NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kraamzorg
Autor Wiadomość
sabinka1889
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 2
Wysłany: Czw Lip 10, 2014 10:15 pm   

Czy ktoś może mi powiedzieć, w jaki sposób odwdzieczyc się miłej pani z kramzorg? Chodzi mi o to, czy holendrzy w ogóle mają taki zwyczaj "odwdzięczania się"? Jesli tak, to jak, jeśli nie, to i tak napiszcie co proponujecie? No i co z położną do ktorej na wizyty w czasie ciąży chodziłam? Też wypada jakoś podziękować? Jak? Widziałam tam na scianach kartki oznajmiające o narodzeniu dziecka, podejrzewam że trzeba bedzie takie przygotować ;)
 
 
Andzelka 
Poczatkujacy

Wiek: 29
Dołączyła: 11 Gru 2014
Posty: 2
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Gru 11, 2014 10:19 pm   Re: kraamzorg

Cześć , dziś po raz pierwszy się zarejestrowałam na tej stronie w celu uzyskania informacji na temat Kraamzorg w NL , za chwikę zostanę mamą i bardzo jestem ciekawa co i jak ?
:) :)
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Gru 11, 2014 11:37 pm   

Andzelka napisał/a:
za chwikę zostanę mamą i bardzo jestem ciekawa co i jak ?


za chwilke ? takie sprawy zalatwia sie juz na poczatku ciazy
Cytat:
Najprosciej tlumaczac to Kramzorg jest to osoba ktora pomaga kobiecie w pologu. Ilosc godzin jest uzalezniona od rodzaju ubezpieczenia. Kazda kobieta w ciazy dostaje od lekarza rodzinnego broszury z adresami i telefonami firm zatrudniajacych Kramzorg. O Kramzorg nalezy sie postarac wczesnie bo czasem moga nie miec wolnych pracownic (no i w obowiazku ciezarnej jest poinformowanie o ciazy bo skad oni maja wiedziec kiedy kogos przyslac i gdzie). Kramzorg pomaga kobiecie w pierwszych dniach po porodzie, pomaga w kapieli dziecka, pielegnacji moze pomoc w lekkich pracach domowych np umycie toalety czy lazienki, ogarniecie pokoju itd. Poszukaj w opcji SZUKAJ na forum bo jest sporo opisow dokladnie co te panie robily. Ja jeszcze jestem przed porodem wiec pozniej moge podzielic sie doswiadczeniami z pierwszej reki. No i juz prosciej nie dam rady chyba wytlumaczyc :D


z tego tematu krolowo, gdyby tylko chcialo sie samej zerknac ,co w trawie piszczy ,ale gdzie tam

http://www.niedziela.nl/f...er=asc&start=15
 
 
patrycja90
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Lis 2014
Posty: 25
Wysłany: Pią Gru 12, 2014 10:46 pm   

Dalej nie jestem do konca pewna czy moge zrezygnowac z kramzorg.
Gdzies przeczytalam ze to jest obowiazkowe, niektorzy pisza ze mozna dostac kare jak zerwiesz kontrakt, nie wydaje mi sie ze jakis kontrakt zawieralam :p raz wypelnilam na stronie ubezpieczalni formularz ze jestem w ciazy.

Nie rozumie dlaczego mialabym wpuszczec do domu kogos kogo nie potrzebuje i jeszcze za to placic, cenie sobie prywatnosc :) .

Naprawde trzeba sie na to godzic? To jest wg mnie jakas nadgorliwosc, nie podoba mi sie :)

Moze sa strony z info na ten temat.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Gru 13, 2014 8:58 am   

patrycja90,
Kod:
Is kraamzorg verplicht?

De verloskundige is verantwoordelijk voor het welzijn van moeder en kind. De kraamverzorgende speelt daarin een belangrijke ondersteunende rol. Op het moment dat de kraamzorg geweigerd wordt kan de verloskundige het welzijn van jou en je baby niet langer waarborgen en brengt dit de cliëntveiligheid in het geding. Op uitdrukkelijk verzoek van de cliënt en in overleg met de verloskundige kan de kraamzorg worden stop gezet op, eigen risico.

http://www.dekleineamsterdammer.nl/faq.php
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Sob Gru 13, 2014 10:44 pm   

patrycja90 napisał/a:
Nie rozumie dlaczego mialabym wpuszczec do domu kogos kogo nie potrzebuje i jeszcze za to placic, cenie sobie prywatnosc :) .

Naprawde trzeba sie na to godzic? To jest wg mnie jakas nadgorliwosc, nie podoba mi sie :)

Moze sa strony z info na ten temat.

Choćby dlatego, ze w NL albo rodzisz w domu, gdzie nie ma oddziału noworodkowego w którym twoje dziecko przez kilka pierwszych godzin życia mogłoby być monitorowane przez pediatrę, albo rodząc w szpitalu bez komplikacji po kilku godzinach wracasz do swojego domu i łóżka, gdzie jak wyżej.
Kramzorg nie jest tylko dla ciebie, chociaż dużo pomaga w pierwszych chwilach po porodzie, ale dla twojego nowo narodzonego dziecka. I twoje poczucie prywatności nie ma tu nic do rzeczy. Kramzorg sprawdza rozwój dziecka, wagę, to czy dziecko ma/ nie ma żółtaczki, czy prawidłowo chwyta pierś i tak dalej.
To nie jest nadgorliwość, tylko coś co w Polsce wykonuje się przez 3 pierwsze doby na oddziałach noworodków....
Kramzorg ogląda też ciebie po porodzie - czy wszystko się prawidłowo goi...
Dla własnego dobra i dla dobra twojego dziecka powinnaś się zgodzić na Kramzorg na co najmniej 3h dziennie przez 3 dni.
Ja w NL urodziłam trzecie dziecko i bardzo sobie opiekę Kramzorgu chwalę, bo podczas jej wizyty mogłam się spokojnie przespać, bo ona zajmowała się przez ten czas niemowlęciem. Dostałam herbatę do łóżka, lekką przekąskę i dużo spokoju.
Nie musisz się obawiać, ze pani cię okradnie czy coś. Podpisujesz z nią umowę o świadczenie usług i możesz je wyznaczyć lub nie zadania do wykonania - przepierka rzeczy noworodka, czyszczenie toalety, wymiana pościeli to właściwie standard.
Ja miałam podpisaną umowę na 7 dni, ale z racji tego, że z Polski przyjechała do mnie teściowa to za zgodą mojego położnika mogłam z kramzorgu zrezygnować po 3 dniach i nie musiałam płacić żadnej kary.
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
Ostatnio zmieniony przez Hera Sob Gru 13, 2014 10:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wilkii
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 13
Wysłany: Czw Kwi 20, 2017 8:00 pm   kraamzorg z polskimi opiekunkami

Szukam aktualnych opinii o polskich opiekunkach poporodowych w okolicach rotterdamu. Czy ktos z was kozystal i moze sie wypowiedziec na ten temat?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group