NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
swinska grypa a ciaza
Autor Wiadomość
ewka
Gaduła


Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 171
Skąd: amsterdam
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 10:31 am   swinska grypa a ciaza

witam, mam pyatanie do wszystkich kobiet w ciazy; czy bedzieicie sie szczepic przeciw swinskiej grypie? Ja jestem w szóstym miesiacu ciazy i z tego co wiem nie istnieje specjalna szczepionka dla kobiet w ciazy, a moja polozna poinformowala mnie, ze decyzja o szczepieniu nalezy do mnie. Wiem, ze w przypadku choroby istnieje duze ryzyko smierci zarowno dla mnie jak i dla dziecka, ale jakie ryzyko niesie ze soba szcepionka? Nie jest przeciez przebadana na kobietach ciezarnych... Piszcie co Wy zamierzacie, ja nie mam pojecia co robic....
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 11:19 am   

ja sie nie szczepilam... unikalam osob chorych... w pracy, dzie pracuje z dzieciakami... mylam czesciej rece... bo wiadomo...
 
 
lena930 
Super gaduła
lena930

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 261
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 12:24 pm   

Ewka nie szczep sie oczywiscie ostatnie slowo i tak nalezy do ciebie :039: ale te szczepionki nie sa przebadane pod katem kobiet ciezarnych ale i rowniez ogolnie :119: przepraszam ze cie strasze ale zasiegnelam opini u kilkunastu lekarzy i w Polsce i w holandii a rowniez wywiad dzialal w niemczech i wyjatkowo lekarze byli zgodni lepiej unikac tlumow i chorych ludzi a nie szczepic sie .Nie wiem moze akurat trafilam na sceptykow ale jak poczytalam w internecie na temat tych szczepien to zrezygnowalam z cala rodzina :119: http://astromaria.wordpre...inskiej-grypie/ :088:
 
 
ewka
Gaduła


Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 171
Skąd: amsterdam
Wysłany: Pon Lis 02, 2009 6:04 pm   

dzisiaj bylam u lekarza domowego, zeby mi doradzil, ale niestety uslyszalam to samo co od poloznej, ze to moja decyzja.... Z jednej strony nie chce sie szczepic, bo gdyby cos sie malenstwu stalo nie wybaczylabym tego sobie, ale z drugiej strony jesli zachoruje, to oboje mamy marne sznse... prosze, niech inne kobiety w ciazy napisza, jaka decyzje podejmą!
 
 
Bozenka.k 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 80
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pon Lis 02, 2009 6:32 pm   

ewka,
ja juz ciaze mam za soba i nie szczepilam sie na nic...
I zadna z moich kolezanek ktore niedawno rodzily takze nie (przynajmniej nic mi nie wiadomo na ten temat).
Duuvelke napisał/a:
unikalam osob chorych...
Duuvelke napisał/a:
mylam czesciej rece... bo wiadomo...

Wydaje mnie sie ze to najlepsze rozwiazanie...
 
 
ewka
Gaduła


Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 171
Skąd: amsterdam
Wysłany: Wto Lis 03, 2009 7:45 am   

no tak, nie moglas sie szczepic, bo szczepionka prrzeciw swinskiej grypie to nowosc, dopiero pojawia sie w Holandii, dla tego ma tyle watpliwosci...
 
 
Bozenka.k 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 80
Skąd: Den Haag
Wysłany: Wto Lis 03, 2009 11:11 am   

ewka, tak,ja nie,ale jak juz pisalam kolezanki niedawno urodzily a dwie inne sa w okolicach 7-8 miesiaca ciazy i zadna sie nie szczepila....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group