NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sytaucja w Holandii - Terazniejszosc i przyszlosc
Autor Wiadomość
trOnk12 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 28
Wysłany: Pon Sie 22, 2011 12:02 pm   Sytaucja w Holandii - Terazniejszosc i przyszlosc

Witam przegladajac tematy na telegraaf.nl przegladam najczesciej te dotyczace ekonomi i finansow z tego co widze w Holandii jest coraz gorzej , wiadomo kryzys euro :) dlatego chcialbym zapytac czy w niemczech naprzyklad sa takie ciecia ?? oszczedzanie pieniazkow itd ?? jak widzicie sytuacje za 35 lat w Holandii ?? Jak sie wam widzi ten pesymizm mieszkancow Holandii , sa strasznie negatywnie nastawienie jezeli chodzi o ekonomie swojego kraju , mam mieszane mysli dlatego chcialbym wiedziec jak to jest w niemczech tak samo oszczedzaja ?? Bo slyszalem od mojego kolego mieszkajacego w niemczech ze gorzej niz w Holandii atakauja ich podatkami i innymi sprawami :)

DZIEKI ZA ODPOWIEDZI
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Pon Sie 22, 2011 3:52 pm   

Niestety w Niemczech jest gorzej , podniesiono podatek z 16 na 19 % ,zjednoczenie niemiec kosztowalo i kosztuje bardzo duzo pieniedzy
Wszyscy juz maja dosc Euro , bo od tego momentu zrobilo sie dwa razy drozej
Co bedzie za 35 lat tego nikt nie wie

monika
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Pon Sie 22, 2011 4:12 pm   

co bedzie za 35 lat? szczerze powiem jakos mnie to nie interesuje - pradopodobnie bede juz sproszkowana.
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Pon Sie 22, 2011 4:55 pm   

najlepszy sposob to teraz mieszkac w niemczech i pracowac w nl
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Pon Sie 22, 2011 4:59 pm   

Jeśli patrzeć na historię kraje takie jak Niemcy, Francja czy Holandia zawsze były bardziej do przodu niż np. Hiszpania czy Węgry.

Niedawno przestałem wierzyć, że w Polsce będzie tak samo jak choćby we wschodnich Niemczech. Tu nie chodzi o kraj tylko o ludzi i podejście do życia. Dopóki w Polsce będzie przyzwolenie na złodziejstwo i przymakanie na to oczu dalej będzie jak było.

Za 35 lat to biorąc dziś hipotekę na 270 tysięcy euro będę miał swoje 50 letniemieszkanie w NL. Nie warto.

Żałuję że urodziłem się w 85 roku, gdyby to był np 70 to na pewno byłoby mi lepiej nie mówiąc o 50 tym.
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Pon Sie 22, 2011 6:23 pm   

Estamos napisał/a:
Jeśli patrzeć na historię kraje takie jak Niemcy, Francja czy Holandia zawsze były bardziej do przodu niż np. Hiszpania czy Węgry.

Niedawno przestałem wierzyć, że w Polsce będzie tak samo jak choćby we wschodnich Niemczech. Tu nie chodzi o kraj tylko o ludzi i podejście do życia. Dopóki w Polsce będzie przyzwolenie na złodziejstwo i przymakanie na to oczu dalej będzie jak było.

Za 35 lat to biorąc dziś hipotekę na 270 tysięcy euro będę miał swoje 50 letniemieszkanie w NL. Nie warto.

Żałuję że urodziłem się w 85 roku, gdyby to był np 70 to na pewno byłoby mi lepiej nie mówiąc o 50 tym.


ta akurat wtedy bys tu nie mogl przyjechac bez wizy
 
 
auger 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 50
Skąd: Dordrecht
Wysłany: Pon Sie 22, 2011 7:45 pm   

agata napisał/a:
co bedzie za 35 lat? szczerze powiem jakos mnie to nie interesuje - pradopodobnie bede juz sproszkowana.

A dzieci masz? Pomyśl o nich...
_________________
:-)
 
 
 
doronio 
Super gaduła
->OPOLE.ZWM<-


Pomógł: 10 razy
Wiek: 39
Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 347
Skąd: Amsterdam/Opole
Wysłany: Pon Sie 22, 2011 9:16 pm   

agata napisał/a:
co bedzie za 35 lat? szczerze powiem jakos mnie to nie interesuje - pradopodobnie bede juz sproszkowana.

Ręce opadają.
_________________
Pomóż
http://www.poomoc.pl
 
 
 
duYster 
Super gaduła
Uwaga Baba!


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 247
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Sie 22, 2011 9:17 pm   Re: Sytaucja w Holandii - Terazniejszosc i przyszlosc

Ciesz sie zyciem a nie martw sie na zapas :033:
_________________
Racja jest jak dupa, kazdy ma swoja...
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Pon Sie 22, 2011 11:10 pm   

doronio napisał/a:
agata napisał/a:
co bedzie za 35 lat? szczerze powiem jakos mnie to nie interesuje - pradopodobnie bede juz sproszkowana.

Ręce opadają.


a niby dlaczego?
jaki mam na to wplyw?
dla mie wazne jest to co sie teraz dzieje no najwyzej w najblizszej 10-ciolatce ale za 35 lat- wybacz - prawopodobnie nie dozyje, a dziecko- owszem mam - on juz tez bedzie prawie w wieku emerytalnym wiec co mam sie o niego martwic.
no tak powinnan teraz pomyslec o ewentualnych wnukach a moze prawnukach.....
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
Ostatnio zmieniony przez agata Pon Sie 22, 2011 11:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
trOnk12 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 28
Wysłany: Śro Sie 24, 2011 12:36 am   

Tez slyszalem o opcji mieszkania w niemczech i pracy w Holandii ale patrzac na cenny mieszkan w sumie roznice sa nie az tak duze , moze zle patrze :)

Dzieki za odpowiedz jezeli chodzi o niemcy :) czyli dobre plotki slyszalem podatki podnosza i tak jak mowisz zjednoczenie kosztuje :) no tak dzieki :) hehe ja w sumie tez jakos tak neutralnie jestem nastawiony co do przyszlosci tylko o dzieci mi chodzi :)
 
 
doronio 
Super gaduła
->OPOLE.ZWM<-


Pomógł: 10 razy
Wiek: 39
Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 347
Skąd: Amsterdam/Opole
Wysłany: Pią Sie 26, 2011 1:51 am   

agata napisał/a:
doronio napisał/a:
agata napisał/a:
co bedzie za 35 lat? szczerze powiem jakos mnie to nie interesuje - pradopodobnie bede juz sproszkowana.

Ręce opadają.


a niby dlaczego?
jaki mam na to wplyw?
dla mie wazne jest to co sie teraz dzieje no najwyzej w najblizszej 10-ciolatce ale za 35 lat- wybacz - prawopodobnie nie dozyje, a dziecko- owszem mam - on juz tez bedzie prawie w wieku emerytalnym wiec co mam sie o niego martwic.
no tak powinnan teraz pomyslec o ewentualnych wnukach a moze prawnukach.....


To po co rządy krajów debatują np. nad globalnym ociepleniem? skoro konsekwecje takowego będą dopiero za xxx lat. W sumie najważniejsze jest czubek własnego nosa. Niechodzi tutaj o temat tylko o podejście do przyszłości.
Jakby ludzie nie myśleli o dalekiej przyszłości to byś pewnie teraz nie siedziała na tym forum i nie pisała byś na tej nowiutkiej klawiaturze Logitecha.
_________________
Pomóż
http://www.poomoc.pl
 
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Pią Sie 26, 2011 10:41 am   

Jakby ludzie nie myśleli o dalekiej przyszłości to byś pewnie teraz nie siedziała na tym forum i nie pisała byś na tej nowiutkiej klawiaturze Logitecha.
_________________
Masz racje- ale kto wie czy nie bylabym szczesliwsza.
bez pogoni za dobrobytem, bez ciaglej gonitwy, bez checi posiadania
bo jak nie pragnac czegos co jest w zasiegu reki,
moze bez tych wszystkich dobrodziejstw bylibysmy bardziej zyczliwi i serdeczni
i wazniejsze niz czubek wlasnego nosa bylby drugi czlowiek?
kto wie?
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
trOnk12 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 28
Wysłany: Pią Sie 26, 2011 3:44 pm   

Odnosicie sie do innego tematu : ) ale mimotego dziekuje za dobry udzial w temacie temacik mozna zamknac a nawet usunac :) gdzys mam nowy temacik w ktorym chetnie zobacze odpowiedzi
 
 
doronio 
Super gaduła
->OPOLE.ZWM<-


Pomógł: 10 razy
Wiek: 39
Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 347
Skąd: Amsterdam/Opole
Wysłany: Pią Sie 26, 2011 4:28 pm   

agata napisał/a:
co bedzie za 35 lat? szczerze powiem jakos mnie to nie interesuje - pradopodobnie bede juz sproszkowana.

agata napisał/a:
wazniejsze niz czubek wlasnego nosa bylby drugi czlowiek?

:038:
_________________
Pomóż
http://www.poomoc.pl
Ostatnio zmieniony przez doronio Pią Sie 26, 2011 4:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group