NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stałe opłaty za prąd/gaz
Autor Wiadomość
kuduaty 
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 6
Wysłany: Nie Wrz 04, 2011 5:04 pm   Stałe opłaty za prąd/gaz

Witam ponownie!

Czy jakaś dobra dusza może powiedzieć mi, ile wynoszą stałe, miesięczne opłaty w Green Choice?
Na stronie GC znalazłem informacje, z których wynika, że będę płacił ponad €40 co miesiąc za sam fakt, że korzystam z ich usług + zużycie (w poprzednim, skromnym miesiącu wyszło mi 100 kWh + 20 m3), co w sumie daje mi €70, licząc według cennika.
Porównywarki ofert, z kolei, przy tym zużyciu mówią, że powinienem płacić €40 miesięcznie.
Komu mam ufać!? ;-)
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Nie Wrz 04, 2011 5:42 pm   

40e + 70e razem 110e miesiecznie to nromalna oplata

wiadomym jest ze oplata za liczniki i przesyl stanowi duza czesc miesieczneggo rachunku zwlaszczza jezeli ktos malo mediow zuzywa

a porownywarki moga uwzgledniac promocje gdzies u ktoregos z dostawcow pradu takie porownywarki to przez okno mozna wyrzucic
myslales zze za poldarmo bedziesz mial swiatlo i gaz?
Ostatnio zmieniony przez bejupi Nie Wrz 04, 2011 5:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kuduaty 
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 6
Wysłany: Nie Wrz 04, 2011 6:46 pm   

Nastawiałem się na €120 miesięcznie, więc nie jest to dla mnie wielkim szokiem. Chciałem się jedynie upewnić.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za przemiłą, wyczerpującą, rozwiewającą wszelkie wątpliwości odpowiedź. :-)
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Nie Wrz 04, 2011 7:11 pm   

bejupi nie wiem czyś Ty chłop czy baba ale wiem, żeś imbecyl.
Możesz podejdziesz i obejdziesz pytającemu licznik, skoro Ci nie głupio o takie głupoty pytać?
Żenua. :062:
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Nie Wrz 04, 2011 7:23 pm   

kuduaty napisał/a:
Nastawiałem się na €120 miesięcznie, więc nie jest to dla mnie wielkim szokiem. Chciałem się jedynie upewnić.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za przemiłą, wyczerpującą, rozwiewającą wszelkie wątpliwości odpowiedź. :-)


teraz jest to ok 110e a w zimie sie zrobi 130e bo dojdzie wiecej gazu bo bedziesz ogrzewal i wiecej za prad bo krotsze dni
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Wrz 04, 2011 8:34 pm   

kuduaty,

byc moze teraz placisz za duzo, ale bywa , ze po rocznym rozliczeniu, czasem otrzymuje sie zwrot pieniedzy

a firma od ktorej kupujesz gaz i prad , ustalla nowa, mniejsza stawke

moja , stala oplata to 44 euro /m
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Wrz 04, 2011 8:54 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Nie Wrz 04, 2011 9:22 pm   

chcialabym sie dolaczyc do tematu.

mam podpisany kontrakt z nuon (niby dobrze sie w niego wczytalam... ale wyszla mala niespodzianka)

1. podpisalam kontrakt vast na 3lata (jesli dobrze zrozumialam, to nie powinna cena zmienic sie przez 3 lata, a tu tydzien temu dostaje nowa fakture ktorej koszt podniesiony jest o 20 euro!) zaznaczam ze to zwykla faktura a nie jakies tam extra koszty adm.

2. zalapalam sie specjalnie na ta akcje half jaar GRATIS (gas/elektra), po fakcie okazalo sie ze to nie jest tak ze ja nie place pol roku tych rachunkow, ale co roku oni beda robili rozliczenie i wtedy dostane 2 miesiace odliczenia. i nic...

oczywiscie zadzwonie, ale moze ktos z forumowiczow mial taki problem z nuonem (wiem,wiem stawki sie zmienily, no ale vast to vast?!
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Nie Wrz 04, 2011 9:27 pm   

vast znaczy ze masz kontrakt na 3 lata a nie ze ceny sie nie zmienia
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Nie Wrz 04, 2011 9:41 pm   

dobra napisze inaczej kontrakt na ENERGIE VOOR EEN VASTE PRIJS
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Nie Wrz 04, 2011 9:47 pm   

no ale faktury to sa zawsze prognozy nawet jesli ci teraz podniesli o 20e i ty tego nie zuzyjesz to przy rozliczeniu dostaniesz zwrot
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Nie Wrz 04, 2011 10:00 pm   

nie wydaje ci sie troche to bez sensu co mi odpowiadasz? jesli podpisuje taki kontrakt ktory z sam z nazwy ma byc stala oplata, to dlaczego cena jest zmieniana???!

prosilam o odpowiedzi osoby ktore mialy podobna sytuacje.
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Nie Wrz 04, 2011 10:15 pm   

misia0101 napisał/a:
jesli podpisuje taki kontrakt ktory z sam z nazwy ma byc stala oplata, to dlaczego cena jest zmieniana???!

Cena pewnie jest stala,ale za 1 kW pradu i za m szesc. gazu.
misia0101 napisał/a:
zalapalam sie specjalnie na ta akcje half jaar GRATIS (gas/elektra), po fakcie okazalo sie ze to nie jest tak ze ja nie place pol roku tych rachunkow, ale co roku oni beda robili rozliczenie i wtedy dostane 2 miesiace odliczenia. i nic...

To i tak super promocja.Ale ja w takie gratisy nie wierze.Z jednej strony masz taniej,ale gdzies z drugiej manki Ci doloza.
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Nie Wrz 04, 2011 10:18 pm   

To czemu ja płacę 300 € za prąd i gaz? Chyba coś licznik nawala
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Wrz 04, 2011 10:38 pm   

Winter,

Cytat:
To czemu ja płacę 300 € za prąd i gaz? Chyba coś licznik nawala


nie koniecznie wina licznika ,moze dom duzy ,bez izolacji, do tego kiepska stolarka okienna pojedyncze szyby w oknach ,brak zarowek energooszczednych, byc moze brak nawyku oszczedzania , nie wiem no kurcze sporo sie na to sklada
zawsze mozesz zglosic iz podejrzewasz ze licznik nawala , firma przesylowa ma obowiazek to sprawdzic
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Pon Wrz 05, 2011 8:06 am   

dzieki, za odp. wyjatkowo nie dostalam od nich takiego rozliczenia gdzie widac ile zuzulismy,a to przeciez nie normalne jest. musze dzwonic.
Winter napisał/a:
To czemu ja płacę 300 € za prąd i gaz? Chyba coś licznik nawala


ja kiedys dostalam az 1500 bodajze do zaplacenia extra, tez wine zrzucilam na licznik, ba nawet u mnie ten licznik byl brany do ekspertyzy - tylko bylam 190e w d u p e (bo za ta ekspertyze musisz tak czy siak zaplacic... nawet jak w moim przypadku-kiedy licznik byl dobry...)
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group