NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Panicelinka
Pon Sty 28, 2019 10:45 pm
Czy należy mi się chorobowe?
Autor Wiadomość
Aneta882288
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Cze 2018
Posty: 2
Wysłany: Nie Cze 24, 2018 6:59 pm   Czy należy mi się chorobowe?

Witam.
Mam problem. Skończyłam ponad miesiąc temu zasiłek. Pracuje dopiero od tygodnia i dowiedziałam się, że jestem w ciąży. U położnej okazało się, że mam również krwiaka który zagraża ciąży i mam nakaz odpoczywania oraz zakaz pracy. Co teraz czy po przepracowaniu tygodnia należy mi się chorobowe? Jeśli nie ile trzeba przepracowac? Chcemy walczyć o ciążę. W ostateczności jeśli przestalabym pracować że względu na brak chorobowego czy mogę ubiegać się o bijstand? Jestem w Holandii zameldowana niecałe 4 lata i słabo znam holenderski. Proszę o rady.
Dziękuję


Tytul watku edytowany, taki temat ''ciaza i chorobowe''.. jest juz na forum
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pon Cze 25, 2018 8:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Cze 25, 2018 11:50 am   

Aneta882288,
Cytat:
Pracuje dopiero od tygodnia
Sprawdz co pisze na ten temat w twoim CAO. Jesli nie znasz jezyka, to popros kogos, niech ci najwazniejsze fragmenty przetlumaczy .
Moje zdanie w tej sprawie sie nie liczy, ale przeciez to rzecz wazna dla ciebie, by wiedziec na czym stoisz ..
musisz tez wiedziec ze kazdy zasilek ,zdyskwalifikuje cie jako osobe ktora chcialby ubiegac sie o bijstand .

Cytat:

słabo znam holenderski

Jednym z warunkow ubiegania sie sie o bijstand jest znajomosc jezyka niderlandzkiego na poziomie co najmniej podstawowym .
 
 
Aneta882288
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Cze 2018
Posty: 2
Wysłany: Pon Cze 25, 2018 2:18 pm   

Przeczytałam na stronie gminy, że jeżeli się nie zna języka a dostanie się bijstand trzeba obowiązkowo chodzić u nich na kurs językowy. Więc chyba nie dokonca trzeba znać język.

Moje biuro to jedno z gorszych, nawet umowy do ręki się nie dostaje, CAO też nie znam. Umowy są co tydzień automatycznie przedłużane :/ Pewnie z chorobowego nic nie będzie. Już nie wiem co robić, a kasa teraz będzie potrzebna.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Cze 25, 2018 8:40 pm   

Aneta882288 napisał/a:
Więc chyba nie dokonca trzeba znać język.


No to masz szczescie w mojej gemeente trzeba znac, ''migowy'' jezyk odpada . :033:


Aneta882288 napisał/a:
Pewnie z chorobowego nic nie będzie

Jesli nie zglosilas jeszcze chorobowego to pewnie ze nic nie bedzie ...

Dopowiem jeszcze ,ze jesli masz meza ,lub partnera , mieszkacie razem, a bedziesz starala sie o bijstand ,to musisz w formularzu umiescic tez jego dochod.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group