NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
L4?
Autor Wiadomość
Lepek
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Sty 2017
Posty: 3
  Wysłany: Czw Sty 05, 2017 1:20 pm   L4?

Witam,
zwracam sie z prosba o pomoc w pewnej kwestii otoz tuz przed moim wyjazdem z holandii na swieta, zlamalem reke w sobote lecz jeszcze 3 dni po weekendzie mialem pojsc do pracy ale tego nie zrobilem no bo jak ze zlamana reka.. Wtedy nie wiedzialem jeszcze ze mam ja zlamana, myslalem ze to tylko mocne stluczenie.

Poinformowalem biuro oraz szefa ze mam obita reke i ze zjezdzam o te 3 dni wczesniej do domu by udac sie do lekarza w polsce.
Odrazu po przyjezdzie, po 15 godzinach podrozu poszedlem do szpitala, dostalem gips i okazalo sie ze zlamalem kosc promieniowa.

Czy w tych okolicznosciach gdy mam udokumentowane leczenie, uzylem holenderskiej (europejskiej) karty zdrowotnej, nalezy mi sie odszkodowanie i L4 oczywiscie?
Biuro udaje ze nic sie nie stalo i ze to zdazylo sie w sobote dletego nic mi sie nie nalezy yyy to chyba dziwne?

Prosze o pomoc kogos kto ma o tym wieksze pojecie odemnie,
Dziekuje bardzo :)
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Sty 05, 2017 11:30 pm   

Lepek napisał/a:
nalezy mi sie odszkodowanie i L4 oczywiscie?
chorobowe ci sie nalezy ale odszkodowania w NL nie ma chyba ze byles ubezpieczony na ten wypadek ( czyli sam sobie takie ubezpieczenie oplacales ) . U. zdrowotne z ktorego skozystales ubezpiecza tylko od kosztow leczenia a nie na wypadek odszkodowan . Wiec nie wszystko jest takie oczywiste
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
vigo 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 53
Wysłany: Nie Sty 08, 2017 11:29 am   

Miałem podobny przypadek i poradzę ci jak zrobić aby ci zapłacili chorobowe i cię nie "wyciulali" (a wiem że mogą i pewnie będą chcieli to robić) . Nim cokolwiek zaczniesz robić to muszę wiedzieć czy zakład pracy (czyt. przełożony) wie, że miałeś ten wypadek? Jeśli tak to dobrze. Teraz wszystko załatwiaj biurem za pośrednictwem e-mail ( nie na telefon). Zeskanuj całą dokumentacje medyczną i im wyślij.Nie zapomnij dopisać, że w przypadku braku reakcji informujesz o zaistniałej sytuacji UWV. Wiesz mi podziała :)
Ja tak zrobiłem i moment się pieniądze znalazły :) Minus był jednak taki, że byłem chyba najbardziej znienawidzonym pracownikiem i próbowano się mnie pozbyć z biura. Jednak miałem w pracy dobrą opinie i szef (a ich ważny klient) stanął za mną murem. Nie wiem jaką masz pozycję w pracy ani jaki jest klimat ale jak tak zrobisz to możesz stać persona non grata :( Powodzenia
P.s Zakładam że płacisz ubezpieczenie cały czas a nie masz tzw. "grupówki" na czas pracy.
Ostatnio zmieniony przez vigo Nie Sty 08, 2017 11:32 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group