NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze pogaduszki: Ciąża i dzieci
Autor Wiadomość
Agnes1313
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 92
Skąd: Okolice Nijmegen
Wysłany: Pon Mar 12, 2007 2:37 pm   Nasze pogaduszki: Ciąża i dzieci

Chciałabym rozpocząć ten temat ponieważ:
1) jestem w ciąży,
2) brakuje na forum informacji dla matek spodziewających się pociech
np. gdzie można się zapisać aby dostać blij doos albo baby doos
3) wymienić poglądy na temat "tutejszych" kosmetyków
itp.itd.


czekam
:117:
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Śro Mar 14, 2007 6:33 pm   

Agnes, widzialam gdzie w poprzednich postach ale nie pamietam: ile tygodni jestes w ciazy?
Moj - 24 tydzien czyli ponad 5 miesiecy.
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Śro Mar 14, 2007 7:58 pm   

moje panie gdzie taki temat w TABLICY OGŁOSZEN :twisted: :twisted:
przenosze do pogaduchy :wink:
 
 
an_ja
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 17
Skąd: eindhoven
Wysłany: Śro Mar 14, 2007 8:12 pm   

dziewczyny! polecam:
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=24320
skarbnica wiedzy dla rodzicow, tych ktorzy juz maja dzieci i tych ktorzy sie ich dopiero spodziewaja :)
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Śro Mar 14, 2007 8:17 pm   

Nawet nie zauwazylam ze to wisialo w ogloszeniach :P


Aniu, nie wiem dlaczego ale forum gazety po prostu mi nie odpowiada, mam jakies zle skojarzenia. Poza tym za duzo mam i za duzo porad a kazda najlepsza z najlepszych he he he
Ja mam juz doswiadzczenie z maluszkami wiec az tak zupelnie nowalijka w tym temacie nie jestem....

No wiec pozostane tu :)
 
 
an_ja
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 17
Skąd: eindhoven
Wysłany: Śro Mar 14, 2007 8:27 pm   

renatko - no fakt na gazecie rozne fora sie spotyka i niekiedy atmosfera jest nieciekawa... ale wydaje mi sie ze poczatkujace mamy moga niekiedy mimo wszystko znalezc przydatne informacje;)

a nuz komus sie przyda :)
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Śro Mar 14, 2007 11:32 pm   

Ja sie na Alantanie wychowalam i wychowywalam wiec tak jakos mam ten sentyment :)

Wlasnie przegladam rozne fora na gazecie i po prostu czasami rece opadaja... Niektore dziewczyny sa tak przewrazliwone, maja takie oczekiwania od lekarzy... no bo w Polsce gdy sie jest w ciazy to trzeba taka kobiete traktowac jak kwoke - buch pod pierzyne.
A przecierz kiedys kobiety, nasze babcie, prababcie to na wykopki szly i w miedzyczasie hop dzidzia wypadala :)
Oczywiscie to przemalowalam ale chodzi mi o to ze jezeli ciaza rozwija sie prawidlowo to naprawde nie ma potrzeby aby co tydzien ginekolog ja ogladal.
A przeciez nawet w dawniejszych czasach to tylko akuszerki, madre baby odbieraly porod a nie jakis doktor.

U mnie dzidzia sie denerwuje ze tak dlugo siedze przed kompem, rozrabia w brzuchu jakby chciala mi cos dac do zrozumienia. :)
Ale lobuzisko na usg nie chcialo sie pokazac czy jest synkiem czy coreczka... :cry:
 
 
Agnes1313
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 92
Skąd: Okolice Nijmegen
Wysłany: Śro Mar 14, 2007 11:46 pm   

Tak się przejełam "polakami w gazetach" że zapomniałam tu zerknąć... :? Mam nadzieję że te zapominalstwo i pogorszenie wzroku minie wraz z rozwiązaniem. Ale jeszcze 8 tygodni jak dobrze pójdzie to obie razem będziemy świętować urodzinki. A co do wózków... ten pomysł z dwoma wydaje mi się lepszy... Jutro się rozpiszę....
_________________
Germial na AnimaRO _-----> wE`lL bE oNe DaY fIrSt
 
 
Agnes1313
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 92
Skąd: Okolice Nijmegen
Wysłany: Czw Mar 15, 2007 7:01 am   

Jejku a teraz najgorsze... Renatko masz juz jakies pomysly na kartki narodzinowe (geboortekaartjes) Ja z poczatku myslalam ze to banalnie proste... Ale teraz... jakbym mogla to bym wszystko wepchala w te kartki i wyszlaby ksiazka z obrazkami! Cwiczylam tu http://www.poobies.com/?g...CFSZ4Xgod_QLDkA mam nadzieje ze w ostatecznosci nie pujde na latwizne :(
 
 
Agnes1313
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 92
Skąd: Okolice Nijmegen
Wysłany: Czw Mar 15, 2007 7:02 am   

"pojde" ale blad i pl czcionka nie chce sie wlaczyc
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Mar 15, 2007 10:55 am   

Agnes1313 napisał/a:
Jejku a teraz najgorsze... Renatko masz juz jakies pomysly na kartki narodzinowe (geboortekaartjes) Ja z poczatku myslalam ze to banalnie proste... Ale teraz... jakbym mogla to bym wszystko wepchala w te kartki i wyszlaby ksiazka z obrazkami! Cwiczylam tu http://www.poobies.com/?g...CFSZ4Xgod_QLDkA mam nadzieje ze w ostatecznosci nie pujde na latwizne :(


:shock:

Przyznam szczerze ze nie ma u nas w rodzinie takiego zwyczaju, gdy wyslalam kobietkom z rodziny meza e-mailem zdjecia z USG z 16tygodniowa dzidzia to te nie wiedzialy jak zareagowac, przez tydzien nic nie odpisywaly... :lol:

Ja zapewne klikne kilka zdjec maluszka i wysle e-mailem jako album. Niestety rodzina meza mieszka dosc daleko i tu poczta elektroniczna bardziej sie sprawdza...
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Mar 15, 2007 11:14 am   

Agnes1313 napisał/a:
Jejku a teraz najgorsze... Renatko masz juz jakies pomysly na kartki narodzinowe (geboortekaartjes) Ja z poczatku myslalam ze to banalnie proste... Ale teraz... jakbym mogla to bym wszystko wepchala w te kartki i wyszlaby ksiazka z obrazkami! Cwiczylam tu http://www.poobies.com/?g...CFSZ4Xgod_QLDkA mam nadzieje ze w ostatecznosci nie pujde na latwizne :(


:shock:

Przyznam szczerze ze nie ma u nas w rodzinie takiego zwyczaju, gdy wyslalam kobietkom z rodziny meza e-mailem zdjecia z USG z 16tygodniowa dzidzia to te nie wiedzialy jak zareagowac, przez tydzien nic nie odpisywaly... :lol:

Ja zapewne klikne kilka zdjec maluszka i wysle e-mailem jako album. Niestety rodzina meza mieszka dosc daleko i tu poczta elektroniczna bardziej sie sprawdza...
 
 
Agnes1313
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 92
Skąd: Okolice Nijmegen
Wysłany: Czw Mar 15, 2007 11:32 am   

Nie zauwazylam ze jestes z Londynu... MOja rodzinka w pl jest taka staroswiecka... powysylam im kartki z danymi malutkiej i z fotka bo zaczna sie glupie plotki, albo telefony z zyczeniami "gratulacje ze masz syna"( a bedzie dziewczynka) tak szczerze powiedziawsz holenderska tracyja wymiany kartek zaczyna mi sie podobac...

"Little hands and little feet
Little toothless grins so sweet
Little eyes that shine so bright
Little arms to hold you tight"

I juz nie moge sie doczekac....
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Mar 15, 2007 11:34 am   

Ja lubie amerykanskie kartki bozonarodzeniowe, te z rodzinna fotografia :)
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Mar 15, 2007 12:00 pm   

szeda napisał/a:

ja sie udzielam na forum gazetowym dla rodzicow i dla mnie to byla kopalnia wiedzy i oswajanie nieznanego (czyli ciazy w takiej abstrakcji jak Holandia) i wcale nie czuje sie przemadrzala matka ;) po prostu chyba trzeba sie dzielic swoja wiedza moze komus ona tez pomoze...


Szeda, rozumiem ze chodzi Ci o nauczenie sie "jak to jest z ta ciaza w NL" ale ja tu mialam na mysli takie czysto dzieciaczkowe porady a nie rejonowe :)

Wczoraj przegladalam fora gazety dotyczace "angielskich" ciaz i oprocz informacji jak ubiegac sie o zasilek rodzinny, socjalny dom, jak zle rodzily we wstretnych szpitalach czy ze pan doktor na sprawdzeniu po porodzie jej "tam" nie zagladal nic nie znalazlam co mnie naprawde interesuje :)

Ja uwazam ze moje spostrzezenie na temat spacerowki jest dosc praktyczne i chce sie tym z reszta mam podzielic. Tak samo mieszkajac poza Polska, rozmawiajac ze swoja polozna czy innymi angielskimi mamami wydawalo by sie ze musze swojej dzidzi kupic tysiace "waznych" rzeczy, ktore ja teraz po zastanowieniu sie uwazam ze sa po prostu niepotrzebne.

Na gazecie nie natknelam sie na takie tematy, moze gdzies to jest gleboko zakopane ale niestety po kilku stronach o zasilakch po prostu mi sie odechcialo szukac...

No wiec Szeda, zapraszam tu na to forum, chetnie wyslucham Twoich rad, choc moze z tych typowo holenderskich nie skorzystam ale z checia wyslucham tych dotyczacych dzieciaczkow :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group