NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
maciezynski i wychowawczy
Autor Wiadomość
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Lis 14, 2015 3:19 pm   

Barbarka82 napisał/a:
Mam nadzieję że nie powielam tematu, przynajmniej nie znalazłam podobnego wątku...
Jestem teraz w 6 miesiącu ciąży, pracuję i muszę wrócić do pracy po ,jakże krótkim, macierzyńskim:/
Interesują mnie więc wszelkie informacje na temat praw jakie mi przysługują.
W 2016 roku, już wiemy że ojciec dziecka dostaje 5, a nie 2, dni wolnego po narodzinach dziecka. CAO mówi że na macierzyński matka udaje się od 6 do 4 tygodni przed wyznaczoną datą porodu, a po zostaje na pełnopłatnym urlopie przez kolejne 10 do 12 tygodni.Oczywiście jest kilka innych zależności.
Dowiedziałam się ostatnio przypadkiem że przysługuje matkom karmiącym 25% czasu pracy na karmienie bądź odciąganie pokarmu.
I tu pytanie, czy wszystkim? Czy zależne jest to od charakteru pracy? W moim CAO nie znalazłam takiego zapisu, czy jest do tego oddzielne prawo czy po prostu mi nie przysługuje? A może coś w 2016 roku się zmienia?
Proszę o podpowiedź jakieś mądre głowy :D
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Lis 14, 2015 5:53 pm   


Barbarka82 napisał/a:

Cytat:
Interesują mnie więc wszelkie informacje na temat praw jakie mi przysługują.


ktos juz kiedys tu na forum maglowal ten temat, ale ta osoba nie wrocila i nie powiedziala jak pogodziala karmienie piersia z wykonywana w tym czasie praca
znalazlam w sieci artykul zapisany w prawie pracy ,wiec czytaj moze znajdziesz w nim odpowiedz

https://www.borstvoeding....n/werkenNL.html
 
 
kaskal83 
Poczatkujacy


Wiek: 38
Dołączyła: 03 Lut 2007
Posty: 15
Wysłany: Śro Wrz 13, 2017 7:54 am   Macierzyński

Mam pytanie
Jestem na zasilku WW do 1 marca 2018.
Date porodu mam na 8 lutego 2018
kiedy powinnam zglosic sie na
zwangerschapsuitkering do uwv??
Domyslam się że mój zasiłek WW zostanie wstrzymany w styczniu na czas zasiłku macierzyńskiego,
I czy po zasiłku macierzyńskim jest szansa że przywrócą mój zasiłek ww na 2 miesiące
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Wrz 13, 2017 5:10 pm   

kaskal83,


Mam nadzieje ze jezyk znasz na tyle, by zapoznac sie z info Z LINKU Jesli to nie wystarczy do odsylam do biezacego tematu , tu juz padaly podobne pytania i ...odpowiedzi .

https://www.uwv.nl/partic...ever/index.aspx
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Mar 04, 2018 7:14 pm   

Miyu napisał/a:
Dzień dobry,

Bardzo proszę o poradę w następującej kwestii.
W maju 2017 wyjechalam wraz z mężem do Holandii do pracy. Pracowaliśmy tam oboje do końcówki grudnia, po czym zjechalismy do Polski. Podjęliśmy się jeszcze jednej pracy w połowie stycznia (2 tygodnie) po czym ja zjechalam do Polski, a mąż zmieniając pracę pozostał w Holandii.

Obecnie jestem w 11 tygodniu ciąży. Planuje powrót do pracy w Holandii, wraz z mężem chcemy też zamieszkać tam na stałe. Zastanawia mnie jednak jedna kwestia. Ile będę w stanie zamierzam normalnie pracować, jeśli zdrowie i rozwój ciąży pozwoli to do wymaganych 4 tygodni przed porodem, kiedy to teoretycznie mogę przejść na zasiłek macierzyński. Jednak z tego co liczylam jeśli podejmę prace w planowanym terminie (połowa marca) nie zadarze przed porodem wypracować wymaganych 26 tygodni do zasiłku dla bezrobotnych.

Czy w takim wypadku będzie mi się cokolwiek należało po porodzie? Choćby wspomniany zasiłek macierzyński?
Czy jeśli przykładowo w trakcie ciąży okaże się, że nie jestem w stanie pracować dłużej (wiadomo, różnie bywa) to jakie warunki będę musiała spełnić by dostać zasiłek chorobowy?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group