NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podroz do Polski w ciazy
Autor Wiadomość
Alicjas 
Poczatkujacy
Ala1926

Dołączyła: 18 Lis 2008
Posty: 14
Wysłany: Śro Lut 04, 2009 1:53 pm   Podroz do Polski w ciazy

Zastanawiam sie nad 2 tyg. wyjazdem do Polski. Niby nic, ale poczytalam kilkanascie artykulow na temat podrozy w stanie blogoslawionym i szczerze mowiac mam mieszane uczucia. Jedne opinie mowia, ze lepiej nie, bo pozycja za kierownica powoduje niedotlenienie dzidziusia i moze spowodowac przedwczesny porod lub poronienie( niby udowodnione naukowo, nie sprawdzalam, ale ciekawe?), inne, ze jesli ciaza jest bez problemow to nie ma czego sie bac.
Bedac dzisiaj na wizycie u huisart, pani doktor stwierdzila, ze wolno podrozowac i nie ma na to przeciwskazan, a najlepiej rozlozyc tak daleka podroz na 2 dni, wazne bowiem aby robic czeste przystanki i spacerowac. Na pytanie, dlaczego mowi sie, ze daleka podroz(autem) moze spowodowac poronienie lub przedwczesny porod ze wzgledu na podane wyzej przeze mnie powody, stwierdzila, ze nie wie.
Do celu w Polsce mam ok. 1200km, chcialabym jechac samochodem z corka a jestem w 13 tyg.ciazy i nie jest zagrozona.
Interesuje mnie czy panie tutaj bedace w ciazy a chcace sie pokusic na taka podroz mialy negatywne opinie swoich poloznych czy ginekologow. Ja mam wyznaczona wizyte u ginekologa w ostatnich dniach m-ca i nie chcialabym zawracac jej glowy, umawiajac sie na wizyte, by zapytac tylko czy moge jechac.
Bede wdzieczna za odpowiedzi:)
 
 
aga910 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 141
Skąd: Zwolle
Wysłany: Śro Lut 04, 2009 2:34 pm   

Z moich obserwacji i doswiadczenia jesli ciaza jest niezagrozona, robi sie przerwy na rozprostowanie kosci nic nie powinno sie stac. Poza tym w 13 tyg ciazy dziecko ma sporo miejsca w macicy i moze fikac koziolki wiec nie ma szans na gniecenie, niedotlenienie itd. Jedyne co wiem to po 32 tyg zaleca sie nie siadanie za kierownica bo nawet w razie malej stluczki mozna uderzyc brzuchem w kierownice. Ja w 5 miesiacu podrozowalam sporo samolotem i nawet nie mialam mdlosci. Jesli Ty czujesz sie dobrze a lekarz prowadzacy czy polozna nie widza problemow to ja zycze tylko szerokiej drogi.
 
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Lut 04, 2009 3:29 pm   

Alicjas napisał/a:
Bede wdzieczna za odpowiedzi:)




Ja jechalam w 6-ym miesiacu ze starszym synem do Polski i nic sie nie stalo.Wiesz,tylko co jest dobre dla jednej osoby nie musi byc takie dla drugiej.Podroz znioslam bardzo dobrze .Ja jezdze sama czesto i przyznam,ze jak jechalam w ciazy to chyba mialam wszystkie zmysly bardziej wyostrzone ,bo droga przebiegla naprawde bezpiecznie,ci nie zawsze jest regula na drogach ,zwlaszcza polskich.Musisz sobie przygotowac caly samochod,lacznie z poduszkami,ktore podlozysz pod plecy i zaplanuj jakis nocleg.Moze nie bedzie potrzebny,ale warto o tym pomyslec,znalezc jakis motel na trasie.Ja mialam w planach jakis zaraz przy granicy,juz w Polsce,ale obeszlo sie.Wyjechalam o 4 rano,dzieki czemu do Niemiec dojechalam w tempie expressowym.Pozdrawiam i powodzenia.

[ Dodano: Sro Lut 04, 2009 4:10 pm ]
p.s.przypomnialo mi sie,ze doleglowosica,ktora mnie dopadla juz pod koniec podrozy byly spuchniete nogi.Po podrozy trzymalam je wysoko w gorze i nastepnego dnia bylo ok.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
Carolina2 
Poczatkujacy

Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 1
Skąd: Den Haag
Wysłany: Śro Lut 04, 2009 4:51 pm   Re: Podroz do Polski w ciazy

Witaj

Jestem w ciazy w 16tygodniu, do Hagi z Polski przejechalam 1300km bedac w 12 tygodniu.Podroz przebiegla bez problemow. Dopoki Ty sie czujesz dobrze mozesz podrozowac do samego rozwiazania, chociaz nie sama. Moje kolezanki w ciazy jezdzily samochodem i nie mialy problemow z ciaza.
Pozdrawiam
 
 
 
Alicjas 
Poczatkujacy
Ala1926

Dołączyła: 18 Lis 2008
Posty: 14
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 4:37 pm   

No wlasnie nie sama. Nie mam jednak zapasowego kierowcy, a w razie czego 6 letnie dziecko niewiele pomoze. Wydaje mi sie jednak, ze dobre nastawienie do podrozy tez robi swoje. Jednak stwierdzilam, ze umowie sie z pania doktor i zasiegne info i poprosze o badanie. To zawsze bezpieczniej:)
Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi
 
 
monikaryb 
Poczatkujacy

Dołączyła: 27 Lis 2008
Posty: 4
Wysłany: Śro Lut 11, 2009 3:53 pm   

witamja jechalam 34 tygodniu na dwa tygodnie i nic mi sie nie dzialo,,dopiero wpolsce mialam male problemy no ale wszystko bylo ok...wrocilam po 2 tyg i urodzilam..moze faktycznie jak napisalas ze moge przyspieszyc porod i przyspieszylam ,przyjechalam do nl w sobote i w sobote urodzilam,,tak wiec te najwyzszy czowal nademna....dzidzius ma sie dobrze..pozdrwiam i powodzenia.jabym jechala na twoim miejscu bo to dopiero 14 tyg ciazy to nie widze problemu... :039: :041:
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Pią Lut 13, 2009 11:58 am   

hej, ja wracalam po nowym roku w 37yg bo czulam sie swietnie i nie bylo problemow zadnych kiedy tylko poczulam dyskomfort robilismy przerwe, a maly urodzil sie w 42 tyg ciazy, polozne tez twierdzily ze jesli czue sie na silach podroz nie jest przeszkoda.
Ostatnio zmieniony przez ewcia.pol Pią Lut 13, 2009 11:59 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group