NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
POMOCY - internet bezprzewodowy
Autor Wiadomość
MartaAmsterdam 
Gaduła

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 03 Paź 2007
Posty: 102
Skąd: Amsterdam
  Wysłany: Sob Lis 29, 2008 10:42 pm   POMOCY - internet bezprzewodowy

Czesc!

Mam niezla jazde z netem. Nie moge wziac zadnego abonamentu tam gdzie mieszkam ani zadnych umow, nie pytajcie dlaczego, ale sedno w tym ze wpadlam na pomysl GPRS internetu i mam juz modemik z t-mobile i wlasnie chodzi o to ze wychodzi za to 210 euro miesiecznie, bo doladowanie jest bexz limitowe za 7 euro na dzien.

Wiec poszlam kupilam tez USB flash, wykrylo dwoch otwartych gosci ale nie laczy. Wykrylo zasieg na 100 procent. I co teraz? W ogole tego nie kumam, jak to podlaczyc? A karta radiowo sieciowa, moze ktos cos wie wiecej na ten temat. HELP! Mieszkam w Amsterdamie.

Pozdrawiam

jak cos piszta na gg 13173370
 
 
r2d2 
Poczatkujacy

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 25
Wysłany: Nie Lis 30, 2008 9:21 am   

pewnie mają włączone filtrowanie adresów mac, nie podłączysz się
 
 
PapaSmerf82 
Nieśmiały użytkownik
Szukam Smerfetki:)

Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 79
Skąd: Zundert
Wysłany: Nie Lis 30, 2008 10:38 am   

Co sie nie podlaczysz Kolego jesli masz o tym pojecie to nawet wep i wap zlamiesz :)Jak ktos ma pytania dotyczace sieci wifi to na pw lub gg 7645904
 
 
 
r2d2 
Poczatkujacy

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 25
Wysłany: Nie Lis 30, 2008 2:05 pm   

mów to początkującemu i nie ma to jak kogoś okradać,nie?!
 
 
ghambit 
Gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 108
Wysłany: Nie Lis 30, 2008 2:13 pm   Re: POMOCY - internet bezprzewodowy

MartaAmsterdam napisał/a:
Czesc!

Mam niezla jazde z netem. Nie moge wziac zadnego abonamentu tam gdzie mieszkam ani zadnych umow, nie pytajcie dlaczego, ale sedno w tym ze wpadlam na pomysl GPRS internetu i mam juz modemik z t-mobile i wlasnie chodzi o to ze wychodzi za to 210 euro miesiecznie, bo doladowanie jest bexz limitowe za 7 euro na dzien.

Wiec poszlam kupilam tez USB flash, wykrylo dwoch otwartych gosci ale nie laczy. Wykrylo zasieg na 100 procent. I co teraz? W ogole tego nie kumam, jak to podlaczyc? A karta radiowo sieciowa, moze ktos cos wie wiecej na ten temat. HELP! Mieszkam w Amsterdamie.

Pozdrawiam

jak cos piszta na gg 13173370


Typowa kobieta poszła i kupiła najgorszą kartę jaką mogła. Dla porównania z dobrą kartą na PCI bądź pcie/pcmcia w zależności od tego czy masz laptopa czy desktopa znalazła by tych sieci o wiele więcej. Problem w tym że to o co nas prosisz to nic innego jak pomoc w kradzieży. PapaSmerf82 super że jesteś kozakiem co łamie wszystkie zabezpieczenia aczkolwiek pomoc tej kobiecie to nic innego jak pomoc złodziejowi.
Większość z nas tutaj na forum wydaje czasem grube pieniądze na internet bo tak to po prostu działa, płacisz i masz.
Jedyna możliwość to korzystanie z darmowych hot spotów, na stronie swojego gemeente powinnaś znaleźć potrzebne Ci informacje.
 
 
MartaAmsterdam 
Gaduła

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 03 Paź 2007
Posty: 102
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Nie Lis 30, 2008 4:47 pm   

Tak wlasnie, no tak. Bede placic 200 euro za neta. Moze. Jeszcze nad tym pomysle. Poki co jak macie jakies namiary na hackerow/crakerow to sie nie krepujcie :033:

Typowa kobieta? Jesli mowisz o karcie T-mobile to najlepszy legalny zestaw na rynku, jest jeszcze vodafone ale on nie ma bezlimotowego transferu dziennego, tylko placi sie za kazde MB. A jesli chodzi o karte sieciowa to wlasnie po to pisze zeby sie dowiedziec, nie zauwazyles tak przypadkiem?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lis 30, 2008 4:55 pm   

Marta ja jakos nie wierze w cua ze u ciebie nie da sie zlaozyc zwyklego neta za pare euro.
Wejdz na net i poszukaj tel+ internet napewno znajdzesz
nap tele 2 alice itd
wiele takich . Internet i dzwonisz za darmo na stale tel w nl za 20 -40 euro na miesiac . Szybciej sobie podpiszesz umowe z takim dostawca jak sie komus podepniesz pod neta .wiec powodzenia w szukaniu a nie wykradaniu.
 
 
MartaAmsterdam 
Gaduła

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 03 Paź 2007
Posty: 102
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Nie Lis 30, 2008 4:58 pm   

Czytalas wyzej? Nie ma na razie takiej opcji zeby podpisac umowe o neta, ani ja ani wlascicel nie mozemy tego zrobic na razie. Nie ma to znaczenia czemu. Przeciez wiem o necie tele2, upc, etc. Teraz nie moge z tego korzystac, zadnych umow. Tylko pre-paid za 210euro miesiecznie albo internet z antenki/karty czy czegos tam innego.
 
 
sammakko 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Paź 2008
Posty: 17
Skąd: Krk/Wr
Wysłany: Nie Lis 30, 2008 5:09 pm   

a abonament na mobilny net? albo razem z abonamentem na komórkę? ja tak mam. w t-mobile do abonamentu za 6e dopłacam 14,50 czy tak jakoś i mam internet do 1 Mbps z limitem do 2 GB. się to nazywa web'n'walk. problem polega na tym, że mieszkam na zadupiu, gdzie 3g nie dociera i jadę na gprsie (jakieś 30-40 kbps). gdybym pomyślała wcześniej to zamiast za 14,50 bym wzięła tańszy, wolniejszy i bez limitu transferu.
vodafona nie polecam. bo w vodafonie jak przekroczysz limit to Ci naliczają 1e za megabajt transferu czy tak jakoś. niezłe złodziejstwo.
w kpnie internet mobilny na abonamet też może być, ale droższe opcje bez limitu transferu mają tzw. fair use policy, co w rezultacie oznacza, że masz 2,8 GB na miesiąc, a jak przekroczysz ten limit 3 razy z rzędu to rozwiązują z Tobą umowę.
_________________
http://www.agneskerk.org/
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lis 30, 2008 5:10 pm   

Marta to [pozostaja ci kafeiki internetowe . Przeciez nie jest obowiazkiem miec neta w domu .

Pozostaje jeszcze inna mozliwosc isc do sasiada który ma neta zapytac czy mozesz za odplata sie do niego na jakis kródki czas sie podpiac.
Ostatnio zmieniony przez baileys Nie Lis 30, 2008 5:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MartaAmsterdam 
Gaduła

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 03 Paź 2007
Posty: 102
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Nie Lis 30, 2008 5:15 pm   

Wiekszosc z was nie czyta widze postow od gory? Nie ma opcji umowy a abonament to umowa! A kafejki generalnie to cenowo miesiecznie wychodzi podobnie co t-mobile pre-paid. Godzina kosztuje 2euro, plus bilecik na tramwaj, wyjdzie kolo 7 euro a w takiej cenie to mam neta w domku. A obowiazek jest, wtedy kiedy sie na necie pracuje, i odpowiada ciagle na maile :029:
 
 
sammakko 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Paź 2008
Posty: 17
Skąd: Krk/Wr
Wysłany: Nie Lis 30, 2008 5:27 pm   

spoko luz. przeoczyłam "żadnych umów". może faktycznie zapytaj sąsiada czy Ci kawałek łącza nie odstąpi.
_________________
http://www.agneskerk.org/
 
 
LeGolas 
Super gaduła


Pomógł: 11 razy
Wiek: 35
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 271
Skąd: Zwanenburg
Wysłany: Nie Lis 30, 2008 5:38 pm   

A hetnet.nl?
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
 
arti076 
Poczatkujacy
arti

Wiek: 48
Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 7
Skąd: limburg
Wysłany: Nie Lis 30, 2008 5:57 pm   

sammakko, nie zgodzę się z Tobą w vodafone mam internet mobilny bez limitu finansowego w taryfie veste kosten po wyczerpaniu 400mb prędkość z768mb spada na 128 . :039:
_________________
pozdrawiam gorąco
 
 
schatje 
Poczatkujacy
schatje

Pomogła: 2 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 27 Sie 2008
Posty: 11
Wysłany: Nie Lis 30, 2008 6:39 pm   

a Vodafone blox internet? Ja korzystam juz pol roku i nie narzekam. koszt 9.50 na 30 dni.Potrzebny jest modem,moze nim tez byc telefon, i karta sim vodafone prepaid.Uaktualniasz internet blox, sciaga ci to z konta 9.50e i przez 30 dni masz internet. Proste, tanie i bez abonamentu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group