NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wizyta u lekarza-zwrot pieniędzy
Autor Wiadomość
szmaragdowy.kot 
Poczatkujacy

Wiek: 34
Dołączyła: 22 Lis 2016
Posty: 3
Wysłany: Wto Lis 22, 2016 12:42 am   Wizyta u lekarza-zwrot pieniędzy

Witam! :-)
Pilnie potrzebuję otrzymać informację na temat tego ile się czeka na zwrot gotówki za wizytę u lekarza rodzinnego. Kwota może nie jest powalająco duża-około 30€, ale jak wiadomo każdy grosz się liczy.

Kwitek od lekarza dostarczyłam kobiecie z biura ponad 1.5 miesiąca temu. Z racji bycia niecierpliwą osóbką, szlag mnie trafia, iż na moje pytanie o pieniądze słyszę odpowiedź: musi Pani poczekać, jeszcze nie otrzymaliśmy zwrotu. W dodatku trwają teraz zwolnienia w firmie i zależy mi by odzyskać to, co mi się należy i uciekać do innej pracy.

Ile się czeka na zwrot pieniędzy za wizytę u lekarza i czy mam skontaktować się z ubezpieczalnią?

Proszę o odpowiedź. I z góry dziękuję. :-)
Ostatnio zmieniony przez szmaragdowy.kot Wto Lis 22, 2016 12:44 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Wto Lis 22, 2016 7:39 am   

Z tego co wiem to wizyty u lekarzy domowych w Holandi sa darmowe( no jesli masz zorgtoeslag, no ale jesli pracujesz to masz takowe)
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Lis 22, 2016 8:25 am   

szmaragdowy.kot,


Nie wiem jakie posiadasz ubezpieczenie , jesli je posiadasz - to nie bylo potrzeby placenia na miejscu za wizyte u lekarza domowego z wlasnej kieszeni.
 
 
szmaragdowy.kot 
Poczatkujacy

Wiek: 34
Dołączyła: 22 Lis 2016
Posty: 3
Wysłany: Wto Lis 22, 2016 11:06 am   

Ubezpieczenie jest podstawowe, załatwione przezbiuro pracy-czyli ok 20€. A za wizytę musiałam zapłacić, bowiem była ona nieumówiona. Za umówione z kolei się nie płaci-za to czeka. Z zapaleniem ucha było mi obojętne wszystko.
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Wto Lis 22, 2016 7:04 pm   

Niektóre przychodnie zadaja zaplaty, spotykam się z tym nieraz.
Wizytyu lekarza pierwszego kontaktu sa owszem darmowe-, tzn. ubezpieczalnia pokrywa 100%.
Wiec biuro od razu powinno oddac pieniazki za ta wizyte po przedstawieniu rachunku.
Przynajmniej jak tak mam....
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
szmaragdowy.kot 
Poczatkujacy

Wiek: 34
Dołączyła: 22 Lis 2016
Posty: 3
Wysłany: Wto Lis 22, 2016 11:42 pm   

To po prostu zadzwonię do ubezpieczyciela i niech się z nimi skontaktuje, bo to nie jest wcale śmieszne. Plus babka z biura coś kręci o kantorze, co im kasy jeszcze nie oddał.

Dziękuję wszystkim za pomoc! Jesteście super. 😊
 
 
Adriananna 
Poczatkujacy

Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lut 2016
Posty: 8
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Lis 28, 2016 7:08 pm   

Ja mam podobną sytuacje w ubiegłym tygodniu byłem na szyciu , hirurg założył mi 5 szwów i oczywiście mam ubezpieczenie , ale opłata była 76 euro ,,,, ja wysłałem e -meilem fakture do mojej ubezpieczalni i teraz czekam ,,,,
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Lis 28, 2016 8:09 pm   

Adriananna,

Cytat:
ja wysłałem e -meilem fakture do mojej ubezpieczalni i teraz czekam ,,,,
czekasz ...na co ,na zwrot ?

Co innego huisarts ,a co innego specjalista w szpitalu , tu sa rozgraniczenia i stosowane inne reguly /przepisy przez twojego ubezpieczyciela .

Jesli twoje eigen risico, nie zostalo wyczerpane, to nie dostaniesz zwrotu, wiecej ...sa takie sytuacje w ktorych za wizyte u specjalisty trzeba doplacac z wlasnej kieszeni, nawet kiedy 385 euro jest juz wyczerpane.

Pozdrawiam .
 
 
Metec
Gaduła

Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 111
Wysłany: Wto Lis 29, 2016 12:49 pm   

Panicelinka napisał/a:
Adriananna,

Cytat:
ja wysłałem e -meilem fakture do mojej ubezpieczalni i teraz czekam ,,,,
czekasz ...na co ,na zwrot ?

Co innego huisarts ,a co innego specjalista w szpitalu , tu sa rozgraniczenia i stosowane inne reguly /przepisy przez twojego ubezpieczyciela .

Jesli twoje eigen risico, nie zostalo wyczerpane, to nie dostaniesz zwrotu, wiecej ...sa takie sytuacje w ktorych za wizyte u specjalisty trzeba doplacac z wlasnej kieszeni, nawet kiedy 385 euro jest juz wyczerpane.

Pozdrawiam .


Lekarz rodzinny i eigen risico? No chyba nie.
 
 
ADIX 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 4
Wysłany: Wto Lis 29, 2016 5:30 pm   

Ja nie bylem w szpitalu , tylko w najblizszej przychodni , gdzie zdarzyl sie wypadek ,,, fakture wyslalem , bo pomyslalem sobie , ze moge tak zrobic ,,, Albo zwroca albo nie , niewiem bo pierszy raz mialem taki przypadek ,,, ale wiem jedno , ze moi znajomi rowniez byli u hirurga na szyciu i nic nie placili ,,,,
 
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Wto Lis 29, 2016 6:07 pm   

Metec napisał/a:
Panicelinka napisał/a:
Adriananna,

Cytat:
ja wysłałem e -meilem fakture do mojej ubezpieczalni i teraz czekam ,,,,
czekasz ...na co ,na zwrot ?

Co innego huisarts ,a co innego specjalista w szpitalu , tu sa rozgraniczenia i stosowane inne reguly /przepisy przez twojego ubezpieczyciela .

Jesli twoje eigen risico, nie zostalo wyczerpane, to nie dostaniesz zwrotu, wiecej ...sa takie sytuacje w ktorych za wizyte u specjalisty trzeba doplacac z wlasnej kieszeni, nawet kiedy 385 euro jest juz wyczerpane.

Pozdrawiam .


Lekarz rodzinny i eigen risico? No chyba nie.


Czytaj człowieku ze zrozumieniem i posty powyżej. Adriananna wyraźnie napisal, ze chodzi o fakturę za szycie, a Panicelinka się do tego ustosunkowala.

[ Dodano: Wto Lis 29, 2016 6:22 pm ]
ADIX napisał/a:
Ja nie bylem w szpitalu , tylko w najblizszej przychodni , gdzie zdarzyl sie wypadek ,,, fakture wyslalem , bo pomyslalem sobie , ze moge tak zrobic ,,, Albo zwroca albo nie , niewiem bo pierszy raz mialem taki przypadek ,,, ale wiem jedno , ze moi znajomi rowniez byli u hirurga na szyciu i nic nie placili ,,,,


Zapalaciles zapewne dlatego, ze nie byles pacjentem tejze przychodni. Jak najbardziej mogles wyslac rachunek do ubezpieczalni, masz do tego prawo.
Za jakiś czas dostaniesz odpowiedz czy i w jakiej kwocie Ci zwroca. :039:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
Ostatnio zmieniony przez agastepa13 Wto Lis 29, 2016 6:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adriananna 
Poczatkujacy

Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lut 2016
Posty: 8
Skąd: Polska
Wysłany: Czw Gru 01, 2016 5:29 pm   PaniCelinko

Ku pani wielkiej mądrosci , dzisiaj dostałem pismo , ze pieniążki które zapłaciłem u hirurga dzisiaj wróciły na moje konto ;-)
Pozdrawiam serdecznie ,,,, i dziekuje za za zadanie pytanie ,, na co czekasz ??? '' to teraz moge pani odpisać , ze czekałem na zwrot pieniążków , które zapłaciłem z własnej kieszeni
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Gru 01, 2016 6:26 pm   

Adriananna


Adriananna napisał/a:
Ku pani wielkiej mądrosci , dzisiaj dostałem pismo , ze pieniążki które zapłaciłem u hirurga dzisiaj wróciły na moje konto


No coz skoro ciebie'' cerowal'' hirurg a nie chirurg ?? to wcale sie nie dziwie ze zwrot w przyspieszonym tempie otrzymales ( zarcik) :043:

czy na pewno chodzi o zwrot za chirurga ?

Moglbys umiesc tu kopie tego listu, szczerze mowiac trudno mi uwierzyc w tak szybka reakcje verzekeringu tym bardziej, ze w tym siedze na co dzien , stad wiem ze cala procedura rozwleczona jest w czasie a rozliczanie sie ze specjalista trwa do kilku tygodni....a nawet dluzej :029:

Moze byc tak ze jakis czas otrzymasz kolejnie pismo powiadamiajace cie o tym, ze musisz im doplacic - tak dosc czesto dzialaja niektore holenderskie ubezpieczalnie.
 
 
Adriananna 
Poczatkujacy

Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lut 2016
Posty: 8
Skąd: Polska
Wysłany: Czw Gru 01, 2016 6:50 pm   

Nie wiem co bedzie dalej ,,,, jutro ide ściągnąć moje pechowe szwy , tym razem udam sie do ,, chirurga '' może nic nie bedę płacił ,,,,,
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Sob Gru 03, 2016 2:01 pm   

Na ściągnięcie szwów do chirurga?
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group