go wpuścić, ale skoro to zrobił, to chyba tak. Zresztą mówił mi, że taki kontroler może się zawsze pojawić. No a przcież to jest jego prywatne mieszkanie, tyle, że je wynajmuje.
_________________
<cenzura>
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Śro Sie 24, 2011 5:31 am   

Jeszcze brakuje kontroli tego czy każdy umył się za uszami i założył czyste skarpetki (oczywiście pod rygorem mandatu).

Już postanowiłem, że jeśli pojawią się u drzwi podobni jegomoście to powiem im, że jak chcą wejść to muszą wrócić z policją, bo ja egzekwowania podobnych idiotyzmów (obrażających mnie jako samodzielną osobę dorosłą) im dobrowolnie ułatwiać nie będę.
_________________
Dumny Polak
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group