NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
cena nieuzasadnione wezwania karetki z ratownikiem medycznym
Autor Wiadomość
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Pią Cze 24, 2016 12:01 pm   

Znajdź adwokata, który bierze % od wygranej. Nic nie zainwestujesz a dużo wyciągniesz.
 
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Cze 24, 2016 12:30 pm   

wigru,
Cytat:

Znajdź adwokata, który bierze % od wygranej. Nic nie zainwestujesz a dużo wyciągniesz.

Co ty opowiadasz , no i skad masz takie informacje ze wyciagnie milion euro ?

Nie przejdzie ..autor watku nie posiadal holenderskiego ubezpieczenia, pisal o tym w jednym ze swoich postow .Nic nie wyciagnie ,nawet nie wiem czy jakis adwokat bedzie chcial wziasc sie za taka sprawe ,takie jest moje zdanie.
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Pią Cze 24, 2016 1:26 pm   

Ja bym to traktował inaczej ze względu na rozwój wydarzeń. Jak się okazało to nie grypa tylko zapalenie opon mózgowych więc o nieuzasadnionym wezwaniu karetki nie może być mowy. Wezwanie karetki było zasadne, bo ratował swoje życie. Kto za to zapłaci to już inna sprawa.

Gość się mało nie przekręcił, bo lekarz się pomylił. Ratownik też nie powinien, ale mógł bo nie jest lekarzem i dlatego polecił konsultację z lekarzem.

Panicelinka napisał/a:
Co ty opowiadasz , no i skąd masz takie informacje ze wyciągnie milion euro ?
Żądać może nawet 5 mln € albo 100 mln € albo nawet jeszcze większej kwoty z kosmosu a ile zasądzi sąd od lekarza albo szpitala to zobaczy po sprawie. To już lekarz albo szpital powinien się ubezpieczyć od OC od błędów lekarskich. Dobrze, że mu nie ucięli jednej ręki albo prawej nogi, bo miał grypę i jeszcze będą kazali za to zapłacić...

Panicelinka napisał/a:
Nie przejdzie ..autor watku nie posiadal holenderskiego ubezpieczenia, pisal o tym w jednym ze swoich postow
Jeśli ma ubezpieczenie ważne (nieważne jakie czy portugalskie - (skąd w ogóle w NL wziąłeś portugalskie ubezpieczenie?) czy polskie czy holenderskie to powinni za to zwrócić). Nie ma to nic wspólnego z odszkodowaniem za błąd. Co najwyżej zapłaci, jeśli się okaże, że nie miał ubezpieczenia.

Panicelinka napisał/a:
Nic nie wyciagnie ,nawet nie wiem czy jakis adwokat bedzie chcial wziasc sie za taka sprawe ,takie jest moje zdanie.
Są adwokaci którzy się podejmują takich spraw, coś w rodzaju freelancera. Im więcej wyciągnie tym więcej zarabia.
 
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Pią Cze 24, 2016 2:34 pm   

wigru,

W Holandii konstrukcja no cure no pay jest niedozwolona dla adwokatow.

Po drugie w takich sprawach dosc trudno jest posadzic lekarza domowego, ale mozna sprobowac.

http://letsel.info/medisc...-medische-fout/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group