NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Hemofilia a życie w Holandii
Autor Wiadomość
Jurek80 
Poczatkujacy

Wiek: 44
Dołączył: 29 Lip 2016
Posty: 3
Wysłany: Sob Sie 13, 2016 6:58 pm   Hemofilia a życie w Holandii

Witam
Choruje na hemofilię postać ciężką A.Zasadniczo nie mogę podjąć żadnej pracy fizycznej gdyż moje schorzenia jest tak ciężkie, ze nawet leki uraz w pracy może mnie nawet zabić bo nie krzepnie mi krew. Czy z związku z tym mam szanse na rentę lub prace, która by mnie nie wykończyła Pozdrawiam serdecznie
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Sie 13, 2016 8:17 pm   

Jurek80 napisał/a:
Czy z związku z tym mam szanse na rentę lub prace, która by mnie nie wykończyła
nie nie masz szansy na rete z NL z powodu hemofili , a na prace masz zawsze szanse .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Jurek80 
Poczatkujacy

Wiek: 44
Dołączył: 29 Lip 2016
Posty: 3
Wysłany: Nie Sie 14, 2016 8:55 am   

To stwierdzenie jest podparte jakimiś faktami?
A co z zakładami pracy zamkniętej ? Chyba istnieją takie?
Słyszałem ,ze są komisje lek. urzędy gdzie kierują do pracy w warunkach specjalnych odpowiednich do stanu zdrowia. Pozdrawiam
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Sie 14, 2016 5:34 pm   

Jurek80 napisał/a:
A co z zakładami pracy zamkniętej ? Chyba istnieją takie?
jeszcze istieja ale jak ktos odchodzi nikt juz ie jest przyjmowany na takie miejsce poniewaz jakis czas temu zmienili prawo i takie zaklady pracy likwiduja
Jurek80 napisał/a:
Słyszałem ,ze są komisje lek.
tak a ale na twoje schozenie w NL nie przyznaja ci renty poniewaz takie schozenie juz miales przed przyjazdem do NL i kraj w ktorym zachorowales jest odpowiedzialny za wyplate takowej czyli w twoim wypadku PL . W NL moga ci stopien choroby potwierdzic lub nie . W NL niezdolnosc do pracy jest calkiem naczej ozekana jak w PL . tylko ze w twoim wypadku nawet po ozeczeniu w NL nie dostaniesz zadnych pieniedzy ( z renty ) odesla ciebie do PL po "rente ". Mozeszja oczywiscie przeniesc ja z PL ale jak to zlatwic to nie mam zielonego pojecia musial bys gdzies w PL sie dowiedziec jak to zrobic itd .
Jurek80 napisał/a:
To stwierdzenie jest podparte jakimiś faktami?
?Tak podaprte art. prawnymi i doswiadczeniem . zaraz oszukam art. prawnego o ty mowiaceg i ci wysle . a jak masz chwile to poszukaj sobie po polsku tez jest odpowiednik
Jurek80 napisał/a:
Słyszałem ,ze są komisje lek. urzędy gdzie kierują do pracy w warunkach specjalnych odpowiednich do stanu zdrowia
Na to pytanie juz ci odpowiedzialam zywej . Jedyne co moge dodac to to ze jak znajdziesz pracodawce to ten moze dostac jakies swiadczenia/dotacje na stwozenie tobie dopasowanego miejsca pracy . Sa tez subsydje dla praodawcow za przyjecie pracownikow z orzeczonym stopniem niepelnosprawnosci .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Nie Sie 14, 2016 5:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group