NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zameldowanie w mieszkaniu socjalnym
Autor Wiadomość
Lidka80
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 3
Skąd: Opmeer
Wysłany: Pią Lip 20, 2012 3:36 pm   Zameldowanie w mieszkaniu socjalnym

Od kilku lat wynajmuję mieszkanie socjalne,ale chciałabym zamieszkać ze swoim chłopakiem,który również wynajmuje mieszkanie socjalne w innej gminie.Jego mieszkanie jest znacznie większe,dlatego zdecydowaliśmy się zamieszkać u niego,ale nie wiem czy będę mogła się tam zameldować.Kontrakt wynajmu oczywiście jest na jego nazwisko,a właścicielem mieszkania jest gmina.Dopisanie mojego nazwiska do kontraktu jest przecież nie możliwe,więc jak mam się zameldować?
Z góry dziękuję za pomoc.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Lip 20, 2012 5:21 pm   

Lidka80, dopisanie ciebie do kontraktu jest tak samo mozliwe jak i zameldowanie ciebie na tym adresie w gminie.
Do gminy idziesz razem z twoim partnerem i sie meldujesz on daje odrazu pozwolenie na zameldowanie sie ( nie zapomnijcie wziasc ze soba jego kontraktu ) . Lub jak chcecie idziecie najpierw do waszego woningstichting i tam prosicie o dopisanie ciebie do kontraktu bo chcecie samenwonen co za tym idzie chcecie razem wynajmowac to mieszkanie i byc wpisani obydwoje do tego kontraktu .
Zycze powodzenia na nowej wspolnej drodze :-)
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Lidka80
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 3
Skąd: Opmeer
Wysłany: Pią Lip 20, 2012 6:25 pm   

Dzięki za odpowiedź,myślałam,że będzie z tym więcej zachodu.
Obawiam się tylko,że automatycznie podniosą nam czynsz,który w chwili obecnej wynosi €540.Mój chłopak wynajmuje to mieszkanie od roku,więc obowiązują go już nowe zasady.No nic,zobaczymy jak to będzie :043:
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez Lidka80 Pią Lip 20, 2012 6:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MAR80
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Lip 2012
Posty: 3
  Wysłany: Nie Lip 22, 2012 10:08 pm   zameldowanie u siostry w holandii

mam zapytanie odnosnie zameldowania w Holandii. Moja sistra mieszka tu juz kilka lat, a od 2 wynajmuje mieszkanie z gminy, mieszkanie czynszowe. nie ma ona obywatelstwa holenderskiego, ani paszportu holenderskiego, pracuje legalnie. Czy moze ona zameldować w tym mieszkaniu u siebie mnie i moją 12 letnią córkę w ramach połączenia rodzin? jak do tego sie zabrać, jak załatwić formalności i gdzie? prosze o podpowiedź, bo nie wiem jak sie zabrać do tego.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Lip 22, 2012 10:24 pm   

MAR80,

jesli spoldzielnia wyrazi zgode to raczej z zameldowaniem nie bedzie problemu

zapytaj tez, czy siostra pobiera dofinansowanie do mieszkania ,jesli was zamelduje moze ten dodatek stracic


ps jeden taki post juz umiesciles w innym temacie
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
MAR80
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Lip 2012
Posty: 3
Wysłany: Pon Lip 23, 2012 9:43 am   

Dziękuję za odpowiedz Gocha H:)

Jak wyglada sytuacja ubezpieczeniowa np. w razie choroby badz wypadku? Jak dzieci sie rozchoruja i konieczna bedzie pomoc szpitalna. Ubezpiecza sie przed wyjazdem, np. na krotki okres? Czy mozna potem ubezpieczys siebie i dzieci tutaj i juz na dluzej? Sa to wysokie koszta i gdzie to mozna zalatwic? Jak to wszystko wyglada na poczatku i od czego zaczac. Jezeli tak to tez prosze o rade jak i gdzie sie to zalatwia. Pytam o to bo nie wiem czy odrazu w holandii znajde prace.

jeszcze jedno jak wygląda sytuacja ze szkolnictwem. moja corka zdala obecnie do 5 klasy podstawówki w Polsce, ma 11 lat. do jakiej szkoły powinna pójść, aby nadgonić język holenderski?
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Pon Lip 23, 2012 10:06 am   

To temat o mieszkaniach i zameldowaniu a nie ubezpieczeniach.
 
 
bialymaster 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 4
Wysłany: Sob Gru 01, 2012 2:33 pm   

Witam mam pytanie znalazlem sie w takiej samej sytuacji i jak udalo sie zameldowac bez problemu w jednym mieszkaniu


Lidka80 napisał/a:
Dzięki za odpowiedź,myślałam,że będzie z tym więcej zachodu.
Obawiam się tylko,że automatycznie podniosą nam czynsz,który w chwili obecnej wynosi €540.Mój chłopak wynajmuje to mieszkanie od roku,więc obowiązują go już nowe zasady.No nic,zobaczymy jak to będzie :043:
Pozdrawiam!
_________________
lukas
 
 
jula 
Poczatkujacy

Dołączyła: 13 Lis 2012
Posty: 6
  Wysłany: Pon Gru 03, 2012 7:23 pm   zamiana mieszkania ewentualnie meldunek pod 2 adresami

Witam mam mieszkanie z gminy mieszkam 3 lata.Obecnie chce zmienic okolice zamieszkania ze wzgledu na prace ale mam tu dziecko i nie wiem co w tej chwili czy moge wynajac swoje mieszkanie innej osobie na jakis okres ktore posiadam . Jestem najemca a chce wynajac w innej prowincji czy moge posiadac mieszkanie z gminy a drugie wynajmowac obawiam sie ze zmieniajac okolice moze nie wyjsc po mojej mysli (praca) i bede musiala sie znowu przeprowadzic na swoje mieszkanie by nie zostac bez dachu nad glowa czy mial ktos podobna sytuacje i moze sie podzielic inf dziekuje
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Gru 03, 2012 7:28 pm   

jula, mieszkania z gminy/czynszowki nie mozesz podnajmowac . Jesli woningtich. sie dowie odbiora ci mieszkanie i wpisza na czarna liste. Wtedy dostanie mieszkania czynszowego w jakim kolwiek innym woningstichting bedzie prawie niewykonalne .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group