NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Europejski akt urodzenia
Autor Wiadomość
JARKES
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 27
Skąd: Rybnik
Wysłany: Pią Lut 15, 2008 9:48 am   Europejski akt urodzenia

Moja zona potrzbuje Europejski akt urodzenia naszej corki.Gdzie takie cos moge zalatwic i jak dlugo sie na to czeka?No i jaki jest koszt tego papierka
 
 
Lutek 
Gaduła

Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 168
Skąd: Skandynawia
Wysłany: Pią Lut 15, 2008 10:21 am   

za darmo, dostaniesz tam gdzie urodzilo sie dziecko (mam na mysli urzad miasta, gminy)
bedzie to druk po angielsku, wystawiany przewaznie jest od reki
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pią Lut 15, 2008 12:46 pm   

Tak, dostaniesz to w Urzedzie Stanu Cywilnego.
Jest to miedzynarodowy akt urodzenia nie tylko w jezyku angielskim, o ile dobrze pamietam to na tym rowniez jest jez francuski.
Dostaje sie to "od reki"...


Wiecej informacji na ten temat znajdziesz tu gdzie juz poruszany byl ten temat
 
 
moniq 
Poczatkujacy

Dołączyła: 16 Paź 2007
Posty: 36
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pią Lut 15, 2008 1:27 pm   

jest to druk miedzynarodowy, wyliczylam,ze objasnienia dotyczce co sie na tym druku znajduje to 10 jezykow, w tym rozniez NL. Mozesz go dostac w Urzedzie Stanu Cywilnego w miejscu swojego zamieszkania, albo urodzenia(oczywiscie w Polsce). Jezeli potrzebujesz ten druk do pracy,szkoly,albo zawarcia zwiazku malzenskiego nic nie placisz, natomiast jezeli potrzebny ci jest do zameldowania w innym kraju kosztuje to 20zl. To chyba wszystko.
 
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Pią Lut 15, 2008 9:58 pm   

Do zasiłku rodzinnego za granicą też się nie płaci.
 
 
Marzena38 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Wiek: 55
Dołączyła: 30 Lis 2007
Posty: 79
Skąd: Lodz
Wysłany: Czw Lut 21, 2008 12:39 am   

Musisz w Urzedzie Stanu Cywilnego w Polsce , odpowiedniego dla Twojego zamieszkania poprosic o odpis aktu urodzenia na druku miedzynarodowym , najlepiej powiedziec , ze to dla potrzeb pracy za granica , wtedy bedzie bezplatnie . Ten druk jest w 3 jezykach - polski , francuzki i niemiecki !
Jest akceptowany w Holenderskich urzedach i nie trzeba go juz tlumaczyc .
Kilkakrotnie go wyciagalam w Urzedzie , ale zawsze czekalam na niego 7 dni , a w sezonie letnim az 2 tygodnie . Przynajmniej tak jest w Lodzi , moze gdzies indziej jest szybciej .
Pozdrawiam
 
 
JARKES
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 27
Skąd: Rybnik
Wysłany: Czw Lut 21, 2008 3:25 pm   

Poszedłem do Urzedzie Stanu Cywilnego poprosiłem o Europejski akt urodzenia ,w rubryce "cel wydania" napisałem- do zasiłku,odebrałem akt urodzenia i akt slubu i nic nie zapłaciłem.Cała operacja trwała ok.10 min :038: Jesli bym w rubryce cel wydania wpisał np. do podatku,wtedy zapłaciłbym 22 zł od jednego aktu
 
 
wiolka2 
Gaduła


Wiek: 56
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 136
Wysłany: Śro Kwi 23, 2008 8:40 am   

nie wiem jak to jest z oplatami ale maz pobieral taki akt w USC gdzie sie urodzil i placil 22 zl bez podawania celu wydania bo nikt go o to nie pytal i nic nie musial wpisywac. To bylo miesiac temu. Pozdrawiam

[ Dodano: Sro Kwi 23, 2008 8:43 am ]
taki akt otrzymuje sie w miejscowosci gdzie sie urodzilo podobnie jak zwykly odpis aktu urodzenia a nie tam gdzie sie mieszka

[ Dodano: Sro Kwi 23, 2008 8:43 am ]
taki akt otrzymuje sie w miejscowosci gdzie sie urodzilo podobnie jak zwykly odpis aktu urodzenia a nie tam gdzie sie mieszka
_________________
wiolka
 
 
Beny83 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 41
Skąd: Breda
Wysłany: Śro Kwi 23, 2008 10:15 am   

Moja mama poszła do urzędu w Polsce po ten akt dla mnie, cel nauka i za darmo, w tej chwili idzie do mnie listem, mam nadzieję że dojdzie jak nie to jeszcze raz się wyrobi.
pozdr.
 
 
 
Sonia 
Poczatkujacy

Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 13
Skąd: Almere
Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 10:37 am   

Nieprawdą jest, że odpis aktu urodzenia odbiera się tam, gdzie dziecko było urodzone. Ten akt odbiera się tam, gdzie dziecko zostało zarejestrowane w urzędzie stanu cywilnego. Ta informacja może wprowadzać w błąd.
 
 
wiolka2 
Gaduła


Wiek: 56
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 136
Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 11:18 am   

nie bede sie klocic ale maz mieszkal cale zycie w miescie gdzie nie ma szpitala i odpis aktu urodzenia musial pobrac tam gdzie sie urodzil bo tak zawsze dzieci byly rejestrowane. Jak sie urodzily moje dzieci tez zostaly zarejestrowane w miescie w ktorym sie urodzily. Niedawno moja siostra potrzebowala odpis aktu urodzenia i musiala pisac do Deblina bo tam sie urodzila mimo iz zaraz po jej urodzeniu przeprowadzilismy sie do miasta oddalonego o 600 km i rownie dobrze mogla zostac tam zarejestrowana. Co innego sprawy meldunkowe czy odpis aktu malzenstwa ktore mozna zalatwic w USC w swoim miejscu zamieszkania. Watpie zeby przepisy zmienily sie w ciagu miesiaca bo maz pobieral miedzynarodowy akt urodzenia miesiac temu i musial to zrobic tam gdzie sie urodzil. Jezeli ktos sie urodzi w swojej miejscowosci to nie ma problemu bo automatycznie tam zostaje zarejestrowany. Nikogo nie wprowadzam w blad poniewaz ostatnio te sprawy akurat zalatwialam a najmlodszy syn ma 4 lata i jakos nikt go nie chcial zarejestrowac tu gdzie mieszkamy tylko tam gdzie sie urodzil

[ Dodano: Czw Kwi 24, 2008 11:35 am ]
dodam ze istnieje cos takiego jak droga elektroniczna i jezeli w ten sposob wyslesz wniosek o wydanie aktu to mozesz go potem odebrac w miejscu swojego zamieszkania
_________________
wiolka
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Kwi 25, 2008 11:04 am   

Sonia napisał/a:
Nieprawdą jest, że odpis aktu urodzenia odbiera się tam, gdzie dziecko było urodzone. Ten akt odbiera się tam, gdzie dziecko zostało zarejestrowane w urzędzie stanu cywilnego. Ta informacja może wprowadzać w błąd.


z tego co wiem to dziecko jest zapisywane w USC w miescie gdzie sie urodzilo... wiec wiolka nie wprowadza ludzi w blad...
 
 
Sonia 
Poczatkujacy

Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 13
Skąd: Almere
Wysłany: Pią Kwi 25, 2008 9:43 pm   

Swojego pierwszego syna urodziłam w Częstochowie, jednak został zarejestrowany w moim rodzinnym mieście oddalonym od Cz-wy o 70 km i stamtąd tez (z mojego rodzinnego miasta) w tym tygodniu odbieraliśmy europejski akt urodzenia. Drugi syn urodził sie w UK, został zarejestrowany w gminie mojego męża, skąd tez odbieraliśmy akt europejski.
 
 
wiolka2 
Gaduła


Wiek: 56
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 136
Wysłany: Pią Kwi 25, 2008 10:58 pm   

nie wiem jak to mozliwe- poniewaz z zawodu jestem pracownikiem socjalnym i troche sie orientuje ale dla pewnosci sprawdzilam jeszcze w internecie i potwierdza sie to co pisalam. Moje dzieci urodzily sie 18 km od mojego miasteczka i zostaly zarejestrowane tam gdzie sie urodzily a zameldowane w rodzinnym miescie. W Polsce obowiazuja raczej takie same przepisy wiec nie rozumiem jak stalo sie w twoim przypadku ale roznie bywa. Ja tez wolalabym pobierac odpisy aktu urodzenia w swoim USC gdyby to bylo mozliwe a mam 3 dzieci i zadne nie jest zarejestrowane w moim rodzinnym miescie. Mozliwosc jest wyslania wniosku droga elektroniczna ale bezposrednie wydanie- nie. Przynajmniej na Pomorzu


[ Dodano: Pią Kwi 25, 2008 11:13 pm ]
chce dodac ze jezeli dziecko urodzilo sie poza gmina gdzie zameldowane jest jedno z rodzicow to ewentualnie pracownik USC gminy rodzica moze posredniczyc w spisaniu aktu urodzenia dziecka i prawdopodobnie tak bylo u ciebie ale generalnie dzieci sa rejestrowane tam gdzie sie urodzily co nie znaczy ze nie masz racji
_________________
wiolka
Ostatnio zmieniony przez wiolka2 Pią Kwi 25, 2008 11:20 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
aymar 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 508
Wysłany: Wto Maj 13, 2008 10:56 pm   europejski akt urodzenia

w tej chwili wybierała moja żona akt urodzenia syna a własciwie napisała podanie o wydanie aktu ponieważ mieszkamy w opolskim w PL a syn urodził si e w Wałczu czyli prawie 800 km od miejsca gdzie obecnie mieszka nie płacilismy nic poniewaz żona powiedziała ze jest potrzebne do zasiłku rodzinnego nie powiedziała natomiast ze za granice , a akty urodzenia są tylko wydawane w miescie gdzie sie dziecko urodziło
_________________
Bóg często nas odwiedza,ale przeważnie nie ma nas w domu...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group