NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie do dziewczyn - bole miesiaczkowe
Autor Wiadomość
AnLee 
Nieśmiały użytkownik
Immer moed


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 92
Skąd: Friesland
Wysłany: Wto Paź 28, 2008 8:39 am   Pytanie do dziewczyn - bole miesiaczkowe

Witajcie drogie Panie!

Mam do was pytanie jak sobie radzice? Ja niestety mam koszmarne bole miesiaczkowe i slabo sobie radze, mam na mysli, ze czasem nie moge nawet wstac z lozka nie mowiac o chodzeniu czy chocby wyjsciu do toalety. Bylam u gina w NL, ale przepisal mi zgadnijcie co? Paracetamol, ja tego moge lyknac cale opakowanie a i tak nie pomoze, przy okazji moj zoladek slabo go akceptuje. Niestety do Polski nie zawitam przez kolejne kilka miesiecy, wiec nie mam mozliwosci pojscia w PL do lekarza. Moje pytanie dziewczyny, czy ktoras ma podobny problem, jak sobie radzi, a moze ma lepszego niz ja ginekologa, z ktorym mozna normalnie sie porozumiec po angielsku, bo moj holenderski nie jest najwyzszych lotow. Bede wdzieczna za jakas wskazowke :)
_________________
Pro captu lectoris, habent sua fata libelli
 
 
 
alicja2911 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 390
Wysłany: Wto Paź 28, 2008 9:23 am   

heh skad ja to znam.Polecam plastry hormonalne -ja pozbylam sie problemu na szczescie.
Powodzenia
 
 
AnLee 
Nieśmiały użytkownik
Immer moed


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 92
Skąd: Friesland
Wysłany: Wto Paź 28, 2008 9:25 am   

problemw tym, ze hormonow probowalam juz, ale malo pomoglo, a tylko mi wage zwiekszylo, co mnie zniechecilo na dobre. przy hormonach bole jakie byly, takie zostaly niestety, ale dzieki :)
_________________
Pro captu lectoris, habent sua fata libelli
 
 
 
kocica 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 5 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Sty 2007
Posty: 99
Skąd: HOLANDIA
Wysłany: Wto Paź 28, 2008 9:43 am   

mi pomogla nospa i pigulki antykoncepcyjne, nie odrazu ale po 3 miesiacach bole sie zmniejszyly do tego stopnia ze moglam normalnie funkcjonowac
 
 
iwona24 
Nieśmiały użytkownik
iwa

Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 25 Wrz 2008
Posty: 75
Skąd: Haga
Wysłany: Wto Paź 28, 2008 9:51 am   

pomocny okazać sie może Ketonal, ale nie wiem czy tu go dostaniesz, moja bratowa ma taki sam problem i tylko ten lek jej pomaga
Ostatnio zmieniony przez iwona24 Wto Paź 28, 2008 9:54 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
AnLee 
Nieśmiały użytkownik
Immer moed


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 92
Skąd: Friesland
Wysłany: Wto Paź 28, 2008 10:02 am   

dzieki za informacje, slyszalam juz o ketonalu, ale nie wiem czy zdolam jakiegokolwiek ginekologa tutaj przekonac do zapisania tego, tym bardziej ze oni tutaj nawet zwykly ibuprofen traktuja niemalze jak narkotyk ;) moze dotrwam jakos do wizyty w PL ;)
_________________
Pro captu lectoris, habent sua fata libelli
 
 
 
destyni86 
Poczatkujacy

Dołączyła: 20 Paź 2008
Posty: 19
Skąd: Enschede
Wysłany: Wto Paź 28, 2008 11:52 am   

cześć ja miałam taki sam problem.Nie moglam wstawać z łóżka,czasem brało mnie na wymioty.Czułam jakby coś w środu rozrywało mi jajniki.to było straszne.Aż wkońcu ginekolog przepisala mi tabletki antykoncepcyjne o bardzo niskim poziomie hormonów.nazywaja sie Hormonet,firmy Wyeth.
Kupilam je w Polsce ale na opakowaniu jest napisane że pochodzą z Austrii,wiec moze bys je tu dostała ;) Pierwsze opakowanie troche pomaga,bo twój organizm musi sie przyzwyczaic do nich,a juz przy drugim wszystko jest ok.Nie mam juz od roku bóli ;)
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez destyni86 Wto Paź 28, 2008 11:54 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
AnLee 
Nieśmiały użytkownik
Immer moed


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 92
Skąd: Friesland
Wysłany: Wto Paź 28, 2008 11:59 am   

destyni86 dzieki za wiesci :) moze znowu dam sie przekonac do hormonow, o podobnie do ciebie nie moge wstac z lozka, podobnie zbiera mi sie na wymioty a czasami mam takie bole, ze pare razy zemdlalam w domu. a znasz moze jakiegos dobrego ginekologa w NL ?
_________________
Pro captu lectoris, habent sua fata libelli
 
 
 
destyni86 
Poczatkujacy

Dołączyła: 20 Paź 2008
Posty: 19
Skąd: Enschede
Wysłany: Wto Paź 28, 2008 12:20 pm   

oj nie znam,korzystam tylko z wizyt w Polsce.bo tutaj nie można liczyć na fachowców ;)
te tabletki mają niebieskie opakowanie,naprawde mi pomogły.mam nadzieje że i tobie pomogom ;)
pozdrawiam serdecznie
 
 
lanya 
Poczatkujacy


Pomogła: 1 raz
Wiek: 41
Dołączyła: 21 Lut 2008
Posty: 48
Skąd: Groningen
Wysłany: Wto Paź 28, 2008 6:49 pm   

ja tez przez jakis czas mialam mocne bole, ale jak sie okazalo bylo to spowodowane nadzerka. Jedyne co mi wtedy pomagalo to nospa - moim zdaniem jest najbardziej skuteczna
_________________
Nie uderzenie mlota, lecz taniec wody czyni zwir tak pieknie okraglym
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Paź 29, 2008 12:04 am   

od pierwszej miesiaczki mam po prostu straszne bole... wymiotuje... doprowadzam wszystkich w poblizu do szalu... nie moge sobie miejsca znalesc w lozku...

co zazywam:
- kiedys tabletki antykoncepcyjne... troche to trwalo zanim bole sie zmniejszyly...
- plastry antykoncepcyjne...
- termofon - cos wspanialego...
- 6 x 400mg ibuprofen (poza tym nie lykam tabletek... bo nie chce na jeszcze wieksza dawke przejsc... poza tym tego bolu nie przebije nic... bynajmniej dotad...)
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Śro Paź 29, 2008 12:10 am   

Duuvelke napisał/a:
poza tym tego bolu nie przebije nic... bynajmniej dotad...)


Czasem bol mija lub znacznie zmniejsza sie po urodzeniu dziecka.
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Paź 29, 2008 12:14 am   

Witch01 napisał/a:
Czasem bol mija lub znacznie zmniejsza sie po urodzeniu dziecka.


hehe... slysze to juz cale moje zycie... no prawie cale...
 
 
AnLee 
Nieśmiały użytkownik
Immer moed


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 92
Skąd: Friesland
Wysłany: Śro Paź 29, 2008 7:11 am   

Dzieki dziewczyny za wszystkie informacje :) Widze, ze nie tylko ja mam ten sam problem. Co do hormonow, jak mowilam wczesniej, strasznie po nich przytylam a bole jakie byly, takie pozostaly. Czytajac wasze posty, wezme je jeszcze raz pod rozwage. Co do ketonalu, to z tym poczekam do wizyty w Polsce, bo tutaj penwie pomysla, ze narkomanem jestem, skoro mysla tak juz o ibuprofenie ;)
Duuvelke, napisala o termoforze, o rany faktycznie potrafi byz to zbawienne! zgadzam sie w 100%, szkoda tylko, ze do pracy raczej tego zabrac ze soba nie mozna ;) a dzisiaj mam kolejna rozmowe w sprawie pracy i mam nadzieje, ze mnie "atak" bolu w tym czasie nie dopadnie. Co do nospy, ani jej ani paracetamolu moj zoladek nie toleruje, wole skopolan, ale juz mi sie skonczyl. Natomiast przekraczanie dziennej dawki ibuprofenu, to u mnie niestety bywa norma, bo innaczej nie moglabym wstac i zrobic sobie chocby herbaty.
Witch01, dzieki za info w sprawie dzieci ;) moja siostra urodzila trojke i jakos jej to niestety nie pomoglo ;)

Dzieki za wszelkie informacje i porady ;) Jakby ktoras z was znala jakiegos ludzkiego ginekologa w NL to prosze dajcie znac.

Pozdrawiam cieplo :)
_________________
Pro captu lectoris, habent sua fata libelli
 
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Śro Paź 29, 2008 10:10 pm   

Hej
A ja polecam duzo ruchu, najlepeij na powietrzu i wcale nie w trakcie okresu, ale przed. Ja tez mam ten problem, od momentu kiedy cwicze regularnie problem sie zmniejsza, a czasem nawet zupelnie nie ma bólu. Warto spróbować..niec nie jest do stracenia a bardzo dużo można zyskać..nie tylko na ten ból..
Poza tym też lubie termofor, ale trzeba z tym uważać i nie stosować cały czas bo grodzi to krowtokiem wewnętrznym, to samo z gorącymi kąpielami. Bardzo to relaksuje, ale trochę jest niebezpieczne..
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group